Mohamed Salah'a Mekke'de Arazi Hediye Edilecek! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mohamed Salah'a Mekke'de Arazi Hediye Edilecek!

1524677720634.png

Suudi Arabistan, futbol dünyasını sallayan Mısırlı yıldız futbolcuyu onurlandırmaya hazırlanıyor.

Suudi Arabistan'ın, Liverpool'un Mısırlı yıldız futbolcusu Muhammed Salah'a Mekke'de arsa hediye etmeye karar verdiği bildirildi.

Kutsal Başkent Belediye Meclis Başkan Yardımcısı Fahd Al-Rowky, Suudi Arabistan'ın yerel gazetesi Sabq'ta yer alan açıklamasında, Suudi Arabistan makamları, İngiltere Profesyonel Futbolcular Birliği (PFA) tarafından verilen Premier Lig'de yılın oyuncusu ödülünü kazanan Mısırlı yıldız Muhammed Salah'a Mekke'de arsa hediye edilmesi kararı alındığını belirtti.

Arsa için Salah'ın taleplerine ve yasalara uygun olarak bazı seçeneklerin masada olduğunu ifade eden Ruki, "Salah'a Mekke'de harem bölgesi dışında bir arsa verilebilir. Ya da bu arsa onun adına vakfedilerek, buraya cami yapılması gibi buna benzer vakıf işleri için bağışlanabilir. Ya da Salah, bu arsanın mali değerinden istifade etmek isterse satılıp kendisine bedeli teslim edilebilir." dedi.

Hediyenin Muhammed Salah gibi öncü gençlere destek amacı taşıdığını kaydeden Ruki, "Hediye, İngiltere'de İslam'ın hoşgörü mesajını yayan iyi örneklerden biri olan Mısırlı yıldızın güzel ahlakını ve yüce değerlerini onurlandırmak adına düşünüldü." ifadelerini kullandı.

PFA tarafından verilen Premier Lig'de yılın oyuncusu ödülünü kazanan Salah, bu ödülü alan ilk Mısırlı, 2015-2016 yılı ödülünü kazanan Cezayirli yıldız Riyad Mahrez'den sonra ise ikinci Arap ve Afrikalı oyuncu oldu.

Dün oynanan ve Liverpool'un Roma'yı 5-2 mağlup ettiği UEFA Şampiyonlar Ligi yarı final maçındaki üstün performansıyla Salah, dünya basınında gündeme oturdu.

Liverpool'un sezon öncesinde Roma'dan renklerine bağladığı 25 yaşındaki Salah, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan itibaren attığı 10 golle takımının başarısına büyük katkıda bulunurken, İngiliz ekibinde tek sezonda Avrupa kulvarında 10 gole ulaşan ilk futbolcu olduğu kaydedildi.

AA

Bence gereksiz... Simdi ne yapsa olmayacak... Alip satsa, kendini dusunuyor diyecekler... Cami yaptirsa cami yaptiracagina yetim ve yoksullara bagislasaydi diyecekler... Yukariya tukursen biyik asagi tukursen sakal

Dünyada yıllardır itibar kaybeden ve zedelenen müslümanlık kavramını güzel gösteren tek insan. Bir zahmet versinler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

abi mısır bu başka ne verecek ? küçüklerinden piramit mi versin :)

hani abd uyruklu falan olsa şahsına özel iphone yaparlardı ama mısırda anca bu :)

Zamanında Osmanlı saygıdan dolayı oralara sancak çekmedi/asmadı. Bir de sahibul harameyn-hadimul harameyn mevzusu falan var, bu incelik bu tipitiplerde (suud) ne arar, heriflere baksana babasının malı gibi toprak dağıtıyor.

Bak bak havalara bak sanarsin central park'i verecekler. Lütufa bak lan bi ucundan diger ucuna komple çölün ortasi olan yerde arazi vereceklermiş. Bok gibi paraniz var saraylarınız dışında millet açliktan kiriliyor şımarık veletleriniz rihannalara akıyor gelmişler algı kasıyor pezevenkler.

Peygamber Efendimiz (sav) kendine gelen hediyeyi ashabına ikram edermiş. Hediyeleşmek sünnettir. Salah adına yakışanı yapar lâkin bütün amaçları riya olan bu ailenin halkına ve misafirlere azımsanacak derecede hizmeti vardır. Mekke- Medine arası hiçbir konaklama yeri bulunmamaktadır. Hira dağı’nın etrafı pislik içindedir ve maymunlar oraya çıkacak kişileri kasten engellemek için konulmuştur. Her köşede bir dilenci orta sınıf yok derecede. Zenginlik içinde şaşırılacak bir durum malesef... yararlarını istemiyoruz yeter ki zararları dokunmasın insanlara. Daeş gibi terör örgütlerine finans kaynağı sağlamasınlar yeterli...

