Milot Rashica: "İdolüm Cristiano Ronaldo" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Milot Rashica: "İdolüm Cristiano Ronaldo"

1671453996684.png

Milot Rashica:

"G.Saray'ın benimle ilgilenmesinden dolayı çok memnundum. İlk duyduğumda çok heyecanlanmıştım. Başta Norwich ile anlaşma sağlanamadı ama transferin bitmesine 2 gün kala anlaşma sağlandı. Menajerimle sürekli konuşuyordum, gelmek istiyordum"

"Mata ve Icardi gibi yıldızlar ve diğer oyuncularla birlikte aynı gün gelmem, onlarla birlikte bu heyecanı yaşamak benim için çok özeldi. Uzun süren bir gündü. Sağlık taraması, ardından fotoğraf ve video çekimleri. Hepsi çok eğlenceliydi ve güzel bir deneyimdi."

"Tüm bunların ve ayrıca evrak işlerinin aynı gün içinde zamanında tamamlanması da çok profesyonelceydi ve bana çok iyi hissettirdi."

"Kosovalı olduğum için Türkiye'yi hep yakından takip ediyordum. Biz birbirimize benzeyen insanlarız. Açıkçası gelmeden önce de zaten Galatasaray'ın büyüklüğünü biliyordum. Büyük bir hayranlıkla takip ediyordum. Burada nelerle karşılaşacağımı çok iyi biliyordum."

"Dürüst olmak gerekirse şimdi buradayım ve Galatasaray dışarıdan göründüğünden çok çok daha büyük bir kulüp. Bunu içine girdiğinizde çok daha iyi anlıyorsunuz. Her şey çok büyük bir kulüpte olması gerektiği gibi profesyonelce işliyor. Burada çok mutluyum."

"Okan Buruk bence işinde çok iyi biri. Kişisel olarak da çok seviyorum. Belki başlarda takım olarak iyi oynamıyor gibi göründük ancak bence bir süreçten geçiyorduk. Çünkü yeni oyuncular, yeni takım, yeni bir hoca."

"Okan Hoca'nın oyun sistemine adapte olmak gerekiyordu ve başardık. Bunu özellikle son 4-5 maçta yakaladığımız çıkıştan anlayabilirsiniz. Takım olarak birbirimize alıştık ve Okan Hoca'nın bizden istediklerini tam anlamıyla yerine getirmeye başladık."

"Taktik ve sertlik anlamında Türk Ligi'nin eksiği olduğunu düşünmüyorum. Buradaki futbolun şiddeti ve sertliği de çok yüksek. Fakat İngiltere'ye gittiğimde gerçekten arada farklı bir seviye var. Bunu Almanya'dan İngiltere'ye gittiğimde de söylüyordum."

"Galatasaray taraftarı ile aramızda ilk günden beri çok sıcak bir bağ var. Beni harika karşıladılar. Gerçekten Galatasaray taraftarı inanılmaz. Beni hep desteklediler ve desteklemeye devam ediyorlar. Kariyerimde böyle bir taraftar görmedim."

"Oynadığım mevkii itibarıyla idolüm Cristiano Ronaldo diyebilirim. İkimizin de sağ ayağı çok güçlü. Çocukluğumdan beri onu takip ediyorum."

"Kosova'da Galatasaray'a olan ilginin çok fazla olduğunu biliyorum. Ancak buraya geldikten sonra bunun çok fazla olduğunu anladım. Bana oradan devamlı mesaj gönderiyorlar, arıyorlar. Kosova'da inanılmaz güçlü bir Galatasaray sevgisi var."

"İstanbul'a çok hızlı alıştım. En güzel şehirlerden bir tanesinde yaşıyoruz. Ailem de Türkçe konuştuğu için onlar da zorluk çekmiyorlar. Burada yaşamaktan gerçekten çok keyif alıyoruz. Her gün yeni yerler gezmeyi, yeni mekanlar keşfetmeyi seviyoruz."

(Galatasaray Dergisi)

Sende de apaçilik var azcık

8854.jpg

Net Messiciyimdir ama CR7 yi örnek almasına da çok memnun oldum doğrusu. Umarım kendisini onun kadar futbola adayabilir. Bonservis meselesinin bir şekilde hallolmasını çok istiyorum. Şu ana kadar herhangi bir defosunu görmediğim gibi, kıyaslandığı Onyekuru' dan filan çok daha kaliteli olduğundan hiç şüphem yok. Kadro yapısı ve formatı uygun olduğunda skorer yönünü sergilemesini de çok muhtemel görmekteyim...

Net Messiciyimdir ama CR7 yi örnek almasına da çok memnun oldum doğrusu. Umarım kendisini onun kadar futbola adayabilir. Bonservis meselesinin bir şekilde hallolmasını çok istiyorum. Şu ana kadar herhangi bir defosunu görmediğim gibi, kıyaslandığı Onyekuru' dan filan çok daha kaliteli olduğundan hiç şüphem yok. Kadro yapısı ve formatı uygun olduğunda skorer yönünü sergilemesini de çok muhtemel görmekteyim...
Onyekuru kramponlarını taşır abi.

Üst Alt