Moskova Biletleri Satışta! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
21433be02e3a4d78bcb9456ce359a6fd.jpeg

ac4a1631f7664d1596dab34160629894.jpeg

Pahalı ve satışa çıktığı anda girdim Gsbonus vs bile bilet yok çoğu kısımda. ( Yoksa kale arkasını hiç satışa çıkarmadılar mı bugün ? gerçi çıksada 5 tane anca çıkar uA vs veriyolardır da )

Normalde durumu olmayan insan icin pahalı
1200 kale arkası oda zaten hemen bitiyo
Güzel bi yerden izlemek istiyosan 4000 bayılıcaksın

Yanlis hatirlamiyorsam bizim Gladbach'in en ucuz kombinesi 190€. O da kale arkasi ayakta durulan tribünde, onlar cabuk bitiyor cünkü oraya Ultraslan gibi burada da Gladbach'in taraftar grubu yükleniyor.

Bu ayakta durulan yerlerden ziyade oturmali en ucuz yer 350€ mu neydi.

Fiyatlar normal. 2012-2013'te gittiğim Braga maçında kale arkasına 120 vermiştim diye hatırlıyorum. Tek tük gelenleri etkilemez. CL maçları için tek korkum geçen seneki fener maçı gibi karaborsanın dibine vurulması olur. Stadyumdaki ahengi çok bozmuştu o olay.

10 euro ya sint truiden maci bile izleyemezsin

Belçika'dan örnek verdiğin için Anderlecht'in maç biletlerine bir bakayım dedim,

• The prices for adults are between € 20 and € 37.
  • The price for youth (between 18 and 26 years) is € 24.
  • The prices for children under the 18 years are € 12 of € 20.

Son oynadıkları maçın biletleri bu sekilde. Ortalama 20 euro. Bizim son lig maçı en ucuz 11. kategori bile 90 liraydı yanılmıyorsam. Belcika'nın asgari ücreti 1500 euro, birim olarak bizimle aynı hemen hemen. Ama onlar ortalama 20 birime maç izlerken, bizim bilet ortalamamız 250 birim, en ucuzu dedigim gibi 90 birim.

Ha diyebilirsin ki maaşları euro ile ödüyoruz yapacak bir şey yok, haklı olabilirsin. Ama çıkıp fiyat uygun demek yanlıs olur. şampiyonlar ligi maçı için ortalama bir yerden maç izlemeye kalksan 250-300 tl'yi gözden çıkarman lazım, asgari ücretin 5'te biri. Çok çok pahalı bence.

Kombineye yuvarlayıp 60 tl fiyat biçip üstüne euro'ya çevirmissin ama mantık dısı bu yaptıgın. Hem euro bazlı hesap yapman, hem kombine fiyatını 20'ye bölmen yanlıs. Sadece istanbulda yaşayanlar kombine fiyatını maça bölüp dediginden faydalanabilir, ben mesela istanbul'da yaşamıyorum, senede 2-4 arası maça geliyorum istanbula, bu maça da gelmeyi düsünüyordum ama uçakla git/gel+bilet 500 liraya denk geliyor, otobüsle 400 küsür. Sen çok kazanıyorsundur sana makul gelebilir, belki dedigimi bile saçma buluyorsundur ama ortalama standartlarda yaşayan bir insan için çok çok fazla bu fiyatlar

Emrecim sahsi fikrim stadyumda CL maci izlemek asgari ucretlerinin temel ihtiyaci degildir

Elestirdiginiz ve hakli oldugunuz iphone alma konusuna benziyor bu da

O parayi vermeye hazir insanlarin mevcut bulunmasi durumunda asgari ucretliyi dusunmek de kulubun sorumlulugu degildir kanisindayim

En cok kisi ile en yuksek fiyattan bilet hangi baremde satiliyorsa , maksimum fayda noktasi orasidir

Emrecim sahsi fikrim stadyumda CL maci izlemek asgari ucretlerinin temel ihtiyaci degildir

Elestirdiginiz ve hakli oldugunuz iphone alma konusuna benziyor bu da

O parayi vermeye hazir insanlarin mevcut bulunmasi durumunda asgari ucretliyi dusunmek de kulubun sorumlulugu degildir kanisindayim

En cok kisi ile en yuksek fiyattan bilet hangi baremde satiliyorsa , maksimum fayda noktasi orasidir

Ben zaten ihtiyaçtır demiyorum, yurtdışına göre çok makul bir fiyattan izliyormuşuz gibi bir postun vardı üstteki mesajda, ona istinaden asgari ücret konusunu açtım. Belçika'dan örnek verdim, sezon boyu kombine almasalar bile ortalama bir yerden 400-500 birime izliyorlar kendi maçlarını. Ama biz kale arkasından kombine alsak bile en ucuz 1200 birime izleyebiliyoruz tüm macları. İhtiyaç değildir dedigim gibi, ama lüks de degildir. moskova'ya deplasmana gitmek lükstür, ama kendi ülkende kendi takımının maçını statta izlemek lüks degildir, ortalama bir sey olmalı

Ama iste neye gore ortalama , yani bu urunun segmenti her gecen sene artiyor

Nasil kuluplerin gelirleri borclari her sene ciddi yuzdelerle artiyorsa , bunun nihai finansoru olan seyircilerin odemekle karsi karsiya kaldigi miktar da artiyor

30 sene once farkli 15 sene once farkli ve su an farkli bir gelir grubuna hitap ediyor stadyumda mac izlemek

Üst Alt