Mertens'in Eşi Katrin Kerkhofs: “Türkiye'de ilk öğrendiklerim ‘kebab’, ‘evettt’, ‘laannn“ | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mertens'in Eşi Katrin Kerkhofs: “Türkiye'de ilk öğrendiklerim ‘kebab’, ‘evettt’, ‘laannn“

1675523473671.png

Mertens'in eşi Katrin Kerkhofs:

"İstanbul'da çok havalı bir restoranda otururken yapılan konuşmalardan Belçika'da hiç de dert etmeyeceğimiz şeyler olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak o zaman burada ne kadar ayrıcalıklı olduğumuzu anlıyorsunuz."

"Avrupa dışında bir ülkeye taşınmaya hazırlıklı değildim. Uzun süre Napoli'de kalacağız dedim. Çünkü Napoli'den daha iyisi olamazdı: Deniz kenarında yaşıyorduk, bir bebeğimiz olacaktı, o bebek kendimi evimde gibi hissettiğim, o dili konuştuğum bir yerde büyüyebilirdi. Ama :) "

"Sonra, mutlu bir adamla başka bir yerde yaşamayı, bir başkasıyla Napoli'de kalmaktansa tercih ettiğimi söyledim. İlk başta İstanbul’a taşınacağımız belli olunca ağladım ama Mertens’in heyecanını görünce “Akışına bırak, fena olmayacak “diye düşündüm, sonunda doğru çıktı, mutluyum"

-Kerkhofs-Mertens ailesi, Türkiye'ye geldiğinde gazetemiz İstanbul’u "Napoli x %100 delilik" olarak tanımladı. Nasıl gidiyor?

Kat Kerkhofs: “Dries hemen yoğun bir programa girerken, ben üç aylık bir bebekle bir oteldeydim. İlk öğrendiklerim ‘kebab’, ‘evettt’, ‘laannn’ :)) “

“Hadise ile ailecek çok iyi arkadaşız. Onunla çok iyi dost olan TV şefi Peppe Giacomazza sayesinde tanıştık. Türkiye’de gayet mutluyuz.”

"Dries her zaman 'Etrafına bak, sadece mutlu ol' der. Ve aslında haklı: bir futbolcunun kariyeri sonsuza kadar sürmez. Galatasaray’dan, İstanbul’dan, Türkiye’den keyif almaya bakıyorum. Burada gördüklerimi, tanıştıklarımı gördüğümde gerçekten şanslıyım diyorum”

“Hadise de geçenlerde maça geldiğinde söyledi. Beni televizyondan ve Dries'ten tanıyordu, biz sonradan tanıştık. Çok tatlı ama bir şey söylemeliyim: Hadise gerçekten futboldan anlamıyor (gülüyor)"

"Şimdi Wesley Sneijder'in yaşadığı apartman dairesinde yaşıyoruz. Nişantaşı semtinde, şehrin kalbinde. Bebekle yürüyüş yaparken kafamı tamamen boşaltabileceğim ve her gün yeni şeyler keşfedebileceğim gerçekten havalı ve modern bir alan."

"Başlangıçta Napoli'yi çok özlemiştim, sanki hayatımın aşkına veda etmek zorunda gibiydim (gülüyor). O hüzün bitti artık. Burası daha güzel.."

"İstanbul gerçekten güzel bir şehir. Farklı kültürlerin ve insanların büyük bir karışımı, çok bohem hissettiriyor. Mahallemizde kızlar göbekleri ve piercingleri açık dolaşıyorlar ama diğer mahalleler daha muhafazakar."

"Suudi Arabistan'a gitmeyi, Dries istemedi. Bu sadece spor yapmakla ilgili değil, aynı zamanda bir aile olarak mutlu olduğunuz yerle de ilgili. Bile bile İstanbul'u seçtik çünkü ikimiz de 2 yıl İstanbul'da yaşamanın havalı olduğunu düşündük."

"Yıllarca Napoli'de yaşadım, tabiri caizse her köşe başında Papa'nın yaşadığı bir yer. Napoli ve çevresindeki hemen hemen tüm kiliseleri ziyaret ettim. Şimdi camilerle dolu bir şehirdeyim, bu şehir bambaşka."

"Ayasofya çok büyüleyici, ancak tüm Hristiyan unsurlar artık alçı altında saklanıyor. Bir kadın olarak içeri girmeme izin verildi, ancak dua sırasında çitin ötesine geçmedim: oradan sadece erkekler içindir. Buna alışmak biraz zaman alıyor elbette ama buna saygı duyuyorum."

@FutbolArsiv

1675523597282.png

Üst Alt