🎗Mustafa Cengiz - Sayfa 244 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

🎗Mustafa Cengiz

Ben kulübün mali yönden iyi bir durumda olduğunu(kurdan bağımsız) düşünüyordum ve yaptığınız işleri takdir ediyordum lakin bazı ekonomi yazarlarının mali tabloları inceleyip yazdığı yazıları okuyunca tek vasfinizin calmamak olduğunu gördüm.Turkiyede hırsızlık yapmamak erdem olarak görülebilir ama ben sizi calmiyorsunuz diye tebrik etmeyeceğim.

Koşa koşa bankalar birliği anlasmasini imzalamaniz da 3-4 sene sonra bizi ne hallere sokacak göreceğiz.

Bence heyecanınızı kaybettiniz ve biz de kaybediyoruz.Umarim en kısa sürede istifa edersiniz.

Bankalar birliği anlaşması ile gününü kurtardı Ali Koç aptal mı imzalamıyor. 3-4 yıl sonra faiziyle ödemeler tepemize binecek.

Bu sene 40 milyon mu zarar ettik? Yani, eger sampiyon olmasaydik en az 280 milyon zarar edecektik. Diger, sampiyonluk bonusu, sampiyonluk coskusuyla satilan store ve kombine filan saymiyorum.
Gogus sponsoru haric neyi pazarlasak aldigimiz rakamlar 1 milyon euro.
Muhtar Kent birisi Baskan olmali, tanimadigi sirket sahibi, CEO yoktur. Begenmediginiz Aysal bile kisisel cabasiyla Huawei ile anlasmisti. Seneye stad isim hakki icin bu yonetim tarafindan ayarlanmasini istemem.

mayısta stad ismi + şampiyonluk olsa rahat kapanır

Nasil olacak o?

Yapilan 500 villadan yuzde 30'u satilinca 70 milyon TL alan Galatasaray'in, tum villalar (1500) satildiginda cebine 700 milyon TL civari para girer. Bu da bir kac yili bulur. O surecte de zaten her yil faiz borcu ekleniyor.

Galatasaray tum borcunu Turk Lirasina cevirdi diye biliyorum. Yillik faiz oranini bilen var mi? Iyimser olarak yuzde 20 desek her yil 300 milyon TL faiz borcu olusuyor demektir.

Stad isminden su anda yillik 10 milyon Euro alan takim (gerci hepsini toptan alip transferde carcur etmislerdi), simdi maksimum yillik 3-5 milyon Euro arasi alir. 5 yillik sozlesme yapsan 25 milyon Euro yapar. Sampiyonlar Ligi'nden her yil 30 milyon Euro aldin da ne yaptin ki, simdi stad isminden 25 milyon Euro gelince ne yapacaksin?

Sampiyonluk gelirse bu yil zarar dusuk olur, kar edilmez.

Benim sadece kendi tahminim bu ama Riva vs her sey bittiginde Galatasaray'in minimum 1 milyar TL borcu kalir.

Bu borcun bitmesi icin takimin butcesinin Sampiyonlar Ligi'nden 0 gelir elde edildigini varsayarak hesaplayip, oradan gelen tum parayi borc odemeye kullanmak lazimdi. Sadece son uc senede Sampiyonlar Ligi'nden yaklasik 90 milyon Euro gelir elde edildi. Nerede bu para?

Kisacasi: Cok olumlu yaklasiyorsun. Bu borc bu zihniyetle bitmez.

Üst Alt