GSC Scout - # Mert Müldür - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Resim
Kuzeni yazmiş

O dönem 4 m euroya gitti galiba.

Neyse akıllanacağımız yok.

Zeki'den falan çok daha iyi.

bende ayni gorusteyim.
*mert muldur tarz olarak zeki ile farkli profilde olsa-da,
muldur bir den fazla taktiksel olusumlarda sistemin elini rahatlatabilecek versatilite de...
*misal , zeki klasik 442 de cok iyi yarar saglar diye dusunuyorum.kulup takimindaki oyun anlayisi ve kendi ozelinde futbol profili genelinde o tur sistemde fayda saglar. misal fransa ,isvec klasik 442sinde zeki'yi konumlandirabiliyorum ozelliklerinden dolayi....

*muldur sasuolo da 3 lu de olsun 4lude olsun yararli oldu... kontra olsun geriden cikis olsun, serilik ,hiz,cabuk dusunme,ayak hizi siddeti, zamanlamalar ,toplu,topsuz oyunda macin icinde kalmak, topu dikine surebilme,pas yuzdesi,genis ve dar alanlarda ceviklik,tatli sert oyun, teknik vs olarak muldur one cikan ozellikleri idi kulup performansinda... elbette eksikleri mevcut, fakat zamanla halledilir duzeyde...

* ben kendisini ,bir zamanlarin muthis ful sagbeki(orta saha dan devrismedir aslen) fc porto'da oynayan paulo ferreira'si na benzetiyorum. jose kendisini muthis kullandi transfer eder etmez. sonrasi guzel basari hikayesi...

*muldur mutlaka transfer yapmali. sassuolo da iyi bir hoca ile calismanin meyvesini kendi ozelinde aldi kanimca.
o hoca shaktar'a imza atti. muldur de bir ust kademe takima gecis yapmali, kendisini zorlayan kulvarlari olan takimlardan birine...< sadece lig degil avrupa kupalarinda da oynayan saglam hocasi olan bir ekibe gecmeli.
jose roma'ya gecti. juventus iyi bir taktiksen hocayla anlasti, inter de pioli nin oyuncudan verim alabilen sisteminde carklarda siritmaz, keza inter le de iyi olur , atalanta keske olabilse hocasi ve takim oyunu saglamligindan dolayi...
italya liginde bir iki sezon daha devam etmesini tavsiye ederim. oyunun taktiksel yonu ve takim defansi olusumlarinda kendisine daha cok sey katabilir bu yonlerden italya ligi.......

tam olduktan sonra, sonrasinda epl de gormek isterim...

yeni sezonda basarilar diliyorum genc kardesime.

bende ayni gorusteyim.
*mert muldur tarz olarak zeki ile farkli profilde olsa-da,
muldur bir den fazla taktiksel olusumlarda sistemin elini rahatlatabilecek versatilite de...
*misal , zeki klasik 442 de cok iyi yarar saglar diye dusunuyorum.kulup takimindaki oyun anlayisi ve kendi ozelinde futbol profili genelinde o tur sistemde fayda saglar. misal fransa ,isvec klasik 442sinde zeki'yi konumlandirabiliyorum ozelliklerinden dolayi....

*muldur sasuolo da 3 lu de olsun 4lude olsun yararli oldu... kontra olsun geriden cikis olsun, serilik ,hiz,cabuk dusunme,ayak hizi siddeti, zamanlamalar ,toplu,topsuz oyunda macin icinde kalmak, topu dikine surebilme,pas yuzdesi,genis ve dar alanlarda ceviklik,tatli sert oyun, teknik vs olarak muldur one cikan ozellikleri idi kulup performansinda... elbette eksikleri mevcut, fakat zamanla halledilir duzeyde...

* ben kendisini ,bir zamanlarin muthis ful sagbeki(orta saha dan devrismedir aslen) fc porto'da oynayan paulo ferreira'si na benzetiyorum. jose kendisini muthis kullandi transfer eder etmez. sonrasi guzel basari hikayesi...

