mizah - Sayfa 27 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

mizah

Avrupa'yı övünce batı hayranı diye etiketliyorlar. Adamlar trafik kurallarını ana sınıfında öğretiyorlar. Bilinç o yaştan veriliyor. Burada yaya yolunda karşıya geçen insana "yola ne atlıyorsun" diye sert çıkar.

Burası da Mardin. Yaya geçidinin olmadığı yerde karşıdan karşıya geçme eğitimi veriliyor.

Anaokulunu hatirlamiyorum da ilkokul'da da göstermislerdi bize bunu. Bir de ilkokulda sokak sartlari altinda bisiklet dersi oluyordu, bisikleti olmayanlar dezavantaj yasamasin diye okul kiralik bisikletler getirtmisti okulun bahcesine. Sonra bir de belediye polis yollamisti okula, o da bize trafik kurallarini anlatmisti ve herkes tek tek sokaga dogru bisikletle gitmisti bisiklet yolundan.

Bir de böyle kapali bir alan vardi orada kücük sokaklar insa etmislerdi lambali, kavsakli, yaya gecitli falan, oraya da gitmistik orada normal sokak sartlari altinda bisiklet nasil kullanilir onu göstermislerdi.

Edit: bahsettigim alanin resmini buldum simdi

csm_mg-2019-08-12-a3_88be8d20eb.jpg

Avrupa'yı övünce batı hayranı diye etiketliyorlar. Adamlar trafik kurallarını ana sınıfında öğretiyorlar. Bilinç o yaştan veriliyor. Burada yaya yolunda karşıya geçen insana "yola ne atlıyorsun" diye sert çıkar.

Burası da Mardin. Yaya geçidinin olmadığı yerde karşıdan karşıya geçme eğitimi veriliyor.

Yav bizim zamanımızda bu eğitim için bir alan yapmışlardı ne hale gelmiş yazık.

Üst Alt