Morgan Schneiderlin mi, Victor Wanyama mı? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Morgan Schneiderlin mi, Victor Wanyama mı?

Morgan Schneiderlin mi, Victor Wanyama mı?

• Kullanılan toplam oy
    98
WANYAMA-SCHNEDERLIN.jpg

Michaël Seri'nin yanında kimi görmek istersiniz?

Schneiderlin çok daha komple bir oyuncu . Nasıl futbol oynayacağımıza göre değişir bu sorunun cevabı . Wanyama daha agresif defans katkısı daha yüksek bir oyuncu fakat geriden oyun felan kuramaz . Schneiderlin oyun kurabilir pas oyununda aktif rol alır uzun paslar atabilir vs . İkisinin de tamamen sağlıklı ve formda olduğunu düşünürsek ben Wanyama'yı bizim takım için daha uyumlu buluyorum özellikle Banega tarzı bir adam alacaksak ve Belhanda'yı satacaksak . Yok Seri - Belhanda 'ya üçüncü arıyorsak Belhanda'nın da savunmaya katkısı olduğu düşünülürse Schneiderlin daha iyi olabilir . Böylece iyi top kullanabilen iki ofansif yönü ağır basan bir de defansif yönü ağır basan orta sahamız olmuş olur . Fakat oyuncuların son fizik durumlarını sakatlık durumlarını bilmiyorum özellikle sakatlık açısından Wanyama'nın son iki senesi kırmızı alarm . Belhanda'nın Feghouli ve Seri ile olası uyumunu da göz önüne alırsak Schneiderlin şu anki koşullara daha uygun . ( Belhanda'nın keyfinin gelip futbol oynamasından yahut keyfinin olmayıp oynamamasından nefret ettiğim için ben yollayardım o da ayrı mesele . )

Üst Alt