Metrobüs Kaza Yaptı: 11 Yaralı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Metrobüs Kaza Yaptı: 11 Yaralı

Kadıköy'de sefer halindeki metrobüste yolcularla şoför arasında çıkan tartışma sonrası, metrobüs yoldan çıkarak karşı yönde gelen 3 araca ve 1 otobüse çarptı. Kazada 11 yolcu yaralandı. Saldırgan gözaltına alındı.

1300502_08e7fd851c0a389ef173c9f1d462653b_640x640.jpg

Alınan bilgiye göre, Avrupa Yakası'ndan gelen 34 TP 2406 plakalı metrobüs, Acıbadem durağında yoldan çıkıp, karşı yönden gelen 3 araç ile çift katlı otobüsle çarpıştı.

1300502_e50de6009e57ce17d0acfcf6534acabd_640x640.jpg

1300502_174f56a8f6475ccb81bddfffb390f855_640x640.jpg

En Cok Okunan Haber sur Twitter : "İstanbul'daki metrobus kazası kamerada #Metrobus #ProtestoEdiyorum https://t.co/WtxZK9Qlv"

haberturk

Yaralılara acil şifalar. Ucuz atlatılmış gibi duruyor.
Tekmeyi atıp bunca insanın canına kast eden yavsağında Allah belasını versin.

saldırganın açıklaması ne olacak merakla bekliyorum

A- klimayı açmadı
b- telefonla oynuyordu
c- kısa şort giymişti

Yalnız kaza videosunda araba çok ani yöne değiştiriyor , normalde araç içi kamera görüntüleri olması lazım , metorbüs soförü çok mu zor durumda kaldı , çok kritik bir olay araç direk yöne değiştiriyor diğer yöne kırabilse bu denli feci bir kaza olmazdı.Dediğim gibi araç içi kamerayı görmek lazım belki de kafasına darbe aldı adam..

altta kalan araçlarda can kaybı yaşanmaması mucize.

1 milyon tl ceza versinler bu sosyopat şemsiyeliye..

Yalnız kaza videosunda araba çok ani yöne değiştiriyor , normalde araç içi kamera görüntüleri olması lazım , metorbüs soförü çok mu zor durumda kaldı , çok kritik bir olay araç direk yöne değiştiriyor diğer yöne kırabilse bu denli feci bir kaza olmazdı.Dediğim gibi araç içi kamerayı görmek lazım belki de kafasına darbe aldı adam..

altta kalan araçlarda can kaybı yaşanmaması mucize.

1 milyon tl ceza versinler bu sosyopat şemsiyeliye..

Açıklamaya göre şoför bilincini kaybetmiş darbenin ardından

GÖRGÜ TANIĞI:[FONT=&quot] Kazayı yapan metrobüsteydim. Elim ayağım titrediği için ancak yazacak kadar kendime geldim. Körüğün hemen önünde yola ters oturuyordum. Acıbadem durağına geldiğimizde bizim metrobüs durduğunda ön yarısı durakta iken arkası ise durağa girememişti. Ön kapıda duran bir yolcu şoföre "niye kapıyı açmıyorsun" dedi. Şoför önce cevap bile vermedi ama yolcu "açsana kapıyı" diye yüksek sesle söyleyince şoför "açmıyorum" dedi. " Nasıl açmazsın" deyince şoför "istediğim yerde açarım sana ne" dedi ve bunun üzerine yolcu şoförün üstüne yürüdü şoför ayağa kalktı tam kavga çıkacakken yolcular araya girip ikisini de sakinleştirdi. Bu arada öndeki metrobüsler durağı boşaltınca bizim metrobüs ilerleyerek durağa girdi ve bütün kapıları açtı. Şoförle tartışan yolcu gerilimden dolayı inmeyi unuttu veya vazgeçti. Tam kapılar kapanıp hareket edince 3-5 saniye sonra yolcu bağırarak şoföre saldırdı ve büyük bir gürültü ve sarsıntıyla metrobüs yan yola geçti ve o an çok uzun gelen bir süre sonunda bir yere çarpıp durdu. Herkes savrulmuş, yerlere düşmüş ve çığlık çığlığa bağırıyorlardı. Kapılar güçlükle açıldı ve metrobüsün altına aldığı bir arabanın bagajı üzerinden atlayarak indik.[/FONT]

Tam da tahmin ettiğim gibi , daha önce de bu konudaki kuşkumu yazmıştım çünkü o araç bir anda yön değiştirmez imkansız, bilinçli bir şoför asla izin vermez buna.

Açıkçası görüntülerde bana şoförün de ihmali var gibi geliyor , eğer o şemsiye darbesi ile dengesini yitirip düşmediyse sanki sinirlenip adama cevap vermeye yelteniyor ve sonra düşüyor.

şemsiye darbesi ile bilincini yitirmesi imkansız ama sonrasında çok kötü düşüyor.

bu konunun da üzerine gidilmesi lazım , şoförlük zor meslek ama insan taşıyorsun sinirlerine hakim olman lazım her ne kadar zor olsa da..

diğer yandan şemsiye ile vuran adamın direk cinayete teşebbüs ve yarattığı zararın tanzimi ile yargılanması lazım.

ceza sonucunu da metrobüse asacaksın !

Son düzenleme:
şöför de suçlu ama nasıl bir herif bu ya acayip uyuz oldum şemsiyeyle vuruyo adam valla delirdim bu şortlu kıza tekme atanla aynı kafada olan bir adam işte cahil sürüsü

Üst Alt