'Milli Piyango Haramdır' | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

'Milli Piyango Haramdır'

Anadolu Gençlik Derneği üyeleri İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Yerleşkesi’nde ’yılbaşı kutlanmasın’ eylemi yaptı

2016122814530219_a106fe9a986d17159749b6ebddcd3404.jpg

"İslam topraklarında yaşam savaşı, Ehli dünyanın heyecanı yılbaşı" yazılı pankart açan öğrenciler, " İslam’da noel yoktur, Uyma şeytana aldanma, kutlama" yazılı dövizler taşıdı.

NOEL MÜSLÜMAN TOPLUMA DAYATILDI

İslamcılar adına yapılan açıklamada, " Bir Batılılaşma bid’ati olarak icat edilen yılbaşı kutlamaları aslında dini olanı sekülerleştiren bir Batılılaşma ritüelidir. Hıristiyanların Noel ayinleri yılbaşı gibi pagan bir kutlama ile sentezlenerek, dini mahiyetinden sözde ayıklanarak Batılı ama seküler ritüel icat edilmiştir. Noel Ağacının yılbaşı süslemesi unsuruna dönüştürülmesi, Noel Baba’yı da dinden arındırılmış bir tür mitolojik kahramana indirgeyen seküler uygulama; Hıristiyanlığa sonradan giren Avrupa’nın pagan adetini modernize ederek Müslüman topluma dayatılmış halidir"denildi.

"...YILBAŞI KUTLAYAMAZSIN"

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Bir taraftan sular seller gibi alkol tüketilirken, diğer taraftan ise Milli Piyango denilen bir kumar oyunuyla insanımız ve değerlerimiz dejenere edilmekte, ifsad edilmektedir. Bizim asıl derdimiz kendi değerlerini, tarihini ve medeniyetini unutmuş, modernist zihniyetlerin esiri olmuş, tasavvurlarına ve hayat tarzına virüs bulaşmış Müslümanları şuurlandırmaktır. İslam topraklarında yaşam savaşı varken Hıristiyanların yılbaşı heyecanına ortak olamazsın.

Müslüman kardeşlerimizin üzerine bombalar yağarken, sen eğlenemezsin. Kardeşlerin açlıktan ölürken, İslam Medeniyetinin tesis edildiği topraklardan, öz yurtlarından, vatanlarından kaçmak zorunda kalıp denizlerin bilinmezliklerinde kaybolurken veya minicik bir yavrunun bedeni kıyımıza vururken sen eğlenemezsin. Halep, Şam, Bağdat kan gölüne çevrilmişken, Mısır’ın seçilmiş meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi Mısır zindanlarında tutulurken, Bangladeş’te Müslüman kardeşlerin zalim yönetim tarafından tek tek idam edilirken, Arakan’daki kardeşlerimiz zulüm içinde inlerken, hele de vatanımızın her bir köşesinde bombalar patlarken sen yılbaşı kutlayamazsın.

'Milli piyango haramdır'

Bence Cehennemlik olun şöyle mallarla bir cennette olacağınıza.

Envoyé de mon Sony Xperia Z5 en utilisant Tapatalk

Noel ile yilbasi bambaska olaylar

24 aralik gecesi sirf Noel icin ailesiyle bir araya gelip kutlayan ve ertesi gün kiliseye giden yoktur bence ülkemizde hristiyanlar disinda

Yilbasi ise tamamen farkli bir durum

Noel ile yilbasi bambaska olaylar

24 aralik gecesi sirf Noel icin ailesiyle bir araya gelip kutlayan ve ertesi gün kiliseye giden yoktur bence ülkemizde hristiyanlar disinda

Yilbasi ise tamamen farkli bir durum

Yılbaşı kutlamanın eğlenmek için bir bahane olduğunu; dini bir nedenle kutlanmadığının anlatıldığına 30 yıldır şahitlik ediyorum. 30 yıl önce neyse bugünde o gram ilerleme yok. Resmen kulaklarını tıkayıp nanik yapıyorlar ve bizle dalga geçiyorlar, şahsen başka bir açıklama bulamıyorum bu duruma... Gayet basit bir şey çünkü. Yılbaşı kutlamaya falanda çok meraklı değilim ha, bu sene mesela evimde tek başına oturacağım, normal bir gün gibi geçireceğim. Mantığı/zihniyeti çözemediğimden ilgileniyorum.

Hadi bu din ile ilgili olmayan kısmı bir kenara koyalım, ya adam hristiyansa ve bayramını kutluyorsa ?

Neyse işte durum bu yani, hala aradaki farkı anlatmak istiyorsan sahne senin Arda.

Reislerini sağlam konduracaklar haberleri yok,ulan oradan ne kadar vergi geliyor biliyormusunuz ,he kumar haramdır doğru kutsal kitapların hepsinde de yazar da,at yarışı dahil tüm şans oyunları hangi dönemde ne kadar artmış ,kac gün varken ,kac gün oynatılmış,ona da bir baksaydınız diyecem ammmaa nerede sizde o sorgulama yapacak beyin,anca körü körüne bağnazlık.

Yarın hocanız erkeklik haramdır diyecek olsa gider uzvunuzu kestirirsiniz,çünkü ilk ayeti bile yerine getiremeyecek kadar cahilsiniz "Oku..."

HUAWEI RIO-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Diyanet içinde bir pankart açsaydınız iyi olurdu
Yargıtay açıkladığında blançoyu 197bin faiz geliri kazanmış

Ülkenin adını Çomaristan ya da Çomarya yapalım da tam olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gavurların bayramını kutlamak haramsa onların teknolojilerini de kullanmak haramdır sayın örümcek beyinliler!

Ben müslümanım yılbaşında hindimi de yerim, içkimi de içerim, dansözü de oynatırım kimse benim inancıma karışamaz , açın kitabı okuyun..

diyen çıkmadı mı daha :D

Amaç dini korumak değil yahu, insanlar eğlenmesin, mutlu olmasın. Yıl zaten içinde üzüldü, işkence dolu bir yıl oldu bir günü mutlu geçse olmaz dine aykırı bunların dini ne ki acaba

Merak ettiğim bir diğer konu ise şu kitle yılbaşı günü bu şerefisizliğe nası dönüşüyor? Kafamda büyük soru işaretinin biri de budur.

yilbasi-taksim-taciz-videolari.jpg

Bu geyikte benim anlamadığım şu; diyelim geri zekalısınız yılbaş kutlamayın gavur olursunuz diye geziyorsunuz ortada. yılbaşı ve noel farkını idrakten uzak olmanın yanı sıra, insanların mutlu olmasına tahammülü olmayan, sürekli olarak herkesin hayatını kendinizinki gibi boktan yapmak isteyen bir malsınız.

Burada temel motivasyonunuz onlar gavur biz müslümanız değil mi? Müslüman adam Hz. İsa'nın peygamberliğine iman etmez mi? İmanın şartlarından biri değil mi bu? Allah'ın bir peygamberini anmak neden kötü oluyor bu durumda?

Böyle oturtup karşıma böyle bir modeli uzun uzun konuşmak isterim aslında. Çok acayip.

Üst Alt