Mustafa Yumlu: "Kefenim hazır, İdlib'e gönderin!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Yumlu: "Kefenim hazır, İdlib'e gönderin!"

Süper Lig'in 24. haftasında Yeni Malatyaspor'u 2-0 mağlup eden Denizlispor'da Mustafa Yumlu, maç sonrası duygusal açıklamalar yaptı.

"BEDELLİ ASKERLİK YAPTIM AMA KEFENİM HAZIR"

Idlib'de şehit olan askerlerimizi anarak sözlerine başlayan Mustafa;

"Ben bedelli askerlik yaptım ama şu an yemin olsun abdestliyim, İdlib'e askerlerimizin yanına gitmek istiyorum. Gerçekten beni göndersinler. Bizi cepheye göndermezler belki ama gerekirse o kardeşlerimizin ayakkabılarını, çantalarını temizlerim. Ben kefenimle oraya gitmeye hazırım. Kefenimi giydim, bekliyorum. Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir sözü vardır; 'Biz millet olarak savaşı sevmiyoruz ama söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz!' Biz böyle bir milletiz." diye konuştu.

1080x360

İnsanın iyiniyeti ölçülemez ama bir yerde 35 ailenin evine ateş düşmüşken profesyonel askerliği, şehitliği bu kadar basite indirgemenin de lüzumu yok. O kadar meraklıysan zımba gibi adamsın, bırak futbolu git gönüllü askerliğe başvur. Giden mertlerin yarısı geçim sıkıntısından kendini Arap'ın platosunda çatışmaya sokuyor, bu milyonluk eşekler de anca goygoyunu yapıp işin ciddiyetini düşürüyorlar.

İnsanın iyiniyeti ölçülemez ama bir yerde 35 ailenin evine ateş düşmüşken profesyonel askerliği, şehitliği bu kadar basite indirgemenin de lüzumu yok. O kadar meraklıysan zımba gibi adamsın, bırak futbolu git gönüllü askerliğe başvur. Giden mertlerin yarısı geçim sıkıntısından kendini Arap'ın platosunda çatışmaya sokuyor, bu milyonluk eşekler de anca goygoyunu yapıp işin ciddiyetini düşürüyorlar.
Yalnız orası Arap’ın platosu değil misakı milli.

Nutukta da geçer mütareke metninde de zira savaş bittiğinde hem Halep’te hem de Musul’da idik hatta bugün Türk askerinin bulunduğu tüm harekat alanları da dahil...

Hatta Atatürk Suriye’de ve Irak’ta harekat emri vermiş TSK çatışmalara girmiş yerel unsurları da kullanmıştır siz şeyh Sait isyanı neden çıktı sanıyorsunuz üstat... o zaman gücümüz yetmedi isyanla uğraştık şimdi de Esad ve PKK bir şekilde isyan yapıyor mihraç urallar ile selahattin demirtaşlar ile ezcümle all quite on the western front

Not: pydnin bulunduğu yerler de öyle

Üst Alt