Mustafa Cengiz'den Ali Koç'a: "Her gün TV'lerde çıkıp ağlıyorsun" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1581272573771.png

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe'nin hakem kararlarına yönelik tepkisine ve Ali Koç'un açıklamalarına yanıt verdi.

Mustafa Cengiz: "Ben genelde maç sonunda beyanat vermiyorum. Rakibe saygı, oynanan futbola saygı açısından pek konuşmuyorum. Olaylar öyle bir hale geldi ki bu konuşmayı yapmak zorunda kaldım."

Mustafa Cengiz: "Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon, Kasımpaşa... Bizim kardeşimiz, dayımız, eniştemiz... Sadece renkler bizi ayırt ediyor, biz düşman değiliz. Tüm söylemlerimizde, toplumun deşarjı olması gereken futbolu nefret haline getirmeyelim."

Mustafa Cengiz'den Ali Koç'a: "O başkan gülüyormuş.... Dilerim ki Galatasaray rekabetinden başka bir şey onu ağlatmasın. Hem gülüyorsunuz, hem de her gün TV'lerde çıkıp ağlıyorsun"

Mustafa Cengiz: "17 kulüp adına, sadece 8 kulübün imzaladığı bir bildiri yayınlandı. Bunu imzalayan başrollerden birinin hakemlerden şikayet etmesini anlamıyorum. Hakemler de insandır, hata yapabilir derken, hakemler melek mi oldu?"

Mustafa Cengiz: "Ben Kadıköy'e kazanmaya gidiyorum, dostça, eşit, adil... Bizim lehimize de hakem hatası istemiyoruz, bizim karakterimizde bu var. Samimi söylüyorum. Biz orada yenebiliriz, 6-0 yenildik, onu da TV programı yaptılar. Orada Beşiktaş şampiyon olmuş, olabilir."

Mustafa Cengiz: "Siz hangi maddeye göre artırım verdiniz bunu sorduk. Hala daha yanıt alamadık. Biz sadece soru soruyoruz."

Mustafa Cengiz: "Herkesin yaralı olduğu yerde genel bir durumdan bahsetmek zor ama sporun kardeşlik içinde yapılacağına o birliğin tehsis edileceğine inanıyorum."

Mustafa Cengiz: "Kayyum talebi var. Kayyum'a neden gidersiniz? Mali ve idari açıdan iflas edince Kayyum istersiniz. Ben ilk defa bir kulüpten seçime gitmek için Kayyum atanmasını talebini görüyorum. Buna çok üzülüyorum. Bu talep G.Saray'ı sadece kaosa götürür. Bundan utanıyorum."

Mustafa Cengiz: "Sadece kendimiz için değil, herkes için adalet istemeyiz. Mali ve idari açıdan iflas ederseniz kayyuma gidersiniz. Bizden hoşlanmayabilirsiniz ama kayyum talep etmek, hele bu kadar yoğun başarılardan sonra bunu istemeyi ben iyi niyetli görmüyorum."

Mustafa Cengiz: "Diğer başkanları da ikna etsinler ben buluşmaya varım. TV'ye çıkmayı çok seviyor bazı başkanlar, neredeyse bazı başkanlar haber bültenlerini sunacak. Muhabirler elinizden ekmek gidebilir dikkatli olun."

Üst Alt