Mert Günok: "Şampiyonluklara ambargo koyacağız!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
5f1becb366a97cf990f828f3.jpg

Şampiyon Medipol Başakşehir’in milli kalecisi Mert Günok, turuncu-lacivertli ekibin önümüzdeki yıllarda Süper Lig’de şampiyonluklara ambargo koyacağını söyledi.

Mert Günok, yaptığı açıklamada, "Türkiye Ligi’nde altıncı farklı, kulüp tarihinde ilk şampiyonluğunu alan takımın kalesinde olduğum için çok mutluyum. Çünkü bu tarih boyunca konuşulacak. İnşallah pandemi dönemi bittiğinde, insanlar geriye dönüp baktığında hep bu şampiyonluğu hatırlayacak. İlerisi için ise şöyle bir düşüncem var. Biz ilk şampiyonluğumuzu, aldık evet bunun sevincini, gururunu yaşayacağız ama önümüzde daha fazla şampiyon olabileceğimiz seneler var. Bu takım bu şekilde devam ettiği sürece şampiyonluğun her zaman adayı olacaktır. Önümüzdeki sene de şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olacağız. Kulüp bu anlamda güzel adımlar atıyor. Şimdiden seneyi çok fazla konuşmak istemiyorum, şampiyonluğu ve UEFA Kupası’nı düşünüyoruz ama önümüzde ki senelerde şampiyonluğa ambargo koyacağız. " ifadelerini kullandı.

Medipol Başakşehir’in file bekçisi, üst üste şampiyonluklar kazanabileceklerinin altını çizerek, "Kulüp çok profesyonel yönetiliyor. Her şey yerli yerinde. Çok karakterli oyuncular var, bu bir takım için çok önemli. Yaşlı bir takımız ama çok disiplinli ve çalışmayı seven bir gruba sahibiz. Bu sene sonradan gelen Martin Skrtel benim gördüğüm en profesyonel oyunculardan biri. Yaşına rağmen onun her gün nasıl çalıştığını görüyorum. Clichy de öyle. İnanılmaz çalışıyor. Yabancı ve Türk oyuncularımız çok disiplinli. Bu çalışma disiplini başarıyı getiriyor. Önümüzdeki senelere damga vurabilecek isimler var. Seneye bir şampiyonluk daha gelecek." şeklinde konuştu.

AA

Üst Alt