Muslera'yı Gözden Çıkaranlar - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muslera'yı Gözden Çıkaranlar

Bak sıkıntı ne biliyor musun,sadece bu yorumuna istinaden değil genel konuşuyorum.'Bir şey ya komple iyidir ya komple kötüdür',böyle bir şey yok.Bunlar değişebilen de şeyler.Muslera 2 sene önce iyiydi ama şimdi kötü.Yarın daha iyi olabilir mi?Pekala,yarının ne getireceğini bilemeyiz.Dursun meselesine katılıyorum ama baktığımız yer çok farklı.Sen bunu bir 'dava' haline getirmişsin.Adam ağzıyla kuş tutsa dahi eleştirecek bir şey bulursun gibi geliyor bana.Bu kadar şahsileştirmeyin her olayı,birilerine olumlu veya olumsuz şekilde kafayı takmak sadece bize kaybettirir.

"Bir şey ya komple iyidir ya komple kötüdür, böyle bir şey yok", nasıl yani Sarper? Yahu daha dün akşam destek olup sonra olmamak olmaz yazdın bana. Madem bu şeyler böyle değişken olabiliyor, iyi iken destek, kötü iken eleştiri ve bu kötüye sebep olan hatalarda ısrar edilince tepki neden yanlış oluyor?

"Bir şey ya komple iyidir ya komple kötüdür, böyle bir şey yok", nasıl yani Sarper? Yahu daha dün akşam destek olup sonra olmamak olmaz yazdın bana. Madem bu şeyler böyle değişken olabiliyor iyi iken destek, kötü iken eleştiri ve bu kötüye sebep olan hatalarda ısrar edilince tepki neden yanlış oluyor?

Öyle bir şey yazmadım,senin tavrın o zaman dahi net değildi.Şimdiki gibiydi hemen hemen,adamın açığını kollarcasınaydı.Hani bazıları bir futbolcuya kafayı takıyor en ufak hatasını arıyor ya,hatasız oynayınca da böyle oynasın sesimiz çıkmaz diyor.Aynı buna benzetiyorum senin tavrını da.Bunu eleştirdim.Yoksa Tudor'u destekleyip şu an desteklemeyen bir sürü kişi var.Onlarla seni aynı kefeye koymuyorum ben.

d794bn.jpg

Bak sıkıntı ne biliyor musun,sadece bu yorumuna istinaden değil genel konuşuyorum.'Bir şey ya komple iyidir ya komple kötüdür',böyle bir şey yok.Bunlar değişebilen de şeyler.Muslera 2 sene önce iyiydi ama şimdi kötü.Yarın daha iyi olabilir mi?Pekala,yarının ne getireceğini bilemeyiz.Dursun meselesine katılıyorum ama baktığımız yer çok farklı.Sen bunu bir 'dava' haline getirmişsin.Adam ağzıyla kuş tutsa dahi eleştirecek bir şey bulursun gibi geliyor bana.Bu kadar şahsileştirmeyin her olayı,birilerine olumlu veya olumsuz şekilde kafayı takmak sadece bize kaybettirir.

Dava lafini sinirden etmistim o gün tam neydi olay hatirlamiyorum ama ne ondan önce ne de ondan sonra bir daha kullanmadim bu lafi. Bunu bana karsi kullanmana gerek yok cünkü dava olarak görmüyorum.

Dursun'un iyi baskan olma ihtimali yok, bu yüzden agziyla kus falan da tutamaz adamin kapasitesi belli yani. O kapasite disina cikabilme sansi yok.

Nasıl bir fark göremiyorsun gerçekten anlam veremedim. Asgari ücretli çalışan adamla, milyon euro kazanan insanı bir tutuyorsun. :)

Futbolcuların para konusu açıldı mı şirket-çalışan/işçi örnekleri verilmesine ifrit oluyorum.Birinde ortalamaya vurduğunda x bin liraya geçim derdi,diğerinde ise 3x,4x bin lira maçbaşı ücreti.Yıllık garanti milyon eurolarını hiç saymıyorum bile. :)

Cidden şu ikili tartismalar forumdan sogutuyor yeter yav
Hep ayni isimler.
Ha birde tartismayi sakiz gibi uzatma cabanizi anliyamiyorum

Dava lafini sinirden etmistim o gün tam neydi olay hatirlamiyorum ama ne ondan önce ne de ondan sonra bir daha kullanmadim bu lafi. Bunu bana karsi kullanmana gerek yok cünkü dava olarak görmüyorum.

Dursun'un iyi baskan olma ihtimali yok, bu yüzden agziyla kus falan da tutamaz adamin kapasitesi belli yani. O kapasite disina cikabilme sansi yok.

Davayı sen dedin diye kullanmadım ki yukarda.Benim izlenimim de o yönde.

var ya bu forumdaki futbol cahillerine barcelona, paris, man city takımını emanet et 1-2 ay içersinde takımı dağıtırlar, sırf o hata yapıyor bu hata yapıyor diye diye.

futboldan çok uzaksınız, eğer avrupadan maç takip etseydiniz her kalecinin sezon içersinde 6-7 tane hatalı gol yemesinin normal olduğunu görürdünüz.

