GSC Scout - # Metehan Güçlü | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Scout # Metehan Güçlü

Seni ilk olarak kim fark etti ve bir kulüpten içeri adım atmanı sağladı?
Paris'in ve diğer Fransız kulüplerin ilgisiyle yukarı çıkmaya başladım. İlk olarak Bondy diye bir takımda oynuyordum. Hemen forvet olarak başladım zaten. Abilerim de orada oynuyordu. Ben de orada başladım. Hocalarım da beni çok beğendi. 3 sene sonra Paris Saint Germain beni izledi ve istedi. Testlere girdim ve ikisinden de geçtim. 12.5 yaşındayken PSG'nin altyapısına girdim.

Bonservisi Paris Saint Germain'de olan Türk golcü Metehan Güçlü, Fransa Ligi takımlarından Rennes'e transfer olacak. 20 yaşındaki futbolcu, 4 yıllık sözleşme imzalayacak. [RMC Sport]
EDS36UoXYAAiX2q.jpg

Bedavaya gidecekmiş sanırım Rennes'e. Hem topla dripling yüksek, hem de doğru koşuları yapan, futbolu iyi bilen bir oyuncuydu. PSG'de altyaş kategorilerinden itibaren 10 yıldır oynayınca fundemental'in da yüksek oluyor tabii. Bizim bu gurbetçi oyunculara yönelmemiz lazım artık. Türk oyuncuyu bile bu iğrenç başkanların elinden almaya uğraşmamalıyız. Deniz Türüç'e 3.5 milyon isteyen bu şark kurnazlarının elinde Metehan kadar oyuncu olsa kapıyı 7'den aşağı açmazlar. Halbuki çocuk Rennes'e bedavaya gidecek.

Ligue 2 ekibi Valenciennes, Rennes'den golcü oyuncu Metehan Güçlü'yü kiraladı.

Valenciennes Kulübü, 21 yaşındaki Metehan'ın bir sezonluğuna kiralanması için Rennes ile anlaşmaya varıldığını duyurdu. Anlaşmada satın alma opsiyonu bulunmadığı belirtildi.

Üst Alt