Mustafa Cengiz: "Dev bir şölen için hazırlıklarımızı yapıyoruz" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz: "Dev bir şölen için hazırlıklarımızı yapıyoruz"

Katılmıyorum fikrin avrupası asyası yoktur önemli olan teorideki başarı
Bu birazda kültür yapısı ile ilgili

Şampiyon GALATASARAY yazdıracağız

Avrupanin elbette her yaptigi dogru degildir ama kiyaslamayi yaptigin alandaki medeniyet seviyesi eger belirgin olcude senden yuksek bir yer ile kiyasliyorsan malesef durum boyle

Ayni farklar misir ile turkiye , sudan ile fas arasinda da var

Avrupanin kendi icinde de var

Belki ben yanlis anlattim , cunku "dogru" kelimesi tam karsilamiyor , demek istedigim suydu

"Dev ekranlarin kurulup sonuc ne olursa olsun medenice alandan ayrilmak dogrusu" , ama salt dev ekran kurmak dogru olmayabilir cunku pesi sira gelebilecek olaylarda halk gerekli medeni tavri gostermeyecektir

Madeniyet seviyesinden ziyade benim ıçin önemli olan içindekilerini rahatca özgürce yapabilmektir kendini bir kalıba sokmadan
Mutluluğun formulude budur
Tabi diğer insanların haklarını gasp etmeden
Çık sokağa deliler gibi bağır çağır hopla zıpla şarkılar türküler söyle
Katılmıyorum fikrin avrupası asyası yoktur önemli olan teorideki başarı
Bu birazda kültür yapısı ile ilgili

Avrupanin elbette her yaptigi dogru degildir ama kiyaslamayi yaptigin alandaki medeniyet seviyesi eger belirgin olcude senden yuksek bir yer ile kiyasliyorsan malesef durum boyle

Ayni farklar misir ile turkiye , sudan ile fas arasinda da var

Avrupanin kendi icinde de var

Belki ben yanlis anlattim , cunku "dogru" kelimesi tam karsilamiyor , demek istedigim suydu

"Dev ekranlarin kurulup sonuc ne olursa olsun medenice alandan ayrilmak dogrusu" , ama salt dev ekran kurmak dogru olmayabilir cunku pesi sira gelebilecek olaylarda halk gerekli medeni tavri gostermeyecektir

O kolay , cunku bireysel anlamda cozum kendi icinde . Mesela ben orada mac izleyip sampiyonlugu fb ye versek bile makul bir uzuntu ile devam eder ertesi gun huzunlu geciririm biter

Evli olsam karimi dovmez veyahut sokak tabelalarini filan kirmazdim

Maksat bunu topluma yaymak. Bak sporting antrenmani basilmis , gecen italyada asiri olaylar olmustu , dida ya mesale , figoya hayvan basi atildi , hamburg lular sahayi yaktilar

Oralarda olmuyor mu ? Oluyor ama olunca saskinlik yaratacak kadar az oluyor

Bizde ise daha organizasyon yapilmadan sampiyonluk giderse bunlar bunlar olur diyebiliyoruz

Arenada maç izleme fikri gayet güzel ve olursa da çok iyi olur. Takımimız son maçta 1 puan bile alsa şampiyon oluyorken bu karamsarlık havası niye var anlamış değilim.

Kaldı ki (inş olmaz) Göztepe'ye yenildik ve şampiyonluk kaçtı. Tüm stad üzgün bir şekilde evlerine döner olur biter, yani aksi bir durum olduğunda illaki stadı yakip olay mi çıkarmak lazım. Bu nasıl bir mantık? Aksi olabilir diye böyle güzel organizasyonlara ne gerek var "malzeme cikarmayalim" düşüncesiyle yaklaşmak benim futbola bakış açımla örtüşmüyor.

Tabiki aksi bir durum olduğunda çok üzülürüm ama bu üzülmeyle kalır ve zamanlar geçer. Olay çıkartmak için bahane aramaya hiç gerek yok.

Şampiyon olduğumuz da staddaki o muhteşem görüntüyü dusunsenize, harika birşey.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

O stresi paniği yaşayanlardanım. Benim kuşkum stadın dağıtılması yakılması değildir. O tip olaylar olmayacaktır. Ancak Fenerbahçeli'ye malzeme verebilme ihtimalimizin olması benim canımı çok sıkıyor.

Ayrıca ne gerek var kibir yapmaya. Biz zaten şampiyonuz diye organizasyon yapmaya ne gerek var! Hayır şampiyon değiliz! Başakşehir de Fenerbahçe de Galatasaray da şampiyon adayı. Başkanın bu isteğe karşı "arkadaşlar henüz şampiyon değiliz, şampiyon olduktan sonra en güzel organizasyonları yapacağız" demesi gerekirdi. Olası şampiyonluk sonrasında 19 Mayıs'tan sonra ağustos ayına kadar kutlamalar bizimdir.