Her zamanki gibi bir konuda önce Can - Sarper tartışmaya girer,

Sonra Kenan gidip birisinden alıntı yaparak fitili ateşler. Bu kişi genellikle Sarper olur.

Bazen de ÖTY gibi üyeler, herkesin bildiğin şeyleri yazıp like toplar.

Öyle bir şey yazmadım,senin tavrın o zaman dahi net değildi.Şimdiki gibiydi hemen hemen,adamın açığını kollarcasınaydı.Hani bazıları bir futbolcuya kafayı takıyor en ufak hatasını arıyor ya,hatasız oynayınca da böyle oynasın sesimiz çıkmaz diyor.Aynı buna benzetiyorum senin tavrını da.Bunu eleştirdim.Yoksa Tudor'u destekleyip şu an desteklemeyen bir sürü kişi var.Onlarla seni aynı kefeye koymuyorum ben.
Bu yine, hala kendi kafanda kurduğun ve altını dolduramadağın bir senaryo. Bu tavırda olmadığımın bir şahidi var üstelik.

Yine davranışlarım, mesela her ne kadar orta ve uzun vadede doğru bir seçim olacağını düşünmesem bile Fatih Terim veya orta ve uzun vadede doğru seçim olacağını düşündüğüm onun ayarında biri gelmeyecekse Tudorun gönderilmesi bir şey getirmez şeklinde ki ifadelerim. Burada bir ek daha yapayım, mesela sen Fatih Terim gelecek ise Tudor gönderile bilir diyenlerdensin, bunu kendin ifade ettin.

Herkes gibi hatalarını dile getirmek nasıl bir pusuda bekleme oluyor ise, hala daha net olarak örnekleri ile açıklaya bilmiş değilsin.

Konuya dönecek olursak, bu ifade ettiğimi aynen böyle yazdın. Destek, sonra destek olmamak, böyle bir şey olamaz. Demek ki olabiliyormuş, bugün de bunu, Futbolda değişen performans dinamiklerini Muslera üzerinden dile getirmiş oldun.

Tekrar ediyorum

Kötü
Çok Kötü
Hatta Rezil

Formsuz
Çok Formsuz
Hatta Rezil

Kabul ama biz Mondi'den sonra 4-5 sene kaleci arayıp durduk o zamanın yönetimiyle şuan ki yönetimi de birbirine çok benzetiyorum haliyle şunu sormak gerekir neyinize güvenerek yolluyorsunuz Muslera'yı, kime güveniyorsunuz?

-35 yaşında kariyerinin sonuna gelmiş 1 kupa maçında izlediğiniz yedek kaleciye mi?
-Sürekli sayıp sövdüğünüz ve bir türlü güven vermeyen Tudor'a mı?
-Ne yaptığı belli olmayan, geldiği günden itibaren tartışılan Özbek'e mi?

Eleştirilebilir, 2-3 maç dinlendirilebilir ama 7 sezondur bu camiaya başarıyla hizmet vermiş, sayısız maç kazandırmış bir isme, efsaneye tartışılmaya başlandığı ilk anda gözden çıkarmak nasıl bir saçmalıktır. Nasıl kazanılır, nasıl formu yükselir o tartışılacağına kovun deniyor. Şuan öve öve bitiremezsiniz şu aptal Fabri'yi geçen yıl ne yumurtlamalarını gördük, takımını kaç kere yaktı saçma sapan hareketleriyle.

Bunları düşünüp hala gönderilsin diyen ya artniyetli ya da trollük peşindedir. Kuş olma potansiyeli de yüksektir.

Boyle bir sonuca varman, ve bunu boyle oldugunu dusunmen kurusa bak ama cok arogant birsey.

Soyle bisey var forumda, algi yaratiliyor: Muslera oynamasini istemeyen kisi direk gonderilsin istiyor. Boyle bisey yok. Cogu insan gonderilmesine degil ama birazcikda yedeklerde bekleyen Carassonun oynamisini istiyor. Ben gibi nadir insanlar var forumda direk Musleranin gitmesini istiyor - neden istiyorum peki? Senin dediklerin Mondi'den sonra bilmem ne felan filan. Evet Muslera kac senedir bizde alinterini dokuyor FAKAT artik gitme zamani. Neye mi guveniyoruz? Hic birseye. Ama soyle soyleyeyim MUSLERA kadar en az ligde bile 2-3 tane kaleci var. LIGDE bile. Soyle bir algi var forumda - Muslera dunyanin en iyi kalecilerden biri. Oyle bisey yok Muslerayi top 50'ye zarzor sokarsin zaten bu saatden sonra.
Ha gonderilmesini istemeyen cok kisi var forumda evet - dinlendirilmesini isteyen var. Carasso nasil bir kaleci bilmiyorum acikcasi - adamin CV'sine bakip diyorum vay be, gecen sene (Musap dedi bunu bana) TOTY secilmis fransiz liginde. Eh iste daha ne dememiz gerek, bu adami denemekde fayda var, Malatya gibi takimlara karsi denemekde fayda var - ha bide Muslera'dan daha iyi cikarsa Muslera yedeklerde bekler, futbol boyle bisey.

