GSC Haber Mehmet Demirkol: "Seri ve N’Zonzi’nin bu kadar sıradan oyunlarını neye bağlayacağız?"

Alanyaspor, 197 isabetli pasla maçı bitirdi. 33 orta, 12 korner ve 21 şut attılar. Skor bulamamayı bir kenara bırakın, bu akıl almaz bir verimlilik. Peki buna ne sebep oldu? Galatasaray 20. dakikada öne geçmesine rağmen 386 isabetli pasta kaldığı için. Oyunu tutamadılar. Bunca -kağıt üzerinde- topa hükmedebilecek oyuncuya rağmen oyunu soğutamadılar.

Bunun sebebi, ben de dahil hemen herkesi çok heyecanlandıran Seri ve N’Zonzi’nin Lemina’ya uyumsağlayamayışı... Lemina bireysel olarak hemen her şeyi yapıyor. Her şeyi tamyapıyor. Her şeyden fazlasını da yapmaya çalışıyor. N’Zonzi zaman zaman Lemina’nın önünde bağlantı oyuncusu olarak görev aldı ancak o işte de istenen seviyeye çıkamadı. Belhanda’nın biraz kıpırdadığını söyleyebiliriz.

Galatasaray’ı ayakta tutan temel oyuncuların performansı oldu. Savunma hattı, Ömer ve tabii Muslera... İlk 25 dakika için kendi iç saha standardında olmasa da diriydiler ancak sonrası için Muslera’ya teşekkür etmeliler. Bu şartlarda mükemmel sonuç.

Gecenin sorusu
Seri ve N’Zonzi’nin bu kadar sıradan oyunlarını neye bağlayacacağız? Kiralık olmanın umursamazlığına mı? Peki Lemina’nın bundan hiç etkilenmeden fazlasını yapmaya çalışması hiç örnek olmuyor mu?

Maçın starı

Muslera tabii ki... Her maç olduğu gibi... Takımın tamamının, toplamından daha fazla katkısı var. Tek başına yıkılmaz bir sur. Gemileri karadan yürütsen de bir yol bulup savunmasını yapıyor.

Maçın olayı
71. dakika... 3 korner. İki inanılmaz Muslera kurtarışı ve Mariano’nun bacak arasından geçen topun inanılmaz bir şekilde üst direği sıyırıp dışarı çıkışı. Evet 6 pasın içinde Mariano’nun bacaklarının arasından geçen top başka kimse çarpmadan üst direğin üzerinden dışarı gitti.

Kısa mesaj
Muslera Marcao, Donk ve Lemina. Temel performanslar tamam. Fark yaratması gerekenler ise dökülüyor. Ve buna rağmen takım yarışta. Onlar biraz kıpırdasa kim bilir ne olacak!
Mehmet Demirkol
 
seri zaten formu ivmeli bi şekilde düşüşte olan bi adamdı. nzonziyi romanın 3 kuruşa 2 senelik göndermesi zaten olayı özetliyor.kısaca kariyeri düşüşte olan isim yapmış oyuncular aldık ama bu sefer tutmadı bu kumar.
 
Seri 6'da verimli 8.5-10 oynuyor, Lemina 6'da uçuyordu 8'e alınıyor, Zonzi normalde 8 oynamış oyuncu ama o kadar statik ki esas pozisyonunda bile sırıtıyor. Belki 3'lü oynarsak ortada pas kalitesiyle bir fark yaratabilir ama şu an hiçbir yaraya derman olmuyor. Bütün oyuncuları yanlış pozisyonlarda kullanıp yapamayacakları işleri beklemek karlı bir yönetim değil. Basbayağı teknik direktör zaafiyetidir bu, başka bir şey değil.
 
Bu takım 3 lü savunma sisteminde daha iyi oynuyor kim ne derse desin.Ama Luyindamanın sakatlıgı bizi perişan etti.
 
Devre arası doğru adımlar atılır ve hocamız kendisine gelirse rakip tanımayız. Lider formsuz ise ekibin form tutması zor olur.
 
Zonzi'nin devre arası postalanacağı bir senaryoda Lemina-Seri'nin çift 6, N'diaye'nin 8 oynayacağı bir 4-3-3'e hayır demem. Geçen yıl uyuşuk Fernando'yla hayal ettiğimiz ve pek tabii ki realitede beceremediğimiz ciddi yıpratıcı bir orta saha rotasyonuna sahip oluruz.
 
Üst Alt