Mertens: "Juventus'un teklifi oldu ama Napoli'den sonra kabul etmem doğru olmazdı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mertens: "Juventus'un teklifi oldu ama Napoli'den sonra kabul etmem doğru olmazdı"

Dries Mertens: "Başka bir ülkeden gelip, yeni bir lige ve ülkeye adapte olmak kolay olmuyor. Ben burada olmaktan çok mutluyum. Galatasaray geçen sezonu 13. bitirdi. Onun üzerine 13 oyuncu geldi. Herkes farklı ülkelerden geldi. Ben iyi sonuçlar aldığımızı düşünüyorum."

Dries Mertens: "Galatasaray büyük bir kulüp. Büyük kulüplerin iyi genç oyuncuları vardır. Biz de onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Mesela Yunus yeni bir sözleşme imzaladı. Bu diğer genç oyunculara da örnek olacaktır, iyi oynayıp iyi sözleşmeler alacaklardır."

Dries Mertens: "Ali Yiğit, bizim maskotumuz gibi. Bize hep destek oluyor. Geldiğinde yeniyoruz, o yokken berabere kalıyor ya da yeniliyoruz. Bize şans getiriyor."

Dries Mertens: "Dünya Kupası çok da kolay değildi. Kolay bir grup değildi. 2 takım yarı finalist oldu. Biz de eve döndük. Açıkçası eve dönmüş olmaktan da mutluyum. Artık devamına bakacağız."

Dries Mertens daha gelmeden geçmişinin sol açık ve forvet olduğunu bilsekte 10 numarada oynayacağını ve 4231 sisteminin beyni olacağını biliyorduk. 1 saniye yanıltmadın. Her an Napoli efsanesi ve Serie A efsanesi nasıl olunurmuş. Dünya ve Belçika çapında bir süperstar nasıl olunur gösteriyorsun. İyi ki varsın aslanım InCollage_20221215_140016809.jpg

SM-M127F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

boş yapma konuşma, ayakların çalışsın gol assist yap... Burası Galatasaray 13m euro da versek başarısız adama tahammülümüz yok.

İçime sinen bir transfer olmadığını en başından beri söylüyorum. Sporcu ruhuna ve total kalitesine asla lafım yok ama kendisinin transfer edilmesini haklı görmem için ''Her şey tamam, bu takımın hücum hattına Mertens gibi bir usta lazım'' noktasında olmalıydık; değildik, halen de değiliz bence!..

İcardi de alınamamış olsaydı, şu an kimin umudu kalırdı sezona dair?!..

Bu kadroda -bari- sol kanat oynamasını isteyenlerdendim, yapamayacağını gördük, yaş 35 nitekim...İkinci forvet, bu takıma zaten lüksün de ötesinde; Oliveira' dan vazgeçemezsin, Kerem-Yunus ikilisinden en az birine mecbursun ve onlar da klasik 4-4-2 de sağ-sol haf oynamak için pek uygun oyuncular değiller zira...10 numara rolünü muhteşem oynasa bile yine Oliveira' nın göbekteki defansif yeterliliği sorun olacak; vs vs vs...

Ve kadro planlamasında yer bulmak için debelendiğin 35 yaşındaki adama, şu yok halinle 4 milyon maaş vermek; ayran-kürk-:poop:?!..

Lig uzun MERTENS gibi adamın bize her anlamda katkısı olur. Takımın tecrübe kısmında bu oyunculara yer vermek lazım.

Üst Alt