Mustafa Cengiz'le İlgili Görüşleriniz - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz'le İlgili Görüşleriniz

Galatasaray başkanı olabilmek için gerekli donanıma sahip olmamakla beraber, kulübün kanayan yarası monşerlerden iyidir. O sebeple daha iyi bir alternatif çıkana kadar en iyisi bu ...

İbrahim renktaşım bende Derwal - Ali Tanrıyar başkan zamanından beri Galatasaray efsanelerini görme, tanık olma şansına sahip oldum. Yani senden iki başkan öncesini görebildim. Bu gözler başkan olarak yalnız iki efsaneyi bildi; Alp Yalman ve Faruk Süren'i. Şimdi ise aynı senin gibi düşünüyorum ve üçüncü efsane başkana tanıklık etmekteyim.

Bizi Dursun belasından ve mali iflastan kurtaran, liseci elyınlara inadıyla kök söktüren, Terim ile geçinebilmenin minimum şartlarını sağlayabilen, taraftarı kucaklayan, düşmanlarını laflarıyla döven ve devlet ile geçinebilip istediklerini alabilen, hatalarından dönebilen ve kendini geliştiren bir başkan. Cengiz her konuda ortalamanın çok üzerinde bir başkan başarısı sergiliyor. Orada işi bilen ve başkanlığın hakkını layıkıyla veren biri var bu yüzden içim çok rahat.

Yapması gereken iki şey daha var. Birincisi bir Transfer Departmanı kurmak ve onu Teknik direktörden ve yönetimden bağımsız kılmak. Scout ekibini daha da etkin hale getirip anlık transfer yapmamak satranç gibi 3 hamle sonrasının hazırlığını yapmak.

İkincisi de PTT 1 de pilot takım kurmak. Altyapıdaki oyuncuları ve scoutlar tarafından gelecek için transfer edilen yabancı gençleri bu takımda oynatmak. Bunlarıda yaparsa efsaneler listemin en başına koyarım başkanı.

Eyvallah abim. Bunlari paylasman ne guzel. Suan Alp Yalman ve Mustafa baskanin arasindaki gerilim hakkinda ne demek istersin? Uzuntu verici

Eyvallah abim. Bunlari paylasman ne guzel. Suan Alp Yalman ve Mustafa baskanin arasindaki gerilim hakkinda ne demek istersin? Uzuntu verici
Faruk Süren'de elini sıkmamış Cengiz'in geçtiğimiz gün, büyük ihtimalle liseci dinazorların kışkırtmasıdır. Kararı kabul etmeyip mahkemeye taşıdı, bunlara kafa tuttu diyedir sanırım. Egosal şeyler olabilir ama Cengiz yerden göğe haklı bu konuda. Efsane de olsalar haksızlarsa ben haklıyı savunurum.

Gomis gidiyor, bir şampiyonlar ligi sezonu geliri kadar para harcanıyor yerini doldurmak için. Sonuç iyi ki varsın Adem sen olmasan ne yapardık.

Transfer konusunda başarısız buluyorum yönetimi. Ndiaye gidiyor yerini Seri'yle doldurmaya çalışıyoruz sonuç sıfır...

Başkan donanım olarak bence yeterli. Fakat çevresini ne zaman profesyonel kişiler ile donatırsa harika olur. Kulüp maddi yönden bir şekilde toparlaniyor. Umarım bu göstermelik değildir. Uzun vadede gözle görülür bir borc azalmasi olur. Son yapılan transferlerde yönetime yüklenmek doğu olmaz isim olarak alındı. Buradaki tek suçlu teknik kadrodur. Ben başkanın fatih hocanın onayı olmadan bir topçu alacağını zannetmiyorum. Kısaca genel anlamda basarililar.

Üst Alt