Minik Taraftarın Mücadelesi: Bir İhtimal Daha Var, O Da Zafer Mi Dersin? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Minik Taraftarın Mücadelesi: Bir İhtimal Daha Var, O Da Zafer Mi Dersin?

43102

Hanımlar ve beyler, dünyanın en cesur kızıyla tanışmaya hazır mısınız?
Isla Caton, West Ham United’ın en tutkulu taraftarlarından biri. Henüz 4 yaşında. Mart 2017’de nöroblastom -çocukluk çağında görülen bir sinir sistemi tümörü- teşhisi kondu ve doktorlar, %4 yaşama şansının olduğunu söyledi.
Ağustos 20178den beri ailesiyle birlikte İspanya’da olan Isla, İngiltere’de 100 çocuktan 1’inde görülen bu nadir hastalığın tedavisi için özel bakıma alındı. Ailesinin Barcelona’daki tedavi için yardım toplamasıyla, %4 yaşama şansı tanınan minik savaşçımız, 2 yıl aranın ardından kanseri yenmeyi başardı.
Ocak ayından beri West Ham United’ın maskotu haline gelen Isla, takım kaptanı Mark Noble ile seremoniye de çıktı. Noble ve takım arkadaşı Robert Snodgrass, tedavi sürecinde minik Isla’yı ziyaret etmek için Barcelona’ya dahi gitti. İngiliz kulüp, resmi internet sitesinden Isla’nın kanseri yendiği açıklamasını paylaştığında bu duruma en çok ailesi ve West Ham United oyuncuları sevindi. Bu mutlu haber üzerine Mark Noble şu açıklamada bulundu: ” Benim için çok özel ve sevindirici bir haber. Onu tanıma fırsatım oldu ve Isla adına çok sevinçliyim. Ama en çok ailesi adına seviniyorum çünkü birçok zorluğun üstesinden gelmek zorunda kaldılar. Haberi aldığımızda Snodgrass ile birlikteydik ve çok duygulandık. Ailesini tanıyan arkadaşlarımdan, doktorların çok düşük bir yaşama ihtimali verdiklerini öğrenmiştim. Bu yüzden tedavisinin başarıyla sonuçlanması olağanüstü bir şey. Isla’nın kanseri yenmesi, insanların küçük bir kızın hayatı söz konusu olduğunda yalnızca aralarında para toplayarak bile neler yapabileceğini de göstermiş oldu.”​

Üst Alt