Muriqi: "Fenerbahçe, çocukluk aşkım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muriqi: "Fenerbahçe, çocukluk aşkım"

1573133669826.png

Vedat Muriqi, NTV'de: "Kendi adıma sıkıntılı geçti transfer dönemi. Eşimin tatili heba oldu, sorsanız öyle der. Bütün süreci birlikte yaşadık. Araya birtakım anlaşmazlıklar gerçekleşince ilk hedefim Avrupa'nın büyük kulüplerinde oynamaktı, Fenerbahçe'den daha teklif gelmemişti."

Muriqi: "Fenerbahçe'den teklif gelince kabul etmek zor olmadı. Çok zaman ilerleyince ve belirsizlik de katılınca kendi adıma konuşayım sıkıntı yaşadım. Yeni bir takıma hazırlanmadan gitmek hem kulüp, hem de oyuncu için sıkıntı."

Muriqi: "Hayalini kurduğum çubukluya kavuştum. Allah'ın izniyle burada şampiyonluk yaşayıp umarım kulübün tarihine adımı altın harflerle yazdırabilirim."

Muriqi: "Kendimi buraya ait hissediyorum, burada uzun yıllar oynamak istiyorum. İnşallah şampiyonluklar yaşadıktan sonra kulübün menfaatleri doğrultusunda hayalim Premier League'de oynamak."

Muriqi: "Fenerbahçeli olmamın birinci unsuru dedemdi. Dedemin Fenerbahçe'yi tutmasının sebebi de efsane başkanlarımızdan Ali Şen'in Kosovalı olması. Dedeme sormuştum, Fenerbahçeli olduğunu söyledi. Fenerbahçe hangi takım diye çok merak etmiştim."

Muriqi: "Her gün dedeme soruyordum o beni ilk maça götürdükten sonra, 'haydi maça gidelim' diye. Tabii çocuk aklı, her gün maç var zannediyoruz. Fenerbahçe, çocukluk aşkım."

Muriqi: "Bizim herhalde şansımız vardı, iyi bir Sırp askere denk geldik. Siz çıkın yoksa bombalayacağız muhabbeti oldu. Annem bizi giydirdi hemen, nereye gidiyoruz diye sorduğumuzda tatile gidiyoruz dedi. Kadın savaşı anlatacak değil, 2-3 ay evden uzak kalınca anladık."

Üst Alt