mohamed salah | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
mohamed salah, 15 haziran 1992 doğum tarihli mısırlı millî futbolcudur. premier League ekiplerinden liverpool'da forma giymektedir.

sol ayaklı mohamed salah, sağ kanat ve forvet bölgesinde forma giyebiliyor.

premier league tarihinin en çok gol atan afrikalı futbolcusu;

mohamed salah - 107 gol!

didier drogba 104 gol
sadio mané - 100 gol
emmanuel adebayor - 97 gol
yakubu - 95 gol

FCeh3gHWEAQHcQs

premier league tarihinin en çok gol atan afrikalı futbolcusu;

mohamed salah - 107 gol!

didier drogba 104 gol
sadio mané - 100 gol
emmanuel adebayor - 97 gol
yakubu - 95 gol

FCeh3gHWEAQHcQs

Hafızam yanıltmıyorsa, ilk kez dikkatimi Basel ile ŞL maçlarında çekmişti.

Liverpool’da çok büyük iş başardı. Zamanında Liverpool’a transfer olurken, Liverpool’u tutan arkadaşlara çok iyi iş çıkartacağını, 20 gol 10 asist gibi istatistikler yakalayabileceğini söylemiştim. Onlar karamsar bakıyordu. Beklediğimden de iyi performans sergiledi.

Bence bunda Klopp’un katkısı, Liverpool’un oynadığı futbol da çok etkili tabii ki. Büyük oyuncu.

Hafızam yanıltmıyorsa, ilk kez dikkatimi Basel ile ŞL maçlarında çekmişti.

Liverpool’da çok büyük iş başardı. Zamanında Liverpool’a transfer olurken, Liverpool’u tutan arkadaşlara çok iyi iş çıkartacağını, 20 gol 10 asist gibi istatistikler yakalayabileceğini söylemiştim. Onlar karamsar bakıyordu. Beklediğimden de iyi performans sergiledi.

Bence bunda Klopp’un katkısı, Liverpool’un oynadığı futbol da çok etkili tabii ki. Büyük oyuncu.
Chelsea macerası etkendi bunda, Fiorentina'ya kiralandı kendini buldu.

Chelsea macerası etkendi bunda, Fiorentina'ya kiralandı kendini buldu.

Biliyorum ama benim bakış açım şuydu:

Chelsea’ye geldiğinde çok gençti. Fiziksel olarak çok güçsüzdü ve yeterince şans bulamadı.

Açıkçası ben onu Chelsea formasıyla hatırlamıyordum bile.

Roma’da maçlarını izledim. Çok etkili oldu. Kendini buldu. Bu nedenle transferine pozitif bakıyordum.

PL ile ilgili önemli bir ayrıntı var: Bir çok gelişmiş oyuncu PL’e geldiğinde bir yıl alışma süreci geçiriyor. Genç bir oyuncu için bir iki yıl sabretmek lazım. Chelsea o dönem böyle bir kulüp değildi.

ingiltere futbol yazarları derneği tarafından premier lig'de sezonun futbolcusu seçilen mohamed salah ödülünü aldı.

1651827393063.png

Üst Alt