Messi: "Ronaldo'yu çok özlüyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Messi: "Ronaldo'yu çok özlüyorum"

messi ile ilgili görsel sonucu

''10 NUMARANIN AĞIRLIĞI YOK''

Arjantin'de 10 numaranın ağırlığını hissetmiyorum. Aynı formayı Barcelona'da da giyiyorum. Kendim için, ailem için, beni sevenler için oynuyorum. Hakkımda yalan haberler çıkartanlara sinirleniyorum ama onları kendi halinde bırakıyorum.

''UMARIM JUVE İLE KARŞILAŞIRIZ''

Cristiano için Juventus'a büyük saygı duyuyorum. Çok iyi bir takım. Sadece Cristiano yok, diğerleri de çok iyi. Umarım Şampiyonlar Ligi'nin sonunda Juventus ile karşılaşırız.

''RONALDO'YU ÇOK ÖZLÜYORUM''

Neymar, Mbappe, Suarez, Agüero bugün dünyanın en iyi oyuncuları. Cristiano'yu benle birlikte ayrı tutuyorum. Cristiano'yu İspanya'da çok özlüyorum. Onun kupaları kaldırmasını izlemek zor olsa da beraber aynı yerde oynamak çok güzel bir histi. İspanya'da olmasını isterdim.

''GINOBILI'Yİ İZLEYEMEYECEK OLMAK ÜZÜCÜ''

Ginobili'yi bir daha izleyemeyecek olmak çok üzücü. Basketbolu seven veya sevmeyen herkes için örnek alınacak bir kişi.

''ICARDI İLE SORUNUM YOK''

Icardi ile birlikte iki maça çıkmıştım. Sonradan neler oldu bilmiyorum. Kimseye kötü davranmadım. Zaten çok konuşan bir insan değilim. Sahaya çıkar ve oyunumu oynarım.

''DAHA ÇOK ÇALIŞMALARI LAZIM''

Milli takımdaki futbolcuların daha çok çalışması lazım. Bazıları çok az maç oynamış isimler. Sabırlı olmalılar. Yeni bir takım kuruldu. Bu çocukların benle değil, takım için oynamaları gerekiyor. Hepsini sevdim, iyi çocuklar. Yalnız burada artık yeni olan benim ve onlara alışmam gerekecek.

''ARJANTİN'E DÖNMEM ARTIK KOLAY DEĞİL''

Newells'a dönmek güzel olur ama Arjantin'e dönmek artık kolay değil. Ailemi ve çocuklarımı düşünmek zorundayım. Geri dönmem biraz da onlara bağlı olacak.

''BARCELONA ÇOK FARKLI BİR ŞEY''

Barcelona felsefesi çok farklı bir şey. Milli takımda bunu yapmak için ne oyuncumuz var ne de zamanımız.

''KİMSEYLE KONUŞMADIM''

Milli takımdan ayrıldıktan sonra kimseyle konuşmadım. Teknik Direktör Scolani, birkaç kez beni aradı ve projelerinden bahsetti. Scolani gelene kadar kimseyle konuşmadım.

''HER ŞEYDEN İZOLE OLMAYA ÇALIŞTIM''

Dünya Kupası'ndan sonra kendimi bir odaya kitlemek istedim. Sadece ailemle birlikte üzüntümü paylaşmayı tercih ettim. Her şeyden izole olmaya, milli takımdan uzak durmaya çalıştım.

''BENİ ÇOK SİNİRLENDİRİYORLAR''

Hakkımda birçok yalan söyleniyor. En son Fas maçında bilerek oynamadığımı bile yazdılar. Bu beni çok sinirlendiriyor çünkü insanlar böyle haberlere inanabiliyor.

''SONRA BEN O... Ç.... OLUYORUM''

Dünya Kupası'nda ilk turu geçemeseydik Arjantin tarihinin en büyük başarısızlığı olacaktı. Takım halinde konuştuk, Federasyonla konuştuk. Onlardan bir şeyler yapmalarını istedim. Ancak insanlar, hakkımda çıkan haberlere inanmak istiyor. Günün sonunda da ben o... ç... oluyorum.

''BABA NEDEN SENİ ÖLDÜRÜYORLAR?''

Bizden önceki jenarasyon mağdurdu. Ancak biz profesyoneliz, sigara satmıyoruz. Kazanmak istiyoruz. Milli takımda da kazanmayı istiyorum. Birçok insan milli takıma dönmememi söyledi. Ailem, arkadaşlarım hep bunu söyledi. Oğlum, ''Baba seni neden Arjantin'de öldürmek istiyorlar?'' diye sordu.

Olm bu kadar cahil olmayın yav yurtdışında oç ifadesinin kullanımı ile buradaki aynı şekilde değil.

Arjantin şu an bizden on kat beter durumda insanların futbol düşünecek halleri bile yoktur doğru düzgün, o yüzden desteklemediler milli takımı, ellerindeki iyi oyuncuları çağırmadılar, hocaları mal gibiydi turnuva sürecinde üstüne mal bir kaleci ile Fransa maçına çıktılar elenmeleri gayet normaldi.

Olm bu kadar cahil olmayın yav yurtdışında oç ifadesinin kullanımı ile buradaki aynı şekilde değil.

Arjantin şu an bizden on kat beter durumda insanların futbol düşünecek halleri bile yoktur doğru düzgün, o yüzden desteklemediler milli takımı, ellerindeki iyi oyuncuları çağırmadılar, hocaları mal gibiydi turnuva sürecinde üstüne mal bir kaleci ile Fransa maçına çıktılar elenmeleri gayet normaldi.

Üst Alt