Mercedes mi Bmw mi ? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mercedes mi Bmw mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Mercedes mi Bmw mi ?

Yahu aynı şeyleri söylüyoruz ama farklı anlattığımız için anlaşamıyoruz galiba. :D

BMW neden seviliyor? Tabi ki motor sesi ve performansı ile. Ama 3 serisi ne kadar hızlı ve ataksa o kadar da çok sorun çıkarabiliyor. Ama çıkarsın yani sonuçta sana isteğin arzuyu, performansı veriyor.:melek: e92'den sonra çıkacak kasada 3 serisinde 3.40 görebilecek miyiz ben onu merak ediyorum.

3 Serisinde yüksek performans isteyenler için M3 serisi var. O segmentte yüksek cc'lere çıkılması hem M3'ün hemde daha hızlı olan M5'in cazibesini yok eder. Ayrıca 3 serisi için çok büyük ve lüks olur 4000 cc. motor.

Arkadaşlar şunu söyleyebilirim Bmw sorun çıkarıyor görüşüne katılmıyorum. Bmw'nin tüm modelleri için geçerli hararet yaptırmayın, servis bakımlarını aksatmayın hiçbir probleminiz olmaz. Bmw, Mercedes gibi markalarda bir arızayı 1 kere yaptırın, bir parçayı değiştirin aynı problemden kaza olmadıkça 4-5 yıl başınız ağrımaz. Bmw'nin altın kuralı hararet yaptırmamak bir bmw kullanıcısı olarak bunu söyleyebilirim.

3 Serisinde yüksek performans isteyenler için M3 serisi var. O segmentte yüksek cc'lere çıkılması hem M3'ün hemde daha hızlı olan M5'in cazibesini yok eder. Ayrıca 3 serisi için çok büyük ve lüks olur 4000 cc. motor.

Arkadaşlar şunu söyleyebilirim Bmw sorun çıkarıyor görüşüne katılmıyorum. Bmw'nin tüm modelleri için geçerli hararet yaptırmayın, servis bakımlarını aksatmayın hiçbir probleminiz olmaz. Bmw, Mercedes gibi markalarda bir arızayı 1 kere yaptırın, bir parçayı değiştirin aynı problemden kaza olmadıkça 4-5 yıl başınız ağrımaz. Bmw'nin altın kuralı hararet yaptırmamak bir bmw kullanıcısı olarak bunu söyleyebilirim.

Ben yanlış anlattım başta olayı.:) Bmw tabi ki sağlam ama, Mercedes motor ömrü olarak bence daha üstün. Ama bu biraz da şans işi. Hatta ne kadar sürede bakıma sokulduğu sonuca etki eder. Bmw seven biriyim kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın. :eek:

Her araba hararet yapar aslinda, fakat yuksek devirli motorlarda daha fazla oluyo malesef. Japon arabalarinda hemen hemen hic rastlanmanan bir sey. Mesele surucunun araba hararet yaptiginda ne yapmasini bilmesidir. Herkezin bildigi gibi A/C derhal kapanip sicak klima acilmali.

Hic unutmam, amcamin karisi bikeresinde cillok gibi Cadillac'in motorunu duman eidyodu :ka23:

Bunlar da pederin kullandigi arabalar,

78 model E21 323i

82 model E21 323i

90 model Mazda 323 hatchback

91 model E30 316i

92 model E34 525i

98 model E38 740iL

Her araba hararet yapar aslinda, fakat yuksek devirli motorlarda bu olay daha fazla oluyo malesef. Japon arabalarinda hemen hemen hic rastlanilmayan bir sey. Mesele surucunun araba hararet yaptiginda ne yapmasini bilmesidir. Herkezin bildigi gibi A/C derhal kapanip sicak klima acilmali.

Hic unutmam, amcamin karisi bikeresinde cillok gibi Cadillac'in motorunu duman eidyodu :ka23:

78 model E21 323i

82 model E21 323i

91 model E30 316i

92 model E34 525i

98 model E38 740iL

Her araba hararet yapar aslinda, fakat yuksek devirli motorlarda bu olay daha fazla oluyo malesef. Japon arabalarinda hemen hemen hic rastlanilmayan bir sey. Mesele surucunun araba hararet yaptiginda ne yapmasini bilmesidir. Herkezin bildigi gibi A/C derhal kapanip sicak klima acilmali.

78 model E21 323i

82 model E21 323i

91 model E30 316i

92 model E34 525i

98 model E38 740iL

Bizim bir abimizde 91 model 7.35ia var, 160.000'de göreceksin renktaş süper birşey.

Bizim bir abimizde 91 model 7.35ia var, 160.000'de göreceksin renktaş süper birşey.

E32 kasa iyi bilirim. Yesilkoy'de bi tanidikta vardi o kasanin siyah 740iL modeli. E32 demisken, o zamanlar luks araba olarak Mercedes'in S serisinin uzerine araba yoktu. BMW bu dominantligi E38 7 serisi ile bitirdi. Gerek ic dizayni, gerekse de dis gorunumu ile hala akillardan ve dillerden dusmeyen bir efsane oldu o model.

34f1es2.jpg

IMG_5321.jpg

BMW çok kızgınım Mercedes'e.Staja alacağız dediler,almamışlar.Forza BMW.Gerçi o da Alman ya hadi neyse.

BMW tabi ki.BMW nin havası başka olur.Merco daha ağır abiler için iyi gider.Ama BMW herkese gider.

İkisini de severim. :D Fakat Bmw bir şekilde bana daha yakın geliyor. 3 serilerinin bir duruşu var bir kere. Ben ona hastayım.

