Mustafa Cengiz: "Bütün futbolcularımıza teklifler var ama biz oyuncularımızı satmak istemiyoruz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz: "Bütün futbolcularımıza teklifler var ama biz oyuncularımızı satmak istemiyoruz"

c802ee5340c0463c80a2362619c55c61.jpeg

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, İsviçre’nin Fribourg kentinde Valencia ile oynanan hazırlık maçının ardından basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Başkanımız Mustafa Cengiz’in açıklamaları şöyleydi:

“Buradaki ortam muhteşem bir ortam. İsviçre’nin kasabasında küçük bir sahaya 1000’i aşkın Galatasaray taraftarı gelmiş. Valencia başkanı da buradaydı. Çok şaşırdı böyle bir şeye. Ama biz şaşırmadık. Biz bunu hep ifade ediyoruz. Bu, taraftarın takımı nasıl sahiplendiğini gösterir. Buradaki vatandaşlarımızın asimilasyona karşı nasıl direndiklerini gösterir. Kendi kimliklerini, kendi benliklerini yitirmeden nasıl anavatanlarının takımına sahip çıktıklarını görmek bizi mutlu ediyor. Bu sadece Galatasaray’ın değil, Türklerin karakteri. Bir Türk olarak da kendimi çok şanslı hissediyorum.”

“Kadro 25 kişilik. 25 kişilik kadronun sekiz tanesi altyapıdan çocuklar. Yıllardır gerek Türk sporunu yönetenler gerekse bizler altyapıya önem verelim diyoruz. Ancak bu sadece söylemle olmuyor. Fatih Hoca beş oyuncuyu birden sahaya sürdü. Bu bir cesaret. Valencia gibi Avrupa’nın ciddi takımlarından birine karşı bunu yapmak ancak Fatih Terim’in yapacağı bir iş. Umut ediyoruz Türk futbolunda altyapıdan insanlar çıkar. UEFA bizi Finansal Fair Play ile 21 kişilik kadroyla sınırladı. 21 kişinin de beş tanesi Türk asıllı olması gerekiyor. Bu bağlamda altyapıdan çıkacak oyuncular çok önemli.”

“Bu maçtan Galatasaray aynı zamanda para kazanıyor. Tunus’la oynayacağız, AEK ile oynayacağız. Yunanistan’da AEK taraftarlarına Türk deniliyor. Aynen İspanya’da Deportivo’ya denildiği gibi. Bu maçtan da para kazanacağımızdan emin olabilirsiniz. Kutlamadan, antrenman seyretmekten para kazanan bir takım haline geliyor. Bu UEFA’nın da dikkatini çekiyor. Her anlamda mücadele ediyoruz. Galatasaray adım adım inşallah mali açıdan iki yıl içinde iyi bir noktaya gelecek.”

“Basındaki transfer iddialarını ben de duyuyorum. Açıkçası bazen ben de şaşırıyorum. Çok samimi olarak söylüyorum; Abdurrahim Albayrak’ı, Fatih Hoca’yı arayıp ‘Böyle bir şey varmış, doğru mu?’ diyorum. Çalışmalarımız her bağlamda devam ediyor. Birinin alıcısı olduğunuz anda sanal piyasada fiyatlar aniden düşer aniden yükselir. Teknik ekibimizle ve scout ekibimizle çalışmalar devam ediyor. Oyuncu satmadan alamayız. Bütün futbolcularımıza teklifler var fakat biz Galatasaray için, oyuncu için en iyisi olmazsa teklife yanıt vermeyiz. Oyuncularımızı satmak istemiyoruz. Onlar çok değerli oyuncular. Türkiye Ligi şampiyonu oyuncular. Türkiye Ligi benim için Avrupa’nın ilk dört liginden biridir. Yayıncı kuruluş açısından da söylüyorum. Türkiye Ligi’nin futbol kalitesi çok üst düzeydedir.”