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Peygamber Efendimiz (sav) kendine gelen hediyeyi ashabına ikram edermiş. Hediyeleşmek sünnettir. Salah adına yakışanı yapar lâkin bütün amaçları riya olan bu ailenin halkına ve misafirlere azımsanacak derecede hizmeti vardır. Mekke- Medine arası hiçbir konaklama yeri bulunmamaktadır. Hira dağı’nın etrafı pislik içindedir ve maymunlar oraya çıkacak kişileri kasten engellemek için konulmuştur. Her köşede bir dilenci orta sınıf yok derecede. Zenginlik içinde şaşırılacak bir durum malesef... yararlarını istemiyoruz yeter ki zararları dokunmasın insanlara. Daeş gibi terör örgütlerine finans kaynağı sağlamasınlar yeterli...

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Okunmadik siyer kitabi, tirmizi, muslim'den hadisi serif kitaplari birakmadim. Muhammed'in herhangi birine hediye verdigini gormedim veya okumadim.. Ama Misir hukumdarindan cariye olarak Mariya'yi hediye aldigini okudum. Hani daha sonra nikahli esi hafsanin yataginda beraber yakalandigi Mariya varya. O'nu hediye olarak aldi mesela ilk aklima gelen..

Hani bu neye benziyor biliyor musun. Hani kendine gelen hediyeleri etrafa dagitirmis hikayesi varya,(ki benim okudugum kadariyla hep almis, hic vermemis) kepceyle alip kasikla dagitan sigorta ve bankalari animsatiyor.

Enfal suresi Kuranda soyle der. Sana ganimetler hakkında soruyorlar. De ki: “Ganimetler, Allah’a ve Resûlüne aittir. O hâlde, eğer mü’minler iseniz Allah’a karşı gelmekten sakının, aranızı düzeltin, Allah ve Rasûlüne itaat edin.

Eger bir allah varsa ve o allahin savasta elde edilen arap cullarina ihtiyaci olmadigina gore kimin ganimetleri oluyordu bu?

Ayni mantikla dusursek dunya uzerinde kim otorite, ganimet, toprak, manita, kadin, kole sahibi olmus?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Okunmadik siyer kitabi, tirmizi, muslim'den hadisi serif kitaplari birakmadim. Muhammed'in herhangi birine hediye verdigini gormedim veya okumadim.. Ama Misir hukumdarindan cariye olarak Mariya'yi hediye aldigini okudum. Hani daha sonra nikahli esi hafsanin yataginda beraber yakalandigi Mariya varya. O'nu hediye olarak aldi mesela ilk aklima gelen..

Hani bu neye benziyor biliyor musun. Hani kendine gelen hediyeleri etrafa dagitirmis hikayesi varya,(ki benim okudugum kadariyla hep almis, hic vermemis) kepceyle alip kasikla dagitan sigorta ve bankalari animsatiyor.

Enfal suresi Kuranda soyle der. Sana ganimetler hakkında soruyorlar. De ki: “Ganimetler, Allah’a ve Resûlüne aittir. O hâlde, eğer mü’minler iseniz Allah’a karşı gelmekten sakının, aranızı düzeltin, Allah ve Rasûlüne itaat edin.

Eger bir allah varsa ve o allahin savasta elde edilen arap cullarina ihtiyaci olmadigina gore kimin ganimetleri oluyordu bu?
Ayni mantikla dusursek dunya uzerinde kim otorite, ganimet, toprak, manita, kadin, kole sahibi olmus?
Sen ne diyorsun değişik şimdi haberim oldu postundan ben şakalaşıyoruz takılıyorduk zannediyordum ağzını topla bir kere...Jurnale kökten karşı biri olarak da bu postu rapor ettim ama yine de gelip hatanı söyleyim;

mariya dediğin bilmiyorsan öğren peygamber efendimizin oğlu olan hazreti ibrahimin (evet ibrahim peygambere atfen konmuştur) anasıdır. cariye değildir eşidir...kıpti mısır hıristiyanıdır ve mukavkıs tarafından eşi olsun diye gönderilmiştir yani siyasi bir evliliktir. Peygamber efendimizin hayatında görmediği eşleri de olmuştur mariya bunlardan farklı olarak peygamber efendimizin her açıdan ikinci eşidir hazreti haticeden sonra bilip bilmeden sallama...

Şimdiye kadar salladığın konulardan değil bu...Uzatma bence kendin sil postu...Yoksa postunu sererim renktaş...

Üst Alt