Mehmet Demirkol: "Bu Denayer aşkı nedir anlayamadım" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Demirkol: "Bu Denayer aşkı nedir anlayamadım"

Bizde sendeki selcuk sevdasinin nedenini anlayamadik

ASUS_Z01BD cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Tenkit dediğin böyle ince zeka gerektirir bir kişinin fikrini beğenmediysen salak mal gibi hakaret kelimeleri kullanmamalı bu durumlar sosyal mecrayı takip eden avukatlara gelir kapısı olmuş hemen tazminat davası açıyorlar, ama zekice böyle dokundurmalara kimsenin diyeceği olamaz yerli yerinde tenkit yapmışsın.

Tenkit dediğin böyle ince zeka gerektirir bir kişinin fikrini beğenmediysen salak mal gibi hakaret kelimeleri kullanmamalı bu durumlar sosyal mecrayı takip eden avukatlara gelir kapısı olmuş hemen tazminat davası açıyorlar, ama zekice böyle dokundurmalara kimsenin diyeceği olamaz yerli yerinde tenkit yapmışsın.

Siyaset olsa konu haklısın da,futbolda kimse kimseye kolay kolay tazminat davası açmaz.Açılırsa herkese açılması lazım,herkes sövüyor hakaret ediyor çünkü.Hakareti geç,Galatasaray'a alenen Fetöcü yani terör örgütünü destekliyor diyorlar Fbjkliler hani hangisine bir şey oldu,kulüp hangisine dava açtı?

Ulan sanki herifi ilk 11 için aldık.Yedekte durup ara ara ilk 11 oynar.Bunun için gayet yeterli bir stoper.Sanki görende her takımda Ramoslar Pique ler var sanacak.Sen önce leşçuk aşkını bir açıkla bakalımda bunada sıra gelir.

bu forumun seviyesi yuksek oranda bahsettigin ilk grubun seviyesi

Denayer mevzuatına duygusal olaylar girdiği için.

Taraftar 100% objektif bir yorum / değerlerlndirme yapmıyor.

Maliyeti uygundu , teknikti falan hikaye.

Adam Galatasaraylı gibi durdu 2 sene boyunca. Ayrılıkta oldu ama o bizi terketmedi.

Bence bu herifin derdi para falan değil. Gerçekten tutkulu taraftar önünde oynamak bazen bu tarz rastalı adamları mest eder.

Olay bu olsa gerek. Ben para için sadece bizi tercih edeceğini düşünmüyorum.

Çoğu yerliden daha millidir benim gözümde. En azından bi hainliğini görmedim.

Böyle devam aslan parçası. Umarım bigün Elit stoperler arasında görürüz seni.

Bu bakış açısı doğru değil bence. Derdi para olmayabilir, buradaki ortam onu etkilemiş olabilir, o yüzden bize geri dönmek istemiş olabilir hepsine eyvallah. Ama bu adam net olarak yetersiz bir adam bizim için. O yüzden duygusal bakmamak lazım. Nasıl yerli evlatçılık yapılmasını yıllardır eleştiriyorsak, bu dediğin de yabancı evlatçılığa girer. Artık rasyonel bakmalıyız. Bu adam iyi bir futbolcu mu, bizim için yeterli mi değil mi, ona bakmalıyız.

Bu mantıkla bakarsak Semih ve Sabri, Denayer'den daha az mı Galatasaraylı? Bu iki isim takımda durunca Selçuk, Burak gibi takımı da karıştırmazdı. Oynatmasan, kulübede dursalar ses de çıkarmayan tipler. (Kalsalardı falan demiyorum, farklı yerlere çekilmesin konu, ikisinden de kurtulmamız son yıllardaki en iyi karardı, ama Sabri yıllardır takımda mesela oynamadığı dönemler de oldu Selçuk, Arda, Burak gibi bir kere bile bir gazeteye röportaj vermedi, el altından bilgiler vermedi) İkisine de maaşında indirim yap desen bence yaparlardı. Ama ikisi de Galatasaray topçusu değildi, o yüzden gitmeleri doğruydu.

