Mostafa Mohamed Alınacak, Onyekuru’nun Durumu Belirsiz | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mostafa Mohamed Alınacak, Onyekuru’nun Durumu Belirsiz

Galatasaray, takıma büyük katkı sağlayan, uyum sorunu yaşamayan Mohamed’in bonservisi için 31 Aralık'ı beklemeyecek. Onyekuru’nun durumu ise belirsiz.​

Spor Arena/Ali Naci KÜÇÜK Ara transfer döneminde kiralık geldiği G.Saray’da çok başarılı bir performans sergileyen, son Antalyaspor maçında da galibiyeti getiren Mostafa Mohamed için yönetim harekete geçti. Sarı kırmızılı kulüp, öncelik opsiyonu 31 Aralık 2021 tarihine kadar olsa da yaz transfer döneminde Mısırlı futbolcunun 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonunu kulübü Zamalek’e yatırıp bonservisini almaya karar verdi.
Öyle ki; seçim öncesinde Galatasaray’ın kısa vadeli ödemelerini çıkarıp göreve talip olan adaylara da sıcak para ile alakalı durumu aktarma düşüncesinde olan yönetim şimdiden Mohamed’in bonservis bedelini de bu bütçeye dahil etmiş durumda.
Onyekuru ise öncelik listesinden çıkmış durumda. 4.3 milyon Euro’luk satın alma opsiyonuyla kiralanan Nijeryalının kaderini son beş maçtaki performansı ve teknik direktör Fatih Terim’in vereceği rapor belirleyecek.

1619617718146.png

Eğer seçim ertelenirse Haziran'ın sonuna Diagne'ye teklif gelir bu yönetim satar gelen para ile Onyekuru ve Mohamed alınır. Seçim ertelenmezse yeni gelecek yönetime göre(Terim'in durumuna göre) Onyekuru'nun durumu değişir, Mohamed her türlü alınır.

Doğru karar, Mohamed kesinlikle hiç beklenmeden alınmalı Onyekuru bence olmazsa olmaz değil helede Kerem'i gördükten sonra.

onyekuru'nun sıkıntısı mental ne yazık ki. yoksa biçilen bonservis yüksek değil ama bizim aidiyet dediğimiz şey tam olarak aidiyet mi yoksa oyuncunun fazla çalışmaya, sıkıntıya gelememesinden sebep galatasaray' ı rahat bulması mı? bunun da kararını teknik heyet verir. şayet disipline, çalışmaya gelemiyorsa hiç alınmaması lazım.

Bu yaşta bu adami bu fiyata alamiyosak kilit vurup gidelim kapıya. Adam kariyerini hiçe saydı bizim için ikide bi kiralık gide gele piyasasi dibi gördü. adam gibi kampa giremedi randiman alamadı. Feneri maymun ediyoruz 3 senedir cok ciddiyim hepsi bu çocuk sayesinde oluyor haa. milletin dizinin titrediği statta şu adam seyrini değiştirdi tarihin. Alınmasın diyen arkadaşlar yönetim 6 milyon euroya 30 yaşında boktan bi kanat aldığında veya bitik bir topçu kiraladığında ben burda tekrar tartışmak isterim. Alınmasın gerek yok diyen adamın taraftarlığıni sorgularım çok net sinir oluyorum her gördüğümde. Yaa kardeşim sen bu yönetimin veya gelecek yönetimin 22 yaşında 5 milyon euro bütçeyle sağlam bir kanat alacağını garanti edebilir misin saçmalamayi kesin yaa aklım almıyor yemin ederim.

Ee nasıl orta saha kuracaz. FFP nin bitmesi bi işe yaramayacak o zaman. 4 tane orta sahaya takviye yapmamiz gerekiyor defans bek kanat almayacaz o zaman. Ya da surpriz bi satış yapmamız lazım.

galatasaray tarihinde oyuncu satmayı becerebilen yönetici görmediğim için büyük ihtimal yine bonservissiz veya kiralık kovalayacağız. sol bek o tarzda alioski olabilir, en azından taylan'ı 7-8'e okutabilirsek fernando tarzı en iyi zamanları geçmiş ama kalitesi tartışmasız bir 6 numara almamız gerek. 8 numaraya dorukhan veya parmak gibi bir bonservissiz ve yine en azından duran toplarda fark yaratabilecek, az da olsa gol de atabilen bir 8.5-10 numara. kanatlar belli zaten, ekstradan oyuncuya gerek yok, geri kalan da bir mucize olup da bir yöneticimiz marcao-luyi gibi 2 potansiyelden birini satabilirse gerçekleşir. şu kadarını yapabilen bir yönetim zaten para saçan dursun'dan beri en iyi transfer dönemimizi geçirmemizi sağlar.

Ikisi de alinsin ama sol bek, 6 Numara, kalacaksa Gedson, 10 numara ve asistci sag kanat alalim. Bu devirde 4 milyona kimi bulacagiz?

Üst Alt