Muslera: “Çok heyecanlıyım” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muslera: “Çok heyecanlıyım”

Galatasaray'ın kalecesi Fernando Muslera, Brezilya'daki turnuvada ülkesinin şansını değerlendirdi.

Üst üste ikinci defa Dünya Kupası’nda boy gösterecek olan Muslera, FIFA’nın resmi sitesine verdiği demeçte, “Dört sene önce olanlar orada kaldı. Sanki her şeyi yeni baştan yaşıyorum. Dünya Kupası’nda oynamak, bir futbolcunun kariyerinde yaşayabileceği en büyük tecrübe. Her seferinde ilk anki heyecanı tekrar yaşıyorsunuz.” şeklinde konuştu.

“RİSK HER ZAMAN VAR”

Turnvaya sayılı günler kala üst üste gelen sakatlık haberlerinin kendisini korkutmadığını belirten Uruguaylı eldiven, “Sürekli bunu düşünmek sanki her arabaya binişinizde trafik kazası geçireceğinizi düşünmekle aynı. Oynarken bunu düşünmemelisiniz. Tabii ki risk her zaman var ancak sürekli bunu düşünerek oynamak sadece sizi etkiler.” dedi.

Son Dünya Kupası’ndan bu yana neler değiştiğiyle ilgili soruya ise, “Hem saha içinde hem saha dışında artık daha olgunum. Duygularımı kontrol etmeyi öğrendim ve hareketlerim daha oturaklı.” ifadelerini kullandı.

“BEKLENTİLER YÜKSEK”

Uruguay’ın beklentileri yükselttiğini belirten başarılı kaleci, “Dünya 4.’lüğü ve üzerine gelen Copa America başarısı beklentileri bir hayli yükseltti. Ancak biz yine de ‘Brezilya’da finale çıkacağız’ iddiasıyla gitmiyoruz. İlk hedefimiz gruplardan çıkabilmek olacak.” açıklamalarında bulundu.

Uruguay’ın kupanın favorileri arasında olmadığını yineleyen Muslera, “Uruguay zaten hiç favorilerden biri olmadı ki… Güney Afrika’da gruplardan çıkan son takım biz olmuştuk. İnsanlar bize çok az şans tanıyordu. Neler yapabileceğimizi herkes gördü. Ben yine aynı yolu izlemeyi tercih ederim.” şeklinde konuştu.

“O’NA HERKES HAYRAN”

Buffon’un büyük bir hayranı olduğunu vurgulayan 27 yaşındaki file bekçisi, “Buffon’a herkes hayran. Bu, onun 5. Dünya Kupası olacak! Şu an 36 yaşında ama hiç de öyle durmuyor. Ona karşı daha önce oynadım. İki direk arasında dışarıdan harika gözüküyor. Ben de onun gibi senelerce ülkemin kalesini korumak isterim.” dedi.

Üst Alt