Mustafa Cengiz Yönetimi 2019 Yılı İdari Yönden İbra Edilmedi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz Yönetimi 2019 Yılı İdari Yönden İbra Edilmedi

Diğer konuya da yazdım buraya da yazayım. Oldukça saçma karar. Geçmişte örneği mevcut. Hiçbir şey çıkmaz.

EumWo_mXMAUqxau.jpg

Bir dönem boyunca hiç bir listede yer alamayacaklar ibra edilmedikleri için tekrardan görev almamaları için bile ibra edilmemeleri lazım.

Bir dönem boyunca hiç bir listede yer alamayacaklar ibra edilmedikleri için tekrardan görev almamaları için bile ibra edilmemeleri lazım.
Dorukhan Acar ve 1-2 kişiye yazık oldu. Onun dışında Yusuf Günay, Albayrak, Recevik ve diğer isimlerin artık listelerde olmayacakları çok iyi oldu. Bu adamların 1 yararı varsa 10 zararı vardır. O 1 yarar da garanti kendi işleri de vardır işin içinde. Burak Elmas sonrası başkan az çok belli artık Erden Timur başkan olur yönetimde Bahattin Demirbilek'ler falan olur artık isimler gençleşir yönetimlerde.

İdari ibra kavramı normalde literatürde yok, icraatler mali yönden değerlendirilir, idari ibra da mali ibranın içinde yer alır. Diğer kulüplerde ibra tek, bizde çift, şirketlerde de tektir.

Yani yönetimdeki iş adamlarının itibarı bu ibrasızlıktan etkilenmez o yüzdendirki Abdürrahim koşarak herkese teşekkür etmiş.

İbra göreceli bir kavram, normalde usülsüzlük olması lazım mali ibrasızlıkta ancak kendi şirketleri değil, profesyonel de değiller dolayısıyla bana göre ya ibra tanımını değiştirmeliyiz ya da yönetimler geçmişteki gibi elini kolunu sallamamalı.

Derneği, Sportif AŞye borçlandırarak mali yönetim yapan bir yönetimin mali yönden normal şartlarda kesinlikle ibra edilmemesi gerekiyor.

Yolsuzluk yapmadılar evet ama çok kötü yönettiler bu bariz, özellikle maaş konusunda bence sınıfta kaldılar, yönetime geldiklerinde ilk işleri yüksek sözleşmelerden çıkmak olmalıyken bunlar o sözleşmeleri arttırdılar, bir forvet yönetimini yapamadılar, Gomis asansörde başkanı tanımadı diye 100 milyon euro zarara soktular kulübü, bunu kendi şirketleri olsa yapamazlardı.

Hastalık konusuyla da bu bağdaştırılmamalı. Falcao ile Babel ile o sözleşmeleri ben imzalamadım, kimseyi sorumlu tutmayarak da Galatasaray hiç bir şey kazanmaz.

İdari ibrasızlık konusunda aksi beklenemezdi zaten, Mustafa Cengiz neler neler söyledi, imkanı olsa seçim bile yapmayacaktı, kasıtlı olarak seçimi erteledi, 2018 Mali kongresinde ibra edilmedikten sonra seçime gitmek yerine mahkemelere taşıdı süreci, uzattı da uzattı, Galatasaray'ın haklarını savunmadı, ne olması gerekiyor idari ibra edilmemesi için?

Dursun Özbek de zamanında kesinlikle ibra edilmemeliydi, birilerinin keyfi kararları yüzünden Galatasaray milyar TL kaybetti, bunların sorumluları, bedelini ödemeli. Yarın Burak Elmas da bu konularda doğru davranmazda onun için de aynı durum geçerli.

Üst Alt