Monitörüme Elektrik Gitmiyor - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Monitörüme Elektrik Gitmiyor

Aslında önceden kullanmaya devam ettiğin ürünse, yeterince cesursan ve bu işlerle ilgiliysen başka bir yol daha var servise gitmeden evvel..

Kontrol kalemi veya Ohm metre (Voltaj/direnç ölçme aletin varsa AV250 den) varsa;
Fişi prizden çek, monitörden 12-15 cm uzaklıktan(Gerekeirse tekrar bağlama için bırakılan mesafe) elektrik kablosunu kes ve uçlarını 1cm falan sıyırarak, Elk. çarpmasına karşı tedbirini alıp fişi takarak voltaj varlık kontrolü yap(Ama kablo içinde kırık/kopuk falan var ve arasıra temas edip bazen de etmiyorsa, gizli kopuk da olabilir, onun için kabloyu birz hareket ettirmen de gerekeceğinden durumu ona göre ayarla)...
Elk. varsa içerde bi sıkıntı vardır, elk. kesilmelerinden dolayı transformatör veya regüle devresi zarar görmüş olma ihtimali yüksek. Bu nedenle servis ihtiyacın var.

Voltaj giriş devre/sisteminin tamamen değişimi gerekebilir. Yaklaşık 50-100 arası parça parası + garantisi bittiyse servis ücreti kadar da masrafın olacak büyük ihtimalle.
Bu arada kabloyu kestiysen, 2-2.5 lira da ona sayarsın(ekleyemediysen) ;D

Kardeşim ne yapıyorsa yap ama bu yazılanları sakın yapma :D

Doğrudur Keramettinciğim. Benim monitör büyük.

ABV.

Ne bu?
Yahu ben ne dedim de şimdi bana bela okuyorsun? Derdini paylaşmak istedim, sıkıntın giderildi mi diye sormak da suç oldu. Teessüf ederim MK. Keramettin abartıyor bazen diyordum ama hak veriyorum artık, sana hal hatır soran bile suçlu oluyor.

Mahir bey, yine bir konuyu sulandırdınız. Konuyu açan arkadaşa yardım etme amacı ile buradayız, yine geldiniz konuyu nerelere çektiniz.

Üst Alt