Muslera: "Eski takım arkadaşlarımdan Sneijder ve Burak Yılmaz'ı geri getirmek isterdim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muslera: "Eski takım arkadaşlarımdan Sneijder ve Burak Yılmaz'ı geri getirmek isterdim"

1652254713720.png

Galatasaray’da ve Türk futbolunda eşsiz bir kariyere sahip olan kaptanımız Fernando Muslera, Galatasaray Televizyonu’na özel açıklamalarda bulundu. Futbola başlama serüveninden Galatasaray’daki yaşanmışlıklarına dair önemli detaylar veren Nando, taraftardan gelen sorulara da içtenlikle yanıt verdi.

"Galatasaray'a ya da başka bir kulübe imza atarken asla bu kadar kalacağımı düşünmedim. Galatasaray ailesinde olmaktan çok mutluyum. Türkiye bana her şeyi verdi. 2 evladım burada doğru. Burada olmaktan çok mutluyum"

"En unutamadığım şampiyonluk, Kadıköy'dekiydi. Fenerbahçe , kutlamada ışıkları kapattı ve bizim eğlenmemiz için harika bir ambiyans yarattı. En iyi sezon ise 3 kupa kazandığımız 2015 sezonu..."

"Galatasaray'a geldiğimde şampiyonluk için geldiğimi söyledim. Bu istediğim şey, bu yüzden futbol oynuyorum. Gerçekten çok mutluyum. Ve tabii ki takım arkadaşlarıma ve antrenörlerime teşekkür ederim. Yaptığım işten çok mutluyum, kariyerimin sonuna kadar oynamak istiyorum."

"Daha futbolu bırakmam için acele etmeyin. Sadece 35 yaşındayım."

"Eski takım arkadaşlarımdan Sneijder ve Burak Yılmaz'ı geri getirmek isterdim."

'Messi mi Ronaldo mu?' sorusuna Fernando Muslera:

"Ben Messi'ciyim."

"En kötü anın?"

"Ayağımdan sakatlandığım an. Ama kişisel olarak soruyorsanız, 14 Ocak 2020 hayatımın en kötü anıydı. Aynı yıl annemi kaybettim. Galatasaray içinse şüphesiz bu sezon. 11 yıl boyunca hiç bu sırada olmadık. Umarım en kısa zamanda bu durum çözülür ve önümüzdeki sezona hazır oluruz."

"Ayağım kırıldığında İmparator Fatih Terim hep yanımdaydı. Ona çok teşekkür ederim."

"Galatasaray'daki en iyi partnerim İsmail Çipe."

Fernando Muslera’nın enleri:

En agresif - Felipe Melo
En komik - Kazım Kazım, Sabri Sarıoğlu, Engin Baytar
En sakin - Elmander, Selçuk İnan, Ujfalusi
En ciddi - Omar Elabdellaoui
En içine kapanık - Ozan Kabak
En konuşkan - Van Aanholt, Nelsson, Sneijder
En tembel - Halil Dervişoğlu

Herkesin verdiği cevap da aynı bu soruya. Bu çocuk hiç mi çalışmıyor yav..
Demek kendisini gelistirmek icin ekstra efor sarf etmiyor. Sadece yeteneklerine guvenen futbolcu tiplerden sanirim o yuzden bu kafada devam ettigi surece fazla umitli degilim kendisinden. Emre Mor da bu kafayla yasiyordu.

Hagi mesela 35 yasinda hala antrenmanlarda ekstra idman yapiyordu herkes evine gittikten sonra.

Kime sorsan en tembel olarak Halil diyor.

Aptal çocuk böyle devam ederse yok olup gider.
Şu orta sahada topu alıp yüzünü kaleye dönebilecek, geçiş oyununu yapabilecek nadir adamlardan birisi Halil. Doğru bir plan ile önlerinde bir forvet arkada Kerem & Halil ikilisi bayağı işimizi görebilirdi

Ama o tembelliği saha içinde bile belli oluyor Halil'in

Şu orta sahada topu alıp yüzünü kaleye dönebilecek, geçiş oyununu yapabilecek nadir adamlardan birisi Halil. Doğru bir plan ile önlerinde bir forvet arkada Kerem & Halil ikilisi bayağı işimizi görebilirdi

Ama o tembelliği saha içinde bile belli oluyor Halil'in
Ikisi beraber çok savruk kalıyor bence. Kerem de epey tercih hatası yapıyor, Halil keza aynı. Çocuk kafayı çalım atmakla bozmuş. Rakip ceza sahası içinde kaleye vuracağına 2-3 kişi çalımlama derdinde hâlâ.

Üst Alt