*muldur mutlaka transfer yapmali. sassuolo da iyi bir hoca ile calismanin meyvesini kendi ozelinde aldi kanimca.
o hoca shaktar'a imza atti. muldur de bir ust kademe takima gecis yapmali, kendisini zorlayan kulvarlari olan takimlardan birine...< sadece lig degil avrupa kupalarinda da oynayan saglam hocasi olan bir ekibe gecmeli.
jose roma'ya gecti. juventus iyi bir taktiksen hocayla anlasti, inter de pioli nin oyuncudan verim alabilen sisteminde carklarda siritmaz, keza inter le de iyi olur , atalanta keske olabilse hocasi ve takim oyunu saglamligindan dolayi...
italya liginde bir iki sezon daha devam etmesini tavsiye ederim. oyunun taktiksel yonu ve takim defansi olusumlarinda kendisine daha cok sey katabilir bu yonlerden italya ligi.......

tam olduktan sonra, sonrasinda epl de gormek isterim...

yeni sezonda basarilar diliyorum genc kardesime.

Ben de Fatih Akyel esintileri aldım bir kaç kez.

Dediğin gibi doğru yontulursa çok iyi yerlere gelebilir, İtalya futbolunda çok var böyle uzun boylu bek oyuncuları, o tarz iyi bir bekimiz olması hoş olur.

Ben de Fatih Akyel esintileri aldım bir kaç kez.

Dediğin gibi doğru yontulursa çok iyi yerlere gelebilir, İtalya futbolunda çok var böyle uzun boylu bek oyuncuları, o tarz iyi bir bekimiz olması hoş olur.

sasuolo seruveni basladigindan bugune gelisimi iyi gidiyordu.. maclarini yakindan takip ettim sasuolo nun...
hocalari ,en begendigim hocalar arasindaydi italya ligi genelinde son donemde.....
muldur'un sansi boyle hoca ile calismasi oldu. malesef hocalari shaktar'a gitti...
sayet muldur kalirsa, yeni hoca ile cikisi devam eder mi muldur'un heyecanla bekliyor olacagim.
bu arada , yeni hocalari da dikkate sayan bir isim;
*alessio dionisi... bir kac yillik hoca ,basamaklari yere saglam basarak cikiyor,,venezia empoli derken sassuolo ile devam edecek....

*empoli ile gecen sezon calisip ilk sezonda serie b sampiyonlugu ile takimi serie a 'ya tasimasi takdiri alkisi hak ediyor.
kazanamazsan kaybetme gibi bir bilancosu vardi empoli seruveninde. 42mac 22-16-4maglubiyet.....
futbolculuk kariyerinde defans oyuncusuydu,.. muldur gibi bir yetenegi tahminim, tutmak isteyecektir ....

Avrupa'daki böyle çok oyuncu var mesele patlamadan kapmak. Anadoludan değil Avrupa'daki hem ucuza hem kaliteli alinabilir

Beyler kariyerini hayatinin bir numarali merkezine koyan hic bir futbolcu Türkiye´ye gelmez avrupadan. Ve oyuncun hayatinin bir numarali merkezinde kariyeri degilse zaten genelde bir redflag dir o oyuncu ile alakali...

Bunu o klasik, köhnelenmis, Türkiye ligini begenmez cok bilmis sahtekar monserler tarzinda da söylemiyorum. Dünya Futbolunun merkezinde olan ligler belli. Almanya, Italya, Ingilitere, Ispanya. Yani sira Fransa, Belcika, Hollanda, Portekiz de bu liglere giden en önemli köprü degeri gören ülkeler... Kariyerine deger veren oyuncu zaten bu liglere gitmek ister, filmin sonunda dünyanin en iyi liglerinde oynamak, ve önemli bir kariyer sahibi olmak icin.

Mert icinde Türkiye´ye dönmek, ve vasatlasma tehdidi yasamak iyi bir tercih olmayabilir. Onun disinda bende Zeki´den dahi iyi oldugunu düsünüyorum ve bu fizik profili, taktik anlayisi ve hirsi ile cok önemli kariyer de yapabilir.

Ama eger Mert kariyerine deger verdiyse, ve merkezine koyduysa zaten gelmezdi bize.

Yabanci siniri varken bu cocuk ve Kaan büyük nimet olur. Ikisini alip keyfine bakacaksin aslinda.

Direkt kafadan 6-7 pozisyonu yedekliyorsun ikisiyle.

Üst Alt