Denayer de aynı bunlar gibi bizim için yetersiz bir adam. Adam tutkulu taraftar önünde top oynamak istiyor diye işimize yaramayacak bir adamı kadromuza dahil etmemeliydik.

Yaw arkadaş Tosicler,Uğur Demiroklar stoperde oynuyor şaaptığımın liginde Denayer gibi kaliteli ve City kökenli adam her türlü fark yaratır banko oynasa,Serdar ve Maicon çok formda olduğu için şans gelmiyor şu anlık

Burada önemli olan kıstas , teknik anlamda yeterli olup olmayışıdır. Vefalı, sevimli, Galatasaray'ı seviyor gibi hikayeleri bir kenara bırakalım. Denayer , gerçekten iyi olsaydı ligin başında beğenilmeyen ve kendisine edilmeyen laf kalmayan Serdar'dan formayı alırdı. Kenarda Belçika bebesini bekletmektense alt yapıdan bir çocuğu oraya monte etmeye çalışmalıyız. Şu an bizde genç oyuncuların önünü açacak bir anlayış yok. Bu yanlıştan dönülmeli.

İyi stoper değil aslında, dediği doğru. İyi olabilecek potansiyel var ama bu durumda da opsiyonsuz kiralanması saçma. Kadro derinliği açısından çok fena bi transfer değil yine de.

Evet orta sahada faydalı olabilir zaten Moyes onu Sunderlandde orta sahada oynatmıştı

Ama stoper olarak yeterli olduğunu düşünmüyorum
1-2 defa denk gelip seyretmiştim orda. Benim gördüğüm kadarıyla geriye gömülen takımda orta sahaya rakibin ataklarını bozsun diye yerleştirilmiş, oraya buraya koşan bi top kapıcı/rakip rahatsız ediciden fazlası değildi. Fernando'nun rolünde oynaması imkansız bence. Anca 2 defansif orta sahalı dizilişte iş yapar.

Ama dediğim gibi 1-2 maçta denk gelip seyrettim. Sen orada oynadığı oyun hakkında daha farklı şeyler düşünüyorsan okumak isterim.

Bu bakış açısı doğru değil bence. Derdi para olmayabilir, buradaki ortam onu etkilemiş olabilir, o yüzden bize geri dönmek istemiş olabilir hepsine eyvallah. Ama bu adam net olarak yetersiz bir adam bizim için. O yüzden duygusal bakmamak lazım. Nasıl yerli evlatçılık yapılmasını yıllardır eleştiriyorsak, bu dediğin de yabancı evlatçılığa girer. Artık rasyonel bakmalıyız. Bu adam iyi bir futbolcu mu, bizim için yeterli mi değil mi, ona bakmalıyız.

Bu mantıkla bakarsak Semih ve Sabri, Denayer'den daha az mı Galatasaraylı? Bu iki isim takımda durunca Selçuk, Burak gibi takımı da karıştırmazdı. Oynatmasan, kulübede dursalar ses de çıkarmayan tipler. (Kalsalardı falan demiyorum, farklı yerlere çekilmesin konu, ikisinden de kurtulmamız son yıllardaki en iyi karardı, ama Sabri yıllardır takımda mesela oynamadığı dönemler de oldu Selçuk, Arda, Burak gibi bir kere bile bir gazeteye röportaj vermedi, el altından bilgiler vermedi) İkisine de maaşında indirim yap desen bence yaparlardı. Ama ikisi de Galatasaray topçusu değildi, o yüzden gitmeleri doğruydu.

Denayer de aynı bunlar gibi bizim için yetersiz bir adam. Adam tutkulu taraftar önünde top oynamak istiyor diye işimize yaramayacak bir adamı kadromuza dahil etmemeliydik.

Denayer ilk gelişine nazaran güven veriyor ama ana fikre katılıyorum,adam kayırmak oluyor tam olarak.

Üst Alt