metrobüs | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
İstanbul'un kanayan yarası toplu taşıma aracı. Söğütlüçeşme'den Beylikdüzü'ne kadar doğu batı doğrultusunda geniş bir alanda ulaşımı sağlar.

Üniversite'de öğrenciyken ve iş hayatımın başlangıcında yaklaşık bir 5.5 sene kendisini hafta içi sabah akşam kullanmıştım. İtişin kakışın hiç bitmediği, ortalama üç tekme yemenin normal kabul edildiği bu toplu taşıma aracına dünyanın en hümanistini bul getir, insanlardan tiksinmesi bir haftayı bulmaz. Bizim millet ne duş almasını bilir ne de diş fırçalamasını. Kötü koktuktan sonra üzerine deodorant sıkınca gül bahçesine dönüştüğünü zanneden ne kadar insan varsa bir yerden bir yere gitmek için bunu kullanıyordu sanki. İzdihamı herkesçe malum. Özellikle mesai giriş ve çıkış saatlerinde bazı duraklarda bırak oturmayı, araca binebilmek bile başlı başına başarıdır. İzdihamdan sıyrılıp binebilmek için kapının denk geleceği yerleri hesaplamaya çalışmak, bu ülke insanına ilkokul-lisede yapmadığı kadar matematik hesabını yaptırmıştır. Bastonlu yaşlıların içlerinden yeşil dev Hulk'ı çıkarak önlerine geleni geçeni ezerek bu araca binmesi hala beni şaşırtır.

Ülkemizde plan program günü kurtarmak için yapıldığı için muhtemelen X kişi kapasiteli bu sistem, her gün 10*X kişiyle başa çıkmaya çalışmakta. Araçlar ağzına kadar dolu, duraklar ağzına kadar dolu. Kalabalığa doyuyor insan. Kişisel alan diye bir kavramın kalmadığı, sağındaki solundaki önündeki arkandaki akraba olup gittiğin bu araçtan inebildiğin zaman bugün de ölmedim diye şükredersin. Daracık aracın içinde ciğerlerine çekecek oksijen bulamadığın için bir yerden sonra sarhoş gibi olur, hayallere dalarsın. Bir yerden bir yere yetişme telaşına düşen İstanbulluları iyice strese sokan bu araçta her gün ayrıca onlarca kavga çıkar. Orama dokundun, burama elledin, beni ittin, yerimi kaptın vs. İnsanlar sistemden çıkaramadıkları hınçları birbirilerinden çıkarmaya çalışır.

Uzun zamandır bu toplu taşıma aracına binmek zorunda kalmadığım için çok mutluyum.

İstanbul-Metrobüs-Kalabalık.jpg

istanbulun trafiğine çözüm bulmak olanaksız. değil imamoğlu, dünyanın en bilge insanları gelse, einstein-atatürk kafa kafaya verse yine çözümü yok. her şeyin bir kapasitesi var. istanbul hap kadar küçük memleket ama türkiyenin tüm doğusundan fazla mevcudu var.

tek çözüm doğu memleketlerini kalkındırmak olur. bu da istanbul içinden yapılacak bi çözüm değil zaten

yoo ülkenin düzelmesi için rahat 15 senesi var
herşey tıkırında giderse o da, düzen böyle malesef.

Hiç kimse kusura bakmasın ben Ekrem'e oy attığım için asla pişman değilim ama performansını da beğenmiyorum. Son dönemde iyice şova vurdu işi zaten. Sosyal belediyecilik anlayışını net olarak göremiyorum göstermelik uygulanıyor gibi geliyor. Bunun yanında diğer taraftan Mansur Yavaş bana göre inanılmaz underrated kaldı. Türk siyasetinin ihtiyacı olan asıl figürü temsil eden kişi kendisi olabilir. Ankara'lılar tabi daha iyi değerlendirecektir.

Hiç kimse kusura bakmasın ben Ekrem'e oy attığım için asla pişman değilim ama performansını da beğenmiyorum. Son dönemde iyice şova vurdu işi zaten. Sosyal belediyecilik anlayışını net olarak göremiyorum göstermelik uygulanıyor gibi geliyor. Bunun yanında diğer taraftan Mansur Yavaş bana göre inanılmaz underrated kaldı. Türk siyasetinin ihtiyacı olan asıl figürü temsil eden kişi kendisi olabilir. Ankara'lılar tabi daha iyi değerlendirecektir.
5 yıl sonra genel değerlendirmeyi istanbul halkı yapacaktır
her şeyin bir anda olması imkansız 24 yıllık dönemden çıkılmış zaten çalıştırmamaya çalışan bir grup var karşısında

hataları var ama ekrem imamoğlu bi yandan ileriye oynuyor

5 yıl sonra genel değerlendirmeyi istanbul halkı yapacaktır
her şeyin bir anda olması imkansız 24 yıllık dönemden çıkılmış zaten çalıştırmamaya çalışan bir grup var karşısında

hataları var ama ekrem imamoğlu bi yandan ileriye oynuyor

şimdi de değerlendiriyorum 5 yıl sonra da değerlendireceğim. Eleştiri yapmaktan asla çekinmem. Ekrem bugün aday olsa yine oy veririm ama performansından memnun değilim.

Gerek netice gerek seçim sonrası hizmet olsun hayatımda kullandığım en içime sinen oy açık ara, kendisini beypazarı dönemlerinden de tanırım zaten uzak biri değildi ama şu ana kadar ki performansıyla yüzümüzü düşürmedi çok şükür. İmamoğlu belediyeciliği konusunda fikrim yok bu arada ona kıyasla yazmadım sadece Mansur başkan özelinde yazdım.

çok umut vaadediyordu uzun zamandır onca siyasetçinin arasından hala zamanı var bişey olmuş değil ama ankara ile kıyas edince bişeyler eksik gibi geliyor, fransa olayı acayip canımı sıktı birde.
dediğin gibi mansur işini yapıyor sadece gösterişten kaçınıyor

Profil fotoğrafı ve yorum uyumu

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
gold-premium-mizahsor-olmak_1067103.jpg

Bu nüfus ve mevcut şartlarla bu sorun çözülemez maalesef kim olursa olsun, insanların burada yığılmasını engellemek bir gelecek politikası olursa uzun vadede bir sonuç alınabilir belki.

Yalnız şöyle bir durum var, imamoğlu'na zaten oy vermeyecekler tarafından eleştiriliyor büyük oranda, ivme kaybettiği falan yok gayet popülerliğini koruyor ki anketler de net görülüyor zaten bu durum. Tabi şu var, kendini sıradan bir belediye başkanı olarak görmüyor bu çok net, bir sonraki seçimde veya geleceğin cumhurbaşkanı adayı olarak görüyor kendini, geleceği bırakıp bugüne odaklanmasında fayda var kafasındaki siyasi geleceğin gerçekleşmesi için öncelikle İBB sınavını başarıyla vermesi lazım bunun pek farkında değil gibi. İvme kaybettiği , yıldızının söndüğü vs gibi söylemlerin gerçekle alakası yok ama onu da belirtelim bunlar abartı yorumlar, durum tespitinden çok temenni olan yorumlar. Yine yeni yeniden mesjaımın forum özelinde olmadığını belirtmekte yarar var. İşin ''şov'' kısmını biraz abarttığı eleştirisine ben de katılıyorum .

Üst Alt