MHP Milletvekili Sancaklı: "Sneijder ne yaptı Allah aşkına" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

MHP Milletvekili Sancaklı: "Sneijder ne yaptı Allah aşkına"

“TFF BAŞKANLIĞINI YAPMAM”

“TFF Başkanlığı bana önerilse yapamam, çünkü milletvekiliyim. Ama ben, buralarda Rıdvan Dilmen gibi büyük kariyerlerin yer alması gerektiğini anlatıyorum. İsmin önemi yok. Ama siyasete ismi karışmamış adamın gelmesi çok daha iyi olur. İşini iyi yapsın, önemli olan o.”

“ARDA BÜYÜK HATA YAPTI”

“Arda çok büyük bir hata yaptı. Milli Takım kaptanı, milli maç öncesi uçakta öyle bir şey yapmamalı. Ama bu olayın öncesi var. Prim mevzuları… Fatih Terim ile birkaç oyuncu ve yönetici arasında film kopmuş. Bunları denetleyen bir mekanizma yok. Herkes kafasına göre takılıyor. Yönetim denetleyemiyor, çünkü onlar olayın içindekiler kadar bilmiyor bu işi. Arda bizim gururumuz. Barcelona maçı olduğunda bekliyoruz acaba oynayacak mı diye. Ama bu ona her şeyi yapma fırsatını vermiyor. Benim Arda’ya çok kızmamın sebebi, olaydan bir gün sonra çıkıp “Milli Takımı bırakıyorum” açıklamasını yapması. Sen kimsin ki Milli Takımı bırakıyorsun? Milli Takım hobi değildir, milli bir görevdir. Arda bu lafından geri dönene kadar da kızgınlığım geçmeyecek. Sen Milli Takım kaptanı olarak bunu yapıyorsan, ülkedeki diğer oyunculara da yol açıyorsun. Bunlar bundan sonra da olacak, çünkü ülke futbolunun yapısı bu. Daha önce, takım arkadaşına silah çeken olmadı mı Milli Takımda? Düzen aynı kaldıkça, bunlar da değişmez.”

Eskiden ülkemizde kullanılan toplar çok mu sertmiş ki amk bütün eski futbolcularda geri zekalılık var, yalan da cabası. Rıdvan Dilmen mi siyasete bulaşmamış isim!!! Cücük beynine tüküreyim ben bunun. ulan bunun Sneijderin daşşağındaki kıl kadar kariyeri var mı bi de yalan yanlış konuşuyo adam hakkında.

Eskiden ülkemizde kullanılan toplar çok mu sertmiş ki amk bütün eski futbolcularda geri zekalılık var, yalan da cabası. Rıdvan Dilmen mi siyasete bulaşmamış isim!!! Cücük beynine tüküreyim ben bunun. ulan bunun Sneijderin daşşağındaki kıl kadar kariyeri var mı bi de yalan yanlış konuşuyo adam hakkında.
+1 sag ve sol kanat oynayan futbolcular disinda geneli salak olur cunku topa kafa atarlar.

Bir MHP milletvekilinin bu açıklamayı yapması, Marsel İlhan'ın Federer'e laf atması gibi bir şey olmuş.

Bir hiçsin; stepneden öteye geçememiş, bütün tükürdüklerini yalamış bir partide hiçlikten öteye gidememişsin ama açıklamadaki özgüvene bak.

Bu arada açıklamanın içinde Sneijder kelimesi geçmese bu açıklaman da bir hiç olacak, gündem bile olmayacaktı.

“FUTBOLUMUZ BİTİK”

“Türk futbolu bitmiştir. Gelin yeni bir sayfa açalım, yeni kişileri başa koyalım, sonra nasıl toparlarız onları konuşalım. Bu işe başlamak için öncelikle Kulüpler Yasası çıkmalı. Daha sonra futbolun başına. futbolun içinden gelen, futbolu bilen insanlar geçmeli. Bu şekilde yönetilince, her şeyin daha iyiye gideceğini göreceksiniz”

“HAYDİ ANKARA, HAYDİ BAKAN BU İŞE BİR EL ATIN”

“Bunları yapmak için, Ankara’dan bir atılım gerekiyor. Orası bu işe girmeden, işler düzelmez. Yeni Spor Bakanı Osman Aşkın Bak bu işe bir el atsın. Biz de buradayız. Her türlü desteğe varız. Milli futbolcular bu işin içinde olmalı, destek vermeli. Size soruyorum, ülke futbolunu yaklaşık olarak bin kişi yönetiyor. Bunun kaçı milli futbolcu? Benim derdim bu.”

Üst Alt