Messi: "Ronaldo, kariyerimin ilerlemesine yardımcı oldu" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Messi: "Ronaldo, kariyerimin ilerlemesine yardımcı oldu"

Cristiano_Ronaldo_Lionel_Messi_split.jpeg

Lionel Messi, yedinci Ballon d'Or ödülünün ardından France Football'a bir röportaj verdi.

Messi: "Ben işçi sınıfı bir aileden geliyorum. Babam bütün gün çalıştı ve oldukça mütevazı bir mahallede yaşıyorduk. Ama hiç bir eksiğimiz olmadı Allah'a şükür. Ailem bana özellikle başkalarına karşı saygı duymanın yanı sıra sıkı çalışma ve alçakgönüllülük aşıladı. Ben bu değerlerle büyüdüm. 13 yaşında Barselona'ya geldiğimde La Masia'da da aynı değerleri buldum."

Messi: "Olan her şeyden memnunum. Fakat itiraf etmeliyim ki bazen fark edilmeden dışarı çıkabilmek ve tanınmadan ailece geçirilen zamanın tadını çıkarmak istiyorum. Yine de şikayet etmiyorum, çünkü bir iltifat almak, bir gülümseme almak ya da fotoğraf isteği her zaman güzeldir. Buna alıştım ve benim için normal hale geldi. Arkadaşlarım ve ailem gibi güvendiğim kişilerin yanındayken farklı bir insanım. Başkalarına karşı biraz utangaç biriyimdir."

Messi: "Her zaman kendimi geliştirmek istedim, başkalarının ne yaptığına bakmadım. Birkaç yıl aynı ligde olduğumuz için Cristiano ile rekabet vardı. Bu harikaydı ve kariyerimizde gelişmemize yardımcı oldu. Sadece olabileceğimin en iyisi olmak istedim. Hiçbir zaman tarihin en iyisi olduğumu söylemedim ve bunu düşünmemeye çalışıyorum. En iyilerden biri olarak görülmek yeterli ve asla hayal bile edemeyeceğim bir şey."

ne zaman ronaldo sivrilse ve sosyal medyada eleştirilse messi oraya cikiyor.

neymis utangaçmısta alcak gönüluymuste sergiledigi şu imajin, ona prim getirecegini saniyor. ronaldoya tesekkur edecegine tarihin en iyisi oldugunu kabul et kafii.

Üst Alt