Menajer Necdet Ergezen: "Yunus Akgün'ün serbest kalma maddesi 14 milyon Euro" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Menajer Necdet Ergezen: "Yunus Akgün'ün serbest kalma maddesi 14 milyon Euro"

1670410034999.png

Yunus Akgün'ün menajeri Necdet Ergezen: "Yunus Akgün'ün yeni sözleşmesindeki serbest kalma maddesi 14 milyon Euro."

Necdet Ergezen: "Haziran ayı sezon bittiğinde Yunus'la oturup konuştuk. ABD ve Fransa'dan iki çok ciddi teklif vardı. 'Abi ben Galatasaray'da oynayıp gideceğim' dedi. Aklında sadece bu vardı. Başka bir ajandamız yoktu."

Necdet Ergezen: "Yunus, haziran ayından beri Galatasaray'a konsantreydi. Biz Ekim ayında ilk kez bu konu için Erden Timur ile buluştuk. Galatasaray'ın sözleşme uzatmak istediğini söyledi. Ben de Yunus'un kalmak istediğini söyledim."

'Yunus'un o dönemde performansının geri gitmesinin sebebi kontrat görüşmeleri miydi?'

Necdet Ergezen: “Futbolcu psikolojisinde konu kontratın yapılmamasıdır, kazanacağı para değildir. Bu çocuklar genç, tez canlı. 20 yaşındayken ben de hemen olsun isterdim."

'Rıdvan Türkiye'ye dönecek mi?'

Necdet Ergezen: “Biz Rıdvan'ı 5 ay sonra Türkiye'ye döndürmek için Avrupa'ya götürmedik. Avrupa'ya giden oynamaya gidiyor. Hele 20'li yaşların başındaysa... En az 10 yılı var önünde oralarda kalmak için. Türkiye’ye dönmeyecek.”

(Lig Radyo)

Fbye gider yakinda herhal
“Biz Rıdvan'ı 5 ay sonra Türkiye'ye döndürmek için Avrupa'ya götürmedik. Avrupa'ya giden oynamaya gidiyor. Hele 20'li yaşların başındaysa... En az 10 yılı var önünde oralarda kalmak için. Türkiye’ye dönmeyecek.”

Mesele yunusun kaç para ettiği değil alt yapımızdan çıkan adamın kariyeri dibe inmisken bile serbest kalma bedeli koydurmaya çalışması.. Galiba floryada karakter eğitimi verilmiyor topculara..
Daha kendi kulubu için tek maç almadı buna rağmen maaşı artiriliyor herifin derdine bak .. Yunusun komik maaşi ne kadar yanlışsa bu bedelin konulması da en az o kadar yanlis

Gercekten 14 satabilsek büyük para sonucta Keremi gecen sezon en iyi sezonunu yasamis ama kimseye satamadik. Bizim gibi takimlar aslida her yil alt yapidan en az bir genc yeteneki cikarmamis ve her yil bir tanesini satmamis gerek ki en azindan transfer bütcenin bir kismi bu satisdan gelsin.

Üst Alt