Merak edenler için eski bir Ünal Aysal röportajı ! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Merak edenler için eski bir Ünal Aysal röportajı !

Cevap: Merak edenler için eski bir Ünal Aysal röportajı !

ünal aysalın Galatasaray için çok önemli biri olduğunu reddemez kimse bende ne kadar güçlü ve ne kadar başarılı biri olduğunu biliyorum keza okuduğum ünide ilgili bölümlerde ünal aysalın tezi verildi ama ünal aysal yönetimin içinde olmalı başkan deil Adnan Polat'ın yanında olmalı ve gücünü böyle kullanmalı benim görüşüm bu

* Peki o takımlardaki futbolculardan hangilerini Galatasaray’da görmek istersiniz?

- Şöyle cevap vereyim. Galatasaray’da yaşlı oyuncu görmek istemiyorum. ‘Yıldız’ lafına ticari sebeplerden dolayı sadece sıcak bakabilirim. Yoksa ‘yıldız’ kavramı farklı algılanmalı. Bugün 17 yaşında da ‘yıldız’ futbolcu var. Bunu siz yaratacaksınız, bu araştırmayı iyi yapacaksınız. Yıldızı fazla parlamadan Rooney gibi birini yakalamak iştir esasında. Zaten fiyatı 20 milyon Euro olmuş adam almak başarı değil.

Bu adamın sadece para babası olarak gösterilmesi ne kadar ilginç. Bu adam Türkiye'nin en züğürt adamı olsa dahi bu klübün 1 numaralı başkanı adayıdır. Umarım işler ters gitmez bu üyeler politikalar uğruna başka tarafa yönelmezler.

Dostum üzülme,sessiz çoğunluk bizim gibi takdir ediyordur diye düşünüyorum...Malum besleme taraftar grubu ve Polatın kulübe kaydettiği üyeler endişeyle izliyordur,umarım korktukları başlarına gelecek...

2 yıl önce işlerinin yoğunluğu fazlaydı. Ayrıca başkanlık için gerekli 10 yıllık süresi de bu arada dolmuş oldu. Artık iktidara geçme zamanı geldi. Bundan daha uygun bir an olamaz. Ben demiyorum sessizliğini bozsun, çıksın medya da konuşsun. Ben ondan artık kulis çalışmalarını başlatmasını istiyorum. Geri planda kalmaya devam etsin ama kim arkasında oy barındırıyorsa onlarla gizli toplantılar yapsın, onları dinlesin, kendi kafalarındaki yapıyı paylaşsınlar, ortak paydalar çoğunluktaysa, prensip kararları alınsın, bir faliyet raporu belirlesinler. Düğmeye basıldığında teker teker hızlı şekilde devreye sokulsun. Zaten uzun zamandır hem kendisi hem Adnan Öztürk o makam için hazırlık yapıyor. Öncelik sıraları belirlensin. Yönetim kurulu sadece yapılanmayı, kurumsallaşmayı hedef seçmiş fikir liderlerinden oluşsun, projeci yönetim üyelerine gerek yok, o işleri profesyoneller gerçekleştirsin. Futbol (alt yapı dahil), Amatör Branşlar, Mali, Kamu & Federasyon ilişkileri, Stad ve tesisler, Medya ve taraftar ilişkileri, sponsorluk faliyetleri, gelir getirici proje arge çalışmaları vs vs hepsi profesyonel 7/24 12 ay çalışan kişi yada kişilerce görev tanımlarına göre yönetilmeli. 3 Kraliçe arı gerisi işçi arı yönetim kurulu modeli yapılanma istemiyorum ben. Yönetim kurulu klübün ana hedefleri üzerine kafa yoracak gemin direksiyonunda olacak, kürekleri pro'lar çekecek. 1, 5, 10, 50 yıllık hedeflere sahip, isimlerin değil görev tanımlarının önemli hale geldiği bir organizma dan bahsediyoruz. Arkasında fanatik bağımlı 25-30 milyon takipçisi olan organizma gerçek anlamda koşmaması için hiç bir neden yok, herkeze açık ara fark atarız. Bu ülkede tek eksik olmayan şey insan kaynağı. Yeterki doğru bir beyin altında organize olalım.

2001'de baskanlıga adaydı, ilk getirecegi oyuncuda Elmander'di.

Yıllarımız Kıraç ve ekibi yüzünden mafoldu. Futboldan zerre anlamayan kendi kuklalarını getirip sürekli kulübün kanını emdiler.

Bu kulüp bu kafalar ile hicbir zaman düze cıkamayacak.

Üst Alt