Ondan sonra gelecegim nokta su ki - bencede siz korsunuz, Muslera sizi 7 senede kor etmis, sanki dunyada kaleci kalmamis. Ben bakiyorum allahim diye yurtdisina allahim ne kaleciler var milletde, bizimkisi kucuk bir kopek yavrusu gibi pusup kaliyor kalenin icinde.
Muslera 7 sene hizmet vermis amena, iyi kotu donemi oldu ama Carasso gibi birisi yedeklerde beklerken ayipdir ya!
Futbol oyle bisey arkadas, futbolda acimak yok, en iyi kim ise o oynar. Suan Muslera boktan oynuyor iki mactir buyuk hatalar yapiyor ki Galatasaray standardlarina gore bir kaleci olmadigini dusunuyorum hele bu sezona bakarsak.

Ama senin bana kus demen gercekten uzdu, boyle bir sacmalik olamaz olmamali. Hepimiz Galatasarayin iyiligini dusunuruz.

Boyle bir sonuca varman, ve bunu boyle oldugunu dusunmen kurusa bak ama cok arogant birsey.

Soyle bisey var forumda, algi yaratiliyor: Muslera oynamasini istemeyen kisi direk gonderilsin istiyor. Boyle bisey yok. Cogu insan gonderilmesine degil ama birazcikda yedeklerde bekleyen Carassonun oynamisini istiyor. Ben gibi nadir insanlar var forumda direk Musleranin gitmesini istiyor - neden istiyorum peki? Senin dediklerin Mondi'den sonra bilmem ne felan filan. Evet Muslera kac senedir bizde alinterini dokuyor FAKAT artik gitme zamani. Neye mi guveniyoruz? Hic birseye. Ama soyle soyleyeyim MUSLERA kadar en az ligde bile 2-3 tane kaleci var. LIGDE bile. Soyle bir algi var forumda - Muslera dunyanin en iyi kalecilerden biri. Oyle bisey yok Muslerayi top 50'ye zarzor sokarsin zaten bu saatden sonra.
Ha gonderilmesini istemeyen cok kisi var forumda evet - dinlendirilmesini isteyen var. Carasso nasil bir kaleci bilmiyorum acikcasi - adamin CV'sine bakip diyorum vay be, gecen sene (Musap dedi bunu bana) TOTY secilmis fransiz liginde. Eh iste daha ne dememiz gerek, bu adami denemekde fayda var, Malatya gibi takimlara karsi denemekde fayda var - ha bide Muslera'dan daha iyi cikarsa Muslera yedeklerde bekler, futbol boyle bisey.

Ondan sonra gelecegim nokta su ki - bencede siz korsunuz, Muslera sizi 7 senede kor etmis, sanki dunyada kaleci kalmamis. Ben bakiyorum allahim diye yurtdisina allahim ne kaleciler var milletde, bizimkisi kucuk bir kopek yavrusu gibi pusup kaliyor kalenin icinde.
Muslera 7 sene hizmet vermis amena, iyi kotu donemi oldu ama Carasso gibi birisi yedeklerde beklerken ayipdir ya!
Futbol oyle bisey arkadas, futbolda acimak yok, en iyi kim ise o oynar. Suan Muslera boktan oynuyor iki mactir buyuk hatalar yapiyor ki Galatasaray standardlarina gore bir kaleci olmadigini dusunuyorum hele bu sezona bakarsak.

Ama senin bana kus demen gercekten uzdu, boyle bir sacmalik olamaz olmamali. Hepimiz Galatasarayin iyiligini dusunuruz.

Okumadım ama bam bam bam vurup geçmişsin renktaş.

Nasıl bir fark göremiyorsun gerçekten anlam veremedim. Asgari ücretli çalışan adamla, milyon euro kazanan insanı bir tutuyorsun. :)

Peki izah ediyorum.

Maaşlı çalışan birisi diyelim ki X lira para alıyor.
Muslera ise 1000 X lira para alıyor.

İkisinin de performansı kriteri aynıdır. %100'ünü verebilmek. Maaşlı çalışan nasıl dönem dönem performansı %50'ye düşünce kovulmuyorsa git lan bu şirketten denmiyorsa ve amirleri tarafından konuşarak performansını nasıl yukarıya çekebiliriz bir sorunun mu var deniliyorsa aynısı Muslera'ya da yapılır.

Benim anlatmaya çalıştığım bu. Muslera'nın performansı iyi kötü meselesi değil. Bu adam insan. Her zaman müthiş de oynayamaz. Hatalı goller de yer. Önemli olan bunun uzun vadeye yayılması. Oturursun adamla konuşursun. Gerekirse kaleci antrenörü getirirsin tekrardan.

Her kötü oynayanı asarak keserek olmaz bu iş.

Üst Alt