Mevcut Yabancı Kuralı, Bir Sezon Daha Devam Edecek İddiası Ortaya Atıldı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mevcut Yabancı Kuralı, Bir Sezon Daha Devam Edecek İddiası Ortaya Atıldı

Mevcut “14 yabancı kuralı” bir sezon daha aynen devam edeceği ve bu kararın yarın açıklanacağı iddia ediliyor!

[via @hazar_buyuka]

Önder Özen: "Dünya üstündeki hiçbir yasağın hiçbir faydasını görmedik. İnsanoğlu, yasaklardan fayda görmemiştir. TFF 1. Lig'de kural var, 8 kontrat verebiliyorsunuz yabancılara. Altınordu vermiyor. Tıpkı A. Bilbao gibi. ‘Benim kulübümün tarihi bu’ diyor." (beIN Sports)

Önder Özen: "Serbest bırakın; yetiştiren, yetiştirdiğiyle yarıştırsın. Milano'da iki kulüp var. Milan'ın mottosu, 'Milan, Milan'lılarındır'; Inter de 'Bizim kapımız herkese açık' diyor. Doğru olan budur, herkes kendi yolunu çizsin."

1 sene daha devam etse ne olur rahat bırakın Türk futbolunu zaten herşeyiyle berbat (yöneticiler,tff,mhk,medya) bari sınır koymayın yerli futbolcu yetiştirmeye teşvik edin,destek verin ama derdiniz bu değil..
tff nin görev tanımı yabancı sayısını belirlemek başka bişeye yaradıklarını görmedim..

Bu kelin derhal görevden istifa etmesi gerek.Rezil rüsva 1 adam.Ne dese 1 hafta içinde tersi gerçekleşiyor.Şimdiye kadarki tüm ettiği laflarıda bir güzel yalayıp yuttu.

Nasil ki bu getirmeye çalıştıkları kural hataliysa serbest bırakmak da hatali olur. Altyapi tesvigini arttırsın herşey çözülür.

Başşaksporu arabiklere pazarlamak için yabancı serbestliği lazım ters tepmiş olabilir aslında yapmak istedikleri.

En güzeli bu olurdu, ben yabancı sınırlamasına çok takılmıyordum da yönetim ve teknik ekip takımı çöplüğe çevirecek belli ki işte Kaan + Emre Kılınç ikilisi gelsin yolumuza devam edelim

Ondan sonraki sene de 2 yerli + 1 alt yapı oyuncusu şeklinde devam eder umarım sınırlama

Umarim yine yeteri kadar türk oynar ve en fazla 14 yabanci hakki 12 ye düsür ama ilk 11e de X türk oynamali diye falan kural olmaz. Tribündeki yabancilar gitsin onlarin yerlerini kendi alt yapinda egitilmis oyuncular alsin kurali gelsin. Daha fazla degisiklige gerek yok.

Üst Alt