Mustafa Cengiz: "5 milyon doları Özbek'ten istiyorum" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz: "5 milyon doları Özbek'ten istiyorum"

Bilmedigimden soruyorum, Florya'da en az 6-7 buyuk futbol sahasi yapilacak kadar yer musaitmidir? Cunku degilse bu sadece bir gecici bir yatirim olur. Bize artik modern bir alt yapi tesisi lazim.
Bildiğim yok diye biliyorum o kadar alan zaten o yüzden taşınma işi çıkmıştı ama cevresinde boş arsa var mı bilmiyorum. Ama şöyle bir şey yapılabilir Florya A takım tesisi olur Alt yapı başka bir yere taşınır böyle bir şey yapılabilir başkanın "Maden sahibi şu anda yürütmeyi durdurma kararı aldı. Kemerburgaz'da süreç durdu. Daha arazinin zilyetliğini alamadık. Bakanla konuştuk ve 'Şu anda Florya'dan çıkamıyoruz' dedik. Sözleşmeyi sadece Riva üzerinden revize edelim dedik. Sözlü mutabakata da vardık." şekilde bir açıklaması var. Ama ben Kemerburgaz'daki maden ruhsatı işini halleder diye düşünmüştüm ben devletin bence o da halledilebilir erken bir biçimde sürpriz şekilde diye düşünüyorum çünkü maden ruhsatı var ama maden çıkarma işlemi yoksa ruhsatı iptal ederler yada belirli bir süre verip oraya maden çıkarma işlemlerini başlamasını söylerler veya ruhsat sahibiyle anlaşma yaparlar uygun şartlarda.

Bildiğim yok diye biliyorum o kadar alan zaten o yüzden taşınma işi çıkmıştı ama cevresinde boş arsa var mı bilmiyorum. Ama şöyle bir şey yapılabilir Florya A takım tesisi olur Alt yapı başka bir yere taşınır böyle bir şey yapılabilir başkanın "Maden sahibi şu anda yürütmeyi durdurma kararı aldı. Kemerburgaz'da süreç durdu. Daha arazinin zilyetliğini alamadık. Bakanla konuştuk ve 'Şu anda Florya'dan çıkamıyoruz' dedik. Sözleşmeyi sadece Riva üzerinden revize edelim dedik. Sözlü mutabakata da vardık." şekilde bir açıklaması var.
Bu guzel ve dogru olmaz bence, tum kulup takimlari hep bir tesis ve cati altinda olmalidir. A takim ayri alt yapi ayri dogru degil. Yinede bu gecici bir cozum olacak gibi gozukuyor. Florya cunku bizim ihtiyaclarimizi karsilayamiyor anladigim kadariyla.

20181201_2_33710482_39511987.jpg

Bu guzel ve dogru olmaz bence, tum kulup takimlari hep bir tesis ve cati altinda olmalidir. A takim ayri alt yapi ayri dogru degil. Yinede bu gecici bir cozum olacak gibi gozukuyor. Florya cunku bizim ihtiyaclarimizi karsilayamiyor anladigim kadariyla.
Kemerburgaz'daki maden ruhsatı işinin ben bir şekilde beklenenden erken bir şekilde çözülebileceğini düşünüyorum. Anladığım mahkemedeymiş durum bir süre verip maden çıkarma işlemi yapılması istenebilir yada uygun şartlarda ruhsat sahibiyle anlaşılabilir yada mande çıkarma işlemi yoksa ruhsat iptali yapılabilir. Bence Biz seneye değil ama ondan sonraki sene Kemerburgaz'a yada en kötü başka bir yere taşıyacağız tesisleri.

Üst Alt