Melo vs. Cana - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Melo vs. Cana

Cevap: Melo vs. Cana

meloyu konfederasyon kupasında izledim brezilya orta sahasını toparlayan bir isimdi canayıda severim ama melo bariz bir şekilde üstün.

Ulan Ergün Penbe bu kadar ilgi görmedi be. Ne Cana'ymış yahu. Adam hiç bir halt etmeden gitti, hala Cana Cana diyenler var. Eyvallah seviyosunuz anladık da bu ne abartı kardeşim.

Yanında Sarp BArış Ayhan'la izleyemedikten sonra bu kıyaslamayı yapmak pek sağlıklı değil. Ama demeden geçemeyecem: Lorik.

Valla Cananın bi havasını göremedik..Mehmet Topaldan çok daha kötü oynadı bizde..Gerçek performansını bilmem ama bizdeki haliyle Melonun yanına yaklaşamaz.

Cana gibi bir sene hiçleri oynayıp tapılan başka bir adam yoktur belki Dünya üzerinde... Bazen gıpta etmiyor değilim hani.

Yapılan bu saçma karşılaştırmayı şöyle bir mantıkla sonlandırabiliriz; Cana'nın takıma verdiği katkı ile Melo'nun şu anki durumda verdiği katkı eşittir benim gözümde... İşte Cana bu kadar katkı vermişti takımıma...

Evet, bu tamamen bilimseldir.

Aceto Reis her zamanki gibi noktayı koymuş ;

"Cana ile her savaşa gidersin ama Melo ile 3. dünya harbini başlatırsın."

Avrupa'da Juve'yi desteklerim küçüklüğümden beri. Bu Melo'yu da ihç sevmezdim açıkçası, beğenmezdim yakıştıramazdım takıma. Ama tabii bu Juventus'un o efsane kadrosu(küme düşürülmeden önce)nun etkisiyle böyleydi biraz da. Emerson, Vieira'dan Melo-Sissoko'ya gelmek her halükarda gözle görülebilir bir düşüş. Ama bizim için gayet iyidir Melo. Mustafa Sarp, Barış la zaten kıyaslanmaz. Ayhan da yaşı dolayısıyla onlar kadar kötü durumda. Melo'nun teknik kapasitesi ve pas kabiliyeti brezilyalı olmasının da katkılarıyla bir ön libero için özellikle de bizim ligde fazlasıyla yeterli. Agresifliğini ve defansif oyununu herkes biliyor zaten. Neyse oyum Melo'ya.

Oyum Felipe'ye Ahmet'e katiliyorum ama benim bildigim Juventus sehirciler hep Meloyu favori goruyormus!

Galatasaray'a gel ben Galatasaylıyım de. İki kelime Türkçe öğren taraftarı yala, maç bitmrk üzereyken çıkan saçma sapan bir olaydan dolayı rakibe sardır, Fenerbahçe maçında oraya buraya koş, bir sezon boyunca sıfır katkı ver, taraftar aslında çok iyi topçu ama yanında Sarp ve Barış vardı desin sonra da takıma gelen dünya standartlarındaki oyuncuyla kıyas yapılsın üstüne de bazı kişiler dünya standartlarındaki oyuncu yerine onu seçsinler...

Aslında Cana ile ilgili söylenebilecek çok şey var ama ben 3 metre önündeki adama üzerinde herhangi bir baskı olmadığı anda dahi pas atarken kendisiyle bu kadar cebelleşen 5 milyon EURO luk başka bir oyuncu görmedim.

Bir sene sonunda burada Cana Cana diye inleyenler adını bile hatırlamayacaksınız Melo yu seyrettikten sonra.

Cana çok çalışkan sert ve defansif zekası ön liberoda mükemmel. pas yönünde hücum yönünden oyunda olmaz.

Melo da serttir çalışkandır defansı da Cana kadar olmasa da iyidir ancak pas trafiğinde ve oyunda devamlı olan topçudur.

Benim tercihim Melo olur.

Üst Alt