Ben yanlış anlattım başta olayı.:) Bmw tabi ki sağlam ama, Mercedes motor ömrü olarak bence daha üstün. Ama bu biraz da şans işi. Hatta ne kadar sürede bakıma sokulduğu sonuca etki eder. Bmw seven biriyim kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın. :eek:

Yok anladım kötülemediğini ben sadece Bmw'nin satış stratejsinin bu yönde olabileceğini söyledim.

78 model E21 323i

82 model E21 323i

91 model E30 316i

92 model E34 525i

98 model E38 740iL

Klimayı en sıcağa getirip açarak motorda dolaşan suyun sıcaklığını içeriye vermek bir yere kadar sizi kurtarır ama hararet kırmızıya en sona vurduysa ne silindir kapağı, ne conta kalır, gömlekleri yani piston yuvalarını, piston başlarını çizersiniz.

Hocam 7.40 feci yakıyordu adeta içiyordu değil mi. 1,5 ton kasa 5 metre gibi uzunluğu, 1,80 gibi genişliği yüklü olursa birde Allah Allah! Kullanıyor muydun bilmiyorum ama park sensörüne rağmen park etmesi bir zulüm.

7 serisi gibi, serisinin 540-545 gibi, M5 gibi modellerini kullanmak Türkiye'de zor. Silindir hacimlerine göre vergi oranları, kasko bedelleri, benzin sarfiyatları, bakımı ve yedek parçası için harcanacak parayı hesaplarsak gerçekten büyük bir külfet ama zevk işi bu.

Klimayı en sıcağa getirip açarak motorda dolaşan suyun sıcaklığını içeriye vermek bir yere kadar sizi kurtarır ama hararet kırmızıya en sona vurduysa ne silindir kapağı, ne conta kalır, gömlekleri yani piston yuvalarını, piston başlarını çizersiniz.

Hocam 7.40 feci yakıyordu adeta içiyordu değil mi. 1,5 ton kasa 5 metre gibi uzunluğu, 1,80 gibi genişliği yüklü olursa birde Allah Allah! Kullanıyor muydun bilmiyorum ama park sensörüne rağmen park etmesi bir zulüm.

7 serisi gibi, serisinin 540-545 gibi, M5 gibi modellerini kullanmak Türkiye'de zor. Silindir hacimlerine göre vergi oranları, kasko bedelleri, benzin sarfiyatları, bakımı ve yedek parçası için harcanacak parayı hesaplarsak gerçekten büyük bir külfet ama zevk işi bu.

O ibreyi kirmiziya kadar getirecek kisi BMW'nin direksyonuna bile oturmamali bence :)

740iL modelinin yaklasik 20 galon, yani 75 litre hacimli deposu var. 75 litre depoda ortalama 430 ila 500 mil, yani 660-805 km civari goturuyo. Bizimkinde park sensoru yok ama arabaya alisinca pek gerekte kalmiyo.

Turkiye'de ciddi bir luks vergisi var, Amerika'da oyle degil. Babam bu yuzden gumrukte terk edilmis hafif vuruk veya darbeli arabalari acik arttirmadan aliyodu. Misalen burada bir galeriden full donanimli 0km yeni bir M3'u 70 bin dolara alirsin. Turkiye'de ayni araba 140 bin euro daha baslangic fiyati. Benim dedigim 70 bin dolar full donanimli. Bu hesap nerede ise 3 kati yapar, buyuk sacmalik.

O ibreyi kirmiziya kadar getirecek kisi BMW'nin direksyonuna bile oturmamali bence :)

740iL modelinin yaklasik 20 galon, yani 75 litre hacimli deposu var. 75 litre depoda sert kullanma ile ortalama 430 ila 500 mil, yani 660 ila 805 km seyehat edersin. Bizimkinde park sensoru yok ama arabaya alisinca pek gerek duyulmuyo.

Turkiye'de ciddi bir luks vergisi var, Amerika'da oyle degil. Babam bu yuzden gumrukte terk edilmis hafif vuruk veya darbeli arabalari acik arttirmadan aliyodu. Misalen burada bir galeriden full donanimli 0 km yeni bir M3'u 70 bin dolara alirsin. Turkiye'de ayni araba 140 bin euro ve bu daha baslangic fiyati. Benim dedigim 70 bin dolar full donanimli. Bu hesap nerede ise 3 kati yapar, buyuk sacmalik.

740iL modelinin yaklasik 20 galon, yani 75 litre hacimli deposu var. 75 litre depoda sert kullanma ile ortalama 430 ila 500 mil, yani 660 ila 805 km seyehat edersin. Bizimkinde park sensoru yok ama arabaya alisinca pek gerek duyulmuyo.

Turkiye'de ciddi bir luks vergisi var, Amerika'da oyle degil. Babam bu yuzden gumrukte terk edilmis hafif vuruk veya darbeli arabalari acik arttirmadan aliyodu. Misalen burada bir galeriden full donanimli 0 km yeni bir M3'u 70 bin dolara alirsin. Turkiye'de ayni araba 140 bin euro ve bu daha baslangic fiyati. Benim dedigim 70 bin dolar full donanimli. Bu hesap nerede ise 3 kati yapar, buyuk sacmalik.

Bizde E39 520i var şehiriçi 100km/11-14 lt., şehirdışı 100km/6 lt. yakıyor kullanana göre değişiyor tabi ben misal bu kadar tasarruflu kullanamıyorum her zaman. Almanya'da 2.el bir E60 kasa 5.20

min 7.000-max.20.000 euro arası değişiyor. Türkiye'de en ucuzu 60.000 TL dolaylarından başlıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt