NASA'nın 1 Milyar Dolarlık Projesinden Jupiter Fotoğrafları! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

NASA'nın 1 Milyar Dolarlık Projesinden Jupiter Fotoğrafları!

Konuya değinecem

Gerçekten de muazzam kareler olmuş. Fotoğraf kalitesi yüksek olduğu için insan bu fotoların gerçekliğine inanmakta güçlük çekiyor. Adeta birer ilüstrasyon gibi. Aynı kalitede fotoları Jüpiter'in uyduları için de bekliyorum. Hatta mümkünse Satürn ve uyduları için de bekliyorum.

Son teknoloji bir cihaz yapıp gönderiyorsun ve en hızlı haliyle 5 senede varabiliyor :red: Bu katettiği mesafede aslında bir hiç. Kendi solar sistemimizin yarıçapını 1 km olarak kabul edersek eğer cihazın gittiği mesafe 10 cm bile değil. Kendi güneş sistemimizin boyutları dahi insan algısını zorlayabiliyor. Böyle yüz milyarca yıldızı içinde barındıran galaksileri ve evrenin de bu galaksilerden yüz milyarlarca barındırdığı konusuna hiç girmiyorum bile. Hepsinin sadece insanoğlu için var olduğunu düşünmek bile bu muazzam yapıya hatta mimariye haksızlık olur.

Sormadan edemiyorum. Tum bu duzen insan icin kurulmuşsa sahne neden bu kadar büyük

Oksijen parcaciklarindan daha hafif agirlikta olan mikroskopik bir virus burun deliginden vucuduna girerek kendinden 500,000,000,000 buyuklukteki seni bile hizla cogalarak 2-3 gunde knock out edebiliyor. Biz su an o virusun vucudu ele gecirme asamasindayiz. 250,000 yil bu dunyada yasadik ama 250000 yil sonra belki degil bu evreni, belkide binlerce baska evrenlere ulasabilecegiz ve evrenler arasi yolculuklar bile yapabilecegiz. Google Earth ile bu dunyayi metre metre parselledik. Bu dunyayi bugun ne kadar taniyorsak evrenide o kadar yakindan taniyabilecegiz. Ama yolculuk sart. Virusuz biz. Yayilmamiz lazim.

ben maalesef artık inanmıyorum bunlara, denizlerimiz hala ne cins yaratıklar var bile bilmiyoruz, çünkü asiri derinlere gidemiyoruz.

Sormadan edemiyorum. Tum bu duzen insan icin kurulmuşsa sahne neden bu kadar büyük

Tüm bu düzen, insanlar için kurulmadı. Keza hiçbir kutsal kitapta, böyle bir şey yer almaz. Bu, insanların kendi kendilerine, çoğu zaman da hadislere dayandırarak uydurduğu bir şey.

Bizim dünyamız hatta galaksimiz hatta evrenimiz, "Alemlerin Rabbi olan Allah" ın alemlerinden sadece bir tanesidir. Biz de onun yarattığı canlı türlerinden biriyiz. Hepsi bu.

yahu neden yüksek çözünürlüklü bir kamera koymazlar şu uzay araçlarına onu anlamıyorum bu fotoğraflar sonradan renklendirme yapılarak elde ediliyor neden düzgünce gerçek bir fotoğraf göremiyoruz.

yahu neden yüksek çözünürlüklü bir kamera koymazlar şu uzay araçlarına onu anlamıyorum bu fotoğraflar sonradan renklendirme yapılarak elde ediliyor neden düzgünce gerçek bir fotoğraf göremiyoruz.

çünkü aletleri oralarda degil, daha denizlerimizi çözemedik ise, uzaya çözmemiz imkansız. Nasa ya sordu var, bu kadar zaman dir niye Ay a gitmediniz diye, adamların cevapi ise, o zaman kullandıkları Teknoloji yi yok etmişler, ve simdi aya gidecek teknolojileri yokmuş....

https://www.youtube.com/watch?v=BK-uatwOOeA

çünkü aletleri oralarda degil, daha denizlerimizi çözemedik ise, uzaya çözmemiz imkansız. Nasa ya sordu var, bu kadar zaman dir niye Ay a gitmediniz diye, adamların cevapi ise, o zaman kullandıkları Teknoloji yi yok etmişler, ve simdi aya gidecek teknolojileri yokmuş....

https://www.youtube.com/watch?v=BK-uatwOOeA

yok ben o kadar teknolojiye sahip olmadığımızı düşünmüyorum ancak genelde gezegenlerin ve yıldızların fotoğraflarını çekerken atmosferlerini ve içindeki gazları yada elementleri ayırt etmek için farklı görüntüleme metodları kullanıyorlar kuru kuruya bir manzara resminden daha çok şey ifade ediyor bu teknik bunu anlıyorum tamam ama bir tanede gerçek bir fotoğraf yada video kamerayı göndermekte altından kalkılamayacak bir maliyet oluşturmuyordur herhalde.

bu uydular 15-20 sene önce yollanmış makineler.15-20 sene önce 2K-4K çekim yapacak kameralar yoktu normaldir yani.ama bu senenin sonunda james webb uzak teleskobu yollanacak onun yollayacağı görüntüler muhteşem olacak.

Üst Alt