“Basketbolda taraftarlarımıza büyük hak veriyorum. Basketbolda, UEFA sınırlamasından ötürü birtakım düzenlemelere gidiyoruz. Basketbolda 38 milyon lira borçla aldık ve şu anda 22 milyon lira kaldı. Sadece erkek basketbolda 17 milyon lira borcumuz var. Bütün bunları kapatacağımızdan emin olabilirsiniz. Özellikle amatör branşlara getirilen yasa ile 25 Temmuz’da inşallah vergi iadesi dönüşüyle ciddi bir kaynak aktaracağız. 2-3 basketbolcuyla anlaştık. Antrenörlerle görüşmelerimiz sürüyor. Maalesef teknik direktörümüz 2 Temmuz’da bize tek taraflı fesih göndererek sözleşmesini iptal etti. Galatasaray’a yakışan bir hale geleceğiz. Biz asla ligden çekilmeyeceğiz. Galatasaray, Türkiye’ye voleybol ve basketbolu getiren takımdır. Sonuna kadar direneceğiz ve mücadele edeceğiz. Hiçbir branşta inşallah camianın başını yere eğdirmeyeceğiz.”

“Avrupa genelde şu insanların coşkusuna alışkın değil. Avrupa emniyet güçleri de çok titiz bu konuda. Fakat binlerce insan geliyor. Tek bir lüzumsuz hareket yok. Fakat Avrupa kendi güvenlik anlayışı gereği buna karşı çıkıyor. Taraftarımız da haklı olarak takıma sahip çıkmak istiyor, kendi insanına sarılmak istiyor.”

“Kombine için bazı yanlış bilgiler veriliyor. Biz kombine satışlarını özellikle durdurmak istiyoruz. Çünkü Şampiyonlar Ligi’nde bilet satışımız çok yüksek oluyor. Bizim net gelirimiz şu anda 97 milyon lira. Galatasaray taraftarı bu bağlamda müthiş bir destek veriyor. Şu anda doluluk oranı yüzde 80’e gidiyor. Bunlar UEFA nezdinde de bize artı yazıyor. Taraftarımıza buradan tekrar teşekkür ediyoruz, iyi ki varlar.”

galatasaray.org

Çok konuşuyorsunuz. Abdürrahim bir yandan başkan bir yandan. Üstelik tutarsız konuşuyorsunuz bu tip şeyler eksi yazıyor hanenize. Tek bir şey söyleyin, tutarlı olun.

Baydı artık.

Şu konuşmayı okumadım bile. Her konuşmada UEFA çok etkilendi Grey Weekende ve Yellow Fridaye hayran kaldılar,2 yıl men yiyecektik falan filan bıkmadı aynı şeyleri sölemekten

Kapatin gitsin basket subesini, rakiplerimizin sponsorlari buyuk destek aliyor biz ise kendi butcemizden takim kuruyoruz. Ulkerin destegi cekilmeden biz 100 yil kadro kursak hedefe ulasamayiz.

Baskan sende hep bilinen seyler anlatiyorsun. Projeler falan yapin, alt yapiyi guclendiririn, yurt disinda pilot takim bulun ne bilim.

Türkiye Ligi benim için Avrupa’nın ilk dört liginden biridir. Yayıncı kuruluş açısından da söylüyorum. Türkiye Ligi’nin futbol kalitesi çok üst düzeydedir.

İlk 3 ü İngiltere,İspanya,İtalya olsa,demekki Fransa,Almanya liginden daha kaliteli ligimiz varmış.Vaybe ben hiç anlamamıştım oysaki teşekkürler başkan tespitin için.

bu adamı çözemedim hoca 4-5 transfer istediğini söyledi oyuncu satmadanda alamıyoruz bakalım transfer sezonu bittikten sonra ne halde olcaz...

Aylardır yazdığım bir şeyi ikrar etmiş başkan...25 kişilik kadro olacak ve 8 tanesi altyapılı olacak dolayısıyla 17 kişi üzerinden hesap yapmamız lazım diyordum...14 yabancıysa diyordum varın hesabı siz yapın diye...

Daha sonra 21 kişi sınırı gelince uefadan çok linç yedim bak hesap tutmuyor o zaman 14 değil 12 yabancı hakkımız olacak diye... Durum bu değil işte...Ki yabancı sınırı da 14 kişi kalmayacak...Bu da sarih...

Onun dışındaki açıklamaları abesle iştigal olmuş...

Üst Alt