muslera'nın kaptan olması sorunsalı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
özellikle türkiye ligi için olmuyor, kalesinden çıktı diye kaç kere sarı kart gördü. çoğu zaman da olaylara uzak kalıyor.

ek olarak kaptanlığın gerektirdiği liderlik vasfına da sahip olduğunu düşünmüyorum.

takım da yeni olduğu için başka seçenek de pek gözükmüyor ama bence bu konuda bir reaksiyon alınması gerekiyor, 2-3 senedir bu konuda çok sıkıntı yaşıyoruz.

penaltı oluyor oyuncular itiraz bile etmiyor, babel'in penaltısına itiraz edilse hakem var'a giderdi giresun maçında.

avrupa takımlarından kalecilerin kaptan olduğu örnekler vermeyin bana orada saha içi hiyerarşisi de genel olarak var mesela bayern'de neuer kaptansa muller ve kimmich de saha içi liderliği zaten yapıyorlar. bizim de en azından saha içinde bir lider belirlememiz lazım bu tip durumlar için.

ilk 11 oynayanları dikkate alırsak aklıma ya yeni gelen van aanholt ya da taylan geliyor, başka seçenek yok gibi.

bizde zaten genel olarak lider oyuncu sıkıntısı var, takımın yarısı sipsi tipli. orta saha ideal ama taylan o ağırlığı kaldıracak adam değil, aanholt da daha çok yeni. muslera zaten pozisyonların %90'ında etken bile değil o yüzden bence de lider karakterli de olsa kalecinin kaptan yapılması gereksiz. ama bu biraz da hocanın tutumuyla ilgili bi durum. gidin hakkınızı arayın dese o zaman sahada muslera'ya da gerek kalmaz. 3. döneminde kaptan ujfa'ydı ama olay olunca adama anca olayları yumuşatma görevi düşüyordu. özellikle geçen seneden beri alenen hakkımız yeniyor takımda herkes aptal aptal birbirine bakıyor. bizi tek muslera da kurtarmaz, takım halinde biraz kabuğumuzdan çıkmamız gerek. bu hocanın hem oyun, hem saha içi tutum olarak avrupalı'ya yaklaşma sevdası bizim terimli takım karakterimizden bu coğrafyada telafi edilemeyecek ölçüde kişilik götürdü. artık biraz haksızlığa ses çıkarmak gerek.

tüm bu şartlar sağlanırsa takımdaki 3. kaptan adayım luyindama olur.

valla şöyle bi düşündüm kaptanlığa uygun bir isim bulamadım. Nelsson'un kadro içinde ki nüfuzu artarsa ilerde olabilir belki, o soğukkanlılık ve liderlik onda var herhalde millet yazıyordu bir şeyler.

bizim takım içinde ki hiyerarşinin en üstünde ya uzun zamandır GS'da bulunanlar(Muslera) veya önceden bulunmuşlar(Arda) oluyor, yeni transferlerin o nüfuzu kazanması bi hayli uzun sürüyor. Bu bunun tam aksine tamamen karakteristik olarak o vasıfa sahip olan oyunculara devredilmeli ama. Aptalca hakeme bağırıp çağırmakta bir kaptanlık değil, sahada kavga çıktığında baş rolde olmakta değil bence kaptanlık.

Bu sezon ozelinde van aanholt olabilir saha içi lideri hatta avrupa eleme macinda gösterdi biraz. İkinci maçta özellikle ikinci yarida hakeme bir pozisyonda itirazi sonucu hakem hareketlerini değiştirmişti olumlu anlaminda.

Valla admirim bu olay yaşandığından beri diyorumki Bülent Korkmaz sahada olsa böyle bir şey olur muydu? Muhtemelen olmazdı.

Kaptanlık mevzusu önemli dediğin gibi ama saha içi duruşuyla ve sakat olmadığı sürece ilk 11 oynaması gerekliliği göz önüne alındığında akla isim de gelmiyor.

Aanholt’a verseler Muslera tribe girebilir belki daha 2 günlük adam diye. Ama kaptanlık işini yürütebilecek bir adam karakter olarak. Taylan da tam olarak o duruşa sahip değil bence.

Aslında yazanlar da olmuş bu manyak Marcao o potansiyele sahipti ama bu saatten sonra mümkün değil.

Kaleci kaptana ben de karşıyım ama şu anda Muslera’dan daha iyi seçenek yok sanki.

Üst Alt