GSC Haber - Mertens: "Sanırım bu sezon son sezonum olacak, hayatta farklı şeyleri de denemek istiyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Mertens: "Sanırım bu sezon son sezonum olacak, hayatta farklı şeyleri de denemek istiyorum"

64d12e5586b2452c4c64cdf6.jpg

Galatasaray'ın yıldızı Dries Mertens, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'nda Olimpija Ljubljana müsabakası öncesi düzenlenen basın toplantısına katıldı. Zor bir maç olacağını belirten Belçikalı orta saha, "Sadece söylemek istediğim, biz buradayız ve odaklandık. Zor bir maç olacak. İyi bir takımları var. Nasıl oynadıklarını gördük. Zor bir oyun olacak ama biz kendimize güveniyoruz. Her şey başlıyor. Mücadele başlıyor. Şampiyonlar Ligi'ne gitmek istiyoruz. Bize kalmış bir şey artık" dedi.

Şampiyonlar Ligi'nde forma giymek istediğini dile getiren Dries Mertens, "Bununla ilgili antrenmanlarımı dört yaşımdan beri yapıyorum. Bu durum üzerine hocamızla da çalışmıştık. İleride oyuncularını bıraktıkları için orada boşluk bırakıyorlardı. Oradan gol atabileceğimizi gördük. Üzerine çalıştık, ben ödülü düşünmüyorum. Yarınki maç benim için önemli olan çünkü Şampiyonlar Ligi'ne gitmek istiyorum. Napoli ile oynadım, şimdi Galatasaray ile oynamak istiyorum. Stadımızda nasıl bir atmosfer olur hayal bile edemiyorum" diye konuştu.

Dries Mertens sezon sonunda sahalara veda edebileceğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı: "36 yaşındayım, 37 olacağım bu sene, 25 hissediyorum ama. Sanırım bu sezon son sezonum olacak. Bilmiyorum, hayatta farklı şeyleri de denemek istiyorum. Ama hala her gün keyif alıyorum. Haftada iki gün oynamaya da alışkınım. Haftada tek gün oynamak garip gelmişti. Ben buna alışık değildim. Napoli'de hep sezonda haftada 2 maçımız oluyordu. Tekrardan buna girmek istiyorum."

Milliyet

iyi ki geldin be kral

gerçekten karakteri büyük oyuncu yetenekten bile öte bir şey

temmuz ayının başında kocaelide hull hazırlık maçında önde pres yapan yıldız daha önce görmemiştim

Üst Alt