Muslera mı Taffarel mi? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muslera mı Taffarel mi?

Fernando Muslera mı Claudio Taffarel mi?

• Fernando Muslera

Kullanılan: 78 82.1%
  • Claudio Taffarel

Kullanılan: 17 17.9%

• Kullanılan toplam oy
    95
Sizce hangisi Galatasaray tarihinin bir numaralı kalecisi?

Yakın döneme kadar ikilemde kalır, çoğu zaman Taffarel derdim ama, ikisini de izlemiş biri olarak artık Muslera diyorum.

Eğer Taffarel'in Galatasaray ile iki Avrupa Kupası şampiyonluğu olmasa, tartışmaya bile gerek olmadan Muslera denirdi bence.

TAFFAREL-V-MUSLERA.jpg

Yakın döneme kadar ikilemde kalır, çoğu zaman Taffarel derdim ama, ikisini de izlemiş biri olarak artık Muslera diyorum.

Eğer Taffarel'in Galatasaray ile iki Avrupa Kupası şampiyonluğu olmasa, tartışmaya bile gerek olmadan Muslera denirdi bence.

Ekli dosyayı görüntüle 235133

Arsenal maçında Henry'nin kafası ve kupa gelmeseydi kimse taffarel demezdi.

Musleranın takım gelişinden beri kazanılan her şeyde direkt katkısı var.

Muslera net cevabım

Taffarel'in uefa final maçındaki kurtartışı dışında başarılara direkt etki ettiğini düşünmüyorum. Musleranın tek başına aldığı minimum 2 şampiyonluk var

Taffarel futbol tarihinin en iyi kalecilerinden birisi. Muslera da öyle doğru ancak Taffarel kariyeri ile 1 adım önde gibi.

Ne mutlu bize ki bu 2 efsane kalemizi korudu/koruyor.

Muslera gerçekten farklı bir seviyeye çekti işi Türkiye'de. Literatüre "Son anda Muslera" diye bir kalıp ekletti. Çok uzun yıllardır yüksek performans gösteriyor, kalecilerin kalite kıstası Muslera üstünden oldu, çok iyi sezon geçiren kalecilere Muslera performansı gösterdi deniliyor.

Muslera lig tarihindeki en iyi yabancı kaleci, bu artık tartışma kaldırmayan bir durum.

Tafi canımız ciğerimiz tabii ki.

Şu, gerçekten de ikonik bir kurtarış ve çok önemli.

tumblr_mpx80nvhuk1s4ucx3o1_400.gif

karşılaştırırken oynadıkları takımların göz önünde buludurulmasının faydası olacağını düşünüyorum. taffarel oynadığı süre boyunca takımdaki futbolcular istikrar abidesiydi, bugün bile rüya 11 yaparken çoğu galatasaray taraftarı stopere popescu, bülent ikilisini yazıyor.

muslera'nın oynadığı yıllarda ise takımımızda kalıcılık ve istikrarı çeşitli nedenlerden ötürü sağlayamadık. ayrıca taffarel galatasaray kariyerinin çoğunda tek hocanın idaresindeydi, muslera ise 6-7 hoca görmüştür.
çevresel etkenleri bi kenara koyup salt kalecilik yeteneği bakımından karşılaştırırsak muslera'nın önde olduğunu düşünüyorum.

90'larda daha bize gelmeden bile Taffarel bilinirdi Brezilya Milli Takımı'ndan. En iyilerden diye aklımızda kalmıştı. Ama bence Muslera bizim için O'nun da önüne geçti. Bu kadar uzun süre bu kadar başarılı kariyer çok nadir olur. Avrupa'dan bir kupa da Muslera'yla alsak zaten hiç tartışma bile kalmazdı gözümde.

Muslera eger Avrupa Kupasi kazandirirsa evet Muslera ancak suan icin Taffarel. Cunku, bu klubun motivasyonu Avrupa basarilari her ne kadar Muslera'da cok buyuk isler yapmis olsada, kupa kazanmak baska bir meziyet ki o final macinda Taffarel'in yaptigi zor kurtaris olmasaydi, bugun o cok ovundugumuz iki resmi Avrupa kupasi olmazdi. Ayrica, Taffarel ve o takim ile bir sure Dunyanin En Iyi Takimi siralamasinda 1. siradaydik. Turkiye Sampiyonluklari vs.. cok degerli elbette ancak Avrupa Kupasi sart bu kiyas icin oncelikle. Her ikisi de cok onemli isim bizler icin elbette. Muslera da efsanemizdir.

Ekli dosyayı görüntüle 235133
Sanırım yaşlarımız yakın ben 37 yaşındayım. Yemin ederim bu soruyu ben de sabah sordum kendime, bende Taffarelciydim düne kadar ama ben de Muslera diyorum artık.

Muslera bence daha yetenekli ve daha iyi kaleci ama taffarelin GS tarihinde daha büyük bir yeri var.Arsenal maçında ki o doğaüstü kurtarış olmasa Gs bugün bulundugu durumda olamazdı.avrupa şampiyonluğu sayesinde Neredeyse Türkiye'nin yüzde 50 si Galatasaraylı oldu..

Muslera 13 sezondur kalemizi koruyor daha ötesi yok muhtemelen 2 sene daha korursa 15 sezon olacak bir yabancı olarak inanılmaz bir rakam kolay kolay bir daha kimse bu rakamlara ulaşamaz.

Üst Alt