GSC Haber - Mertens: "Galatasaray'da son sezonum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Mertens: "Galatasaray'da son sezonum"

1707739525453.png

Dries Mertens, Başakşehir maçı öncesi Golvarmi.com editörü Berk Mertöz'ün sorularını yanıtlarken çok merak edilen bu konuda da önemli ipuçları verdi:

-Gelecek sezon Galatasaray'da devam etmeyi düşünüyor musunuz?
Mertens: Hayır, bu Galatasaray'da son sezonum.

-Okan Buruk'un teknik ekibinde yer alma gibi bir düşünceniz var mı?
Mertens: Kesinlikle öyle bir düşüncem yok.

-Bu sezon bitince Belçika'ya ya da İtalya'ya Napoli'ye mi döneceksiniz?
Mertens: İstanbul'da yaşamayı çok seviyorum. O yüzden net bir kararım yok. Ama buradan ayrılmayı istemediğimi, İstanbul'da yaşamaya devam etmeyi düşündüğümü söyleyebilirim.

-Türk futbolundaki hakkındaki düşünceleriniz nedir, ne tür geliştirmeler yapılabilir?
Mertens: Türk futbolu gayet iyi seviyede. Zeminlere daha çok yatırım yapılmalı. Bazı statların durumu iyi değil.

Gelecek sezon Galatasaray'da devam etmeyi düşünüyor musunuz?
Mertens: Hayır, bu Galatasaray'da son sezonum.

Anlık ben

Okan Hoca takimda kalmasini istiyor diye okumustum bir yerde.

Bu adamin kesinlikle gözünde para fln da yok yoksa arabistana giderdi.

Kendisini teknik bir funksiyonda göremiyorum ilerde ölye bir düsüncesi de yok sanirim.

Gidisi üzücü olacak

38 olacak, çok eforlu oynuyor hala. Bırakması kadar doğal bir şey olmaz. Yeter demesi için geç bile. Profesyonel olunca işte bu yaşlarda dahi keşke devam etse deniyor arkandan.

Adam kendini biliyor. Performansı seneye daha da düşecek. Sözleşmeyi kapıp yatışa geçecek biri de değil anladığım kadarıyla. Son sezonunu tadını çıkara çıkara yaşamak istemesi başlıca motivasyon kaynağıdır. Devam edip figüran durumuna düşmek istemez...

Üst Alt