# Mervan Celik - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Mervan Celik

Cevap: # Mervan Celik

Gökhan Töre'yi Adnan Polat yüzünden kaçirdik.. simdik süper yetenekli olan kanat'imiz olurdu hem de yerli.. ah birde Mehmet Ekici olacakti...

istatistikler önemli olmasaydı, bugün enes kanter 3. sıradan draft edilmezdi

adam 2 senedir basketbol oynamadı ama daha önceki maçlarında yaptığı inanılmaz istatistikler referans alındı büyük oranda

istatistiklerin ortaya koyamadığı bazı şeyler vardır elbet, ama istatistiklerin gücünü bu denli reddtmek de kafayı kuma gömmeye benziyor bence

kendi tezini kendin çürütüyosun demekki istatistikler okadarda önemli değilmiş

Gelmesin, çapulcu gibi bir yorumu yapabilmek için 90 dakika izleyip ona göre değerlendirmen lazım. Ne youtube'dan 1-2 dakikalık görüntülerle ne de birşey ifade etmeyen istatistiklerle.

Adam zaten kulübünde yeni yeni oynamaya başlayan, piyasaya yeni çıkmış bir oyuncu; İstatistikleri ilk iki sezonunda çok çok iyi olsaydı, Porto vs gibi kulüpler çoktan imzalamıştı sözleşmeyi. 10 gol attı, adı bizimle yeni yeni geçiyor işte. Sizin mantığınızla Kazım'ı kulübün kapısından içeri sokmamamız lazımdı, aynı şeyleri yazdırıyorsunuz.

Basit düşünmekten vazgeçin, 3 asistli Kazım takımın en iyi oyuncularından biriyken '2 asist yapmış gelmesin, çapulcu mapulcu' nedir bunlar..

Eger bu son jenerasyon'dan da bir oyuncu cıkaramazsak alt yapıdan, bu subeyi kapatıp gurbetcilere yönelelim. Bir kac kurus cebimizde kalır hic olmazsa.

``Hagi 40 metreden bi koyar o istatistikleri nerene sokacağını şaşırırsın.``

Oynadigi oyuna bakin.. Misal ben çok iyi futbolcuyum, acayip oyun zekasi var.. Her maç 10 tane gollük pas atiyorum ama forvetler degerlendiremiyor, dolayisi ile o attigim paslar asist olarak istatistigime geçmiyor.. Su an yeni sezon basladi iki ûç tane asistim var.. Önümde kaliteli forvetler olsaydi 10-15 olurdu.. Belki Mervan'da da bu durum vardir, bilemeyiz..

``Hagi 40 metreden bi koyar o istatistikleri nerene sokacağını şaşırırsın.``

Oynadigi oyuna bakin.. Misal ben çok iyi futbolcuyum, acayip oyun zekasi var.. Her maç 10 tane gollük pas atiyorum ama forvetler degerlendiremiyor, dolayisi ile o attigim paslar asist olarak istatistigime geçmiyor.. Su an yeni sezon basladi iki ûç tane asistim var.. Önümde kaliteli forvetler olsaydi 10-15 olurdu.. Belki Mervan'da da bu durum vardir, bilemeyiz..

zaten illa alınmasın demiyorum ben

ama illa mervan gelsin diyenler var, onlar da herhangi bir gözleme dayalı konuşmuyorlar

üstelik, biz ortaya istatistik koyunca da beğenmiyorsunuz

Valla ben Mervan'i falan bilmem, ayagi top yapan her teknik yerli futbolcuya kapimiz açiktir.. Mervan olmaz, baskasi olur onu da isterim.. Yeterki yerli olsun, teknik olsun..

Kanatlarda yedek alternatif olarak niye düşünülmesin.

Bence alınsın , gereğini veremezse gönderilir o.

Erkan Zengin misali.

Özellikle solda alternatife ihtiyacımız var, biliyorsunuz lig uzun maraton, ve ligde çok kasap var.

Maliyeti uygunsa alınsın zarar çıkmaz! Ki videolardan izlediğim kadarıyla yetenekli bileklerine hakim bir oyuncu.Gelsin iyi bir alternatif olur.

Porto gidip Japonya 2. liginden Hulku keşfediyor. Alalım şans veririz iyi çıkarsa oynar çıkmazsa yollanır zaten ucuz maliyetli

Scout yapmalari lazim iste, Mervan Celik iyi bir futbolcu ya ama bu GS yonetimi AJAX'in taktigini uygulamali.

AJAX hep kendi liginden aliyor oyuncularini ve ust duzeyde oynuyorlar, Suarez FC Groningen takimindan cikti yani.

Kendi ligimizde yeterince yetenek var, BJK topluyor cogunu ve onlar yurt disindan yetenekleri de aliyor.

GS yonetime o konuda kizisiyom biraz. Insallah TERIMinator onu duzeltir

Üst Alt