Insanları tabiatına bırakmak en güzeli eğitim seviyesi insanların şiddete olan eğilimini azaltıcı bir özelliği yok
Bu tamamem doğal yapı ile alakalı
O yüzden kim ne yapıyorsa cezasını çekeceği bir sistemi uygulamaya koymak önemli olan
Işte avrupanın beşiği dediginiz yerde yaşanan olaylar ortada

Insanları tabiatına bırakmak en güzeli eğitim seviyesi insanların şiddete olan eğilimini azaltıcı bir özelliği yok
Bu tamamem doğal yapı ile alakalı
O yüzden kim ne yapıyorsa cezasını çekeceği bir sistemi uygulamaya koymak önemli olan
Işte avrupanın beşiği dediginiz yerde yaşanan olaylar ortada

Ortada cunku bireysel veya azinligin siddet eylemleri her zaman olacaktir , danimarkada veya isvecte de olacaktir

Ama onemli olan bunun endeksine , tekrarlanma elastikiyetine ve sayisina bakmak . Mesela bolu da dun olaylar cikmis gazisehir macindan sonra

Bir tane sasiran olur mu ? Ama bir alman bremen dortmund macindan sonra sokaklar savas alanina dondu diye baslik okusa sasirir

Stada dev ekran kurulmasının ne gibi bir sakıncası olabilir. Maç bizim statta olsaydı eğer yine aynı insanlar orada olacaktı ve şampiyonluk kaçırıldığında aynı tepkileri vereceklerdi. Şimdi de yine tribünde olunur ve ekranlar sayesinde yine sanki takım orada maç oynuyormuş gibi seyredilir, şampiyonluk gelirse kutlanır, gelmezse hüznü yaşanır. Stat içine kurulmasa bile stat çevresine ya da Florya'ya kurulması gayet yerinde bir karardır. Bu tarz şampiyonluk maçlarının meydanlarda seyredildiği pek çok ülke var. Bu da şampiyonluk maçı olduğu için seyretmek isteyen insanlara imkan tanınması güzel bir şey. Şampiyonluk denilen şey ilk olunduğu anda kutlanırsa güzel oluyor. Diğer türlüsü biraz yavan kalıyor. Yani eğer şampiyon olunursa ertesi gün de statta büyük bir şölen düzenlenir belki ama yine de o ilk andaki coşkuyu vermez kesinlikle..

Arenada maç izleme fikri gayet güzel ve olursa da çok iyi olur. Takımimız son maçta 1 puan bile alsa şampiyon oluyorken bu karamsarlık havası niye var anlamış değilim.

Kaldı ki (inş olmaz) Göztepe'ye yenildik ve şampiyonluk kaçtı. Tüm stad üzgün bir şekilde evlerine döner olur biter, yani aksi bir durum olduğunda illaki stadı yakip olay mi çıkarmak lazım. Bu nasıl bir mantık? Aksi olabilir diye böyle güzel organizasyonlara ne gerek var "malzeme cikarmayalim" düşüncesiyle yaklaşmak benim futbola bakış açımla örtüşmüyor.

Tabiki aksi bir durum olduğunda çok üzülürüm ama bu üzülmeyle kalır ve zamanlar geçer. Olay çıkartmak için bahane aramaya hiç gerek yok.

Şampiyon olduğumuz da staddaki o muhteşem görüntüyü dusunsenize, harika birşey.

O stresi paniği yaşayanlardanım. Benim kuşkum stadın dağıtılması yakılması değildir. O tip olaylar olmayacaktır. Ancak Fenerbahçeli'ye malzeme verebilme ihtimalimizin olması benim canımı çok sıkıyor.

Ayrıca ne gerek var kibir yapmaya. Biz zaten şampiyonuz diye organizasyon yapmaya ne gerek var! Hayır şampiyon değiliz! Başakşehir de Fenerbahçe de Galatasaray da şampiyon adayı. Başkanın bu isteğe karşı "arkadaşlar henüz şampiyon değiliz, şampiyon olduktan sonra en güzel organizasyonları yapacağız" demesi gerekirdi. Olası şampiyonluk sonrasında 19 Mayıs'tan sonra ağustos ayına kadar kutlamalar bizimdir.
Açıkçası Fenerbahçe ya yada herhangi bir takıma malzeme verilebilir ihtimali yüzünden cumartesi akşamı Galatasaray taraftarının statta bir arada maç izleyemeyecek olmasını ben mantıklı bulmuyorum. Kaldı ki organizasyonun adı oyuncular İzmir'de taraftarlar Arena da toplanıyor düşüncesiyle yaparsın. Millet sağda solda toplanıp izleyeceğini (büyük çoğunluk) statta toplanıp maçı takip eder.

Şampiyonluk için hazırlıklarını yaparsın sonuca göre onları devreye sokarsin olur biter.

Mesela bir final maçında sokaklara dev ekran kurulup topluca maç izleme olmuyor mu, aynı mantık mekan farklı.

Zaten malzeme çıkar mantığıyla bakıliyorsa son maç şampiyonluk vermek en büyük malzeme olur.

O yüzden anın tadını cikarmak lazım. Şu an şampiyonuz maç başladiginda da şampiyonuz inş maç bittiğinde de şampiyon olacağız. Ama son dakikaya kadar zevkini çıkarmak lazım, gerisi maç bitince düşünülür.

Birde iyi hasılat olur, seneye için iyi motivasyon olur.

Benim fikrim olursa güzel olur.

Ddj6H3SXUAE3cre.jpg

aptalca bir hamle. dereyi görmeden paçayı sıvamışlar. şayet şampiyon olamazsak ömür boyu söyler güler alay ederler.

Ya ben nazar değmesin diye neler yapıyorum olacak şey değil bu yav hadi yaptınız görüntüyü niye yayıyorsunuz ? Dalga geçilmesi şeyimde bile değil nazar değiyor böyle şeyler yapınca.

Ya ben nazar değmesin diye neler yapıyorum olacak şey değil bu yav hadi yaptınız görüntüyü niye yayıyorsunuz ? Dalga geçilmesi şeyimde bile değil nazar değiyor böyle şeyler yapınca.

Üst Alt