Nasıl Bir Olay Sonucu Nihat Özdemir İstifa Edebilir? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nasıl Bir Olay Sonucu Nihat Özdemir İstifa Edebilir?

sorumun cevabı bu değil

şenol ve nihat ve siyaset birbirinden ayrılabilir mi

buna medya ve menajerleri de ekle

Peki, senin alintin ile benim yazmak istedigimin nasil bir alakasi bulunuyor ?

Senol Günes olaganüstü basarisizdi da, o koltuga siyaset ile mi geldi ? Besiktas ile iki sampiyonluk, sampiyonlar ligi grubundan cikma gibi basarilari onu oraya getirdi. Basarili bir dönem sonrasi Milli Takimin basina geldi. Öyle yada böyle dünya sampiyonu Fransa ile cekiserek Finallere katilmamizda pay sahibi oldu.
Senol Günes elestirilir, kovulur ama bu günün sorunu, ve günü de kurtarmaz. Yarin senin sectigin bir yabanciyi getirelim, bir sene sonra onu da kovalim finallere gidemeyince...

Bir takim kötü performans gösterirp bu tarz üc maclik turnavalarda sicabilirde. Ancak futbolun Türkiye´de yapisal bir sorunu var, bu dolayli olarak Milli Takima yansiyor, bunun icinde de siyasi, ticari ve futbol industrisi icinde kaniksamis bir düzen var... Bu ortamda özellik ile medyanin, ve soysal medya fenolarinin senol günese ve oyunculara yüklenmesi isin kolayciligi. Insanlar bu siyasi baglantilari dile getirmeye sorgulmaya korkuyor.
Nihat Özdemir neden, ve nasil o koltuga geldi, kim secti, kime karsi kazandi ? Neden artik Federasyon icinde secim diye birsey kalmadi, neden artik her aday tamami ile atama üsulü geliyor ve kulüpler ve milli takim aleyhine kararlar alabiliyor ?

Yani ben diyorum ki yagmur var, sen ise diyorsun ki "Ben ördekmiyim"

Peki, senin alintin ile benim yazmak istedigimin nasil bir alakasi bulunuyor ?

Senol Günes olaganüstü basarisizdi da, o koltuga siyaset ile mi geldi ? Besiktas ile iki sampiyonluk, sampiyonlar ligi grubundan cikma gibi basarilari onu oraya getirdi. Basarili bir dönem sonrasi Milli Takimin basina geldi. Öyle yada böyle dünya sampiyonu Fransa ile cekiserek Finallere katilmamizda pay sahibi oldu.
Senol Günes elestirilir, kovulur ama bu günün sorunu, ve günü de kurtarmaz. Yarin senin sectigin bir yabanciyi getirelim, bir sene sonra onu da kovalim finallere gidemeyince...

Bir takim kötü performans gösterirp bu tarz üc maclik turnavalarda sicabilirde. Ancak futbolun Türkiye´de yapisal bir sorunu var, bu dolayli olarak Milli Takima yansiyor, bunun icinde de siyasi, ticari ve futbol industrisi icinde kaniksamis bir düzen var... Bu ortamda özellik ile medyanin, ve soysal medya fenolarinin senol günese ve oyunculara yüklenmesi isin kolayciligi. Insanlar bu siyasi baglantilari dile getirmeye sorgulmaya korkuyor.
Nihat Özdemir neden, ve nasil o koltuga geldi, kim secti, kime karsi kazandi ? Neden artik Federasyon icinde secim diye birsey kalmadi, neden artik her aday tamami ile atama üsulü geliyor ve kulüpler ve milli takim aleyhine kararlar alabiliyor ?

Yani ben diyorum ki yagmur var, sen ise diyorsun ki "Ben ördekmiyim"

ben de onu diyorum işte

bu adamlar da bu düzenin parçası destekçisi ve değişmesini istemiyorlar

o yüzden avrupada kimse bunların yüzüne bakmıyor

sen düzen bozuk diyorsun ama düzenden yıllardır en çok nemalanan adamları bu düzenin dışında tutuyorsun

ben de onu diyorum işte

bu adamlar da bu düzenin parçası destekçisi ve değişmesini istemiyorlar

o yüzden avrupada kimse bunların yüzüne bakmıyor

sen düzen bozuk diyorsun ama düzenden yıllardır en çok nemalanan adamları bu düzenin dışında tutuyorsun

Düzeni desteklemek maasini alip susmak ise buna profesyonellik denmiyor mu ? Senin agzina aldigin Tudor bir kere bile kendisini yem eden Dursun Baskan´a agzini acabildi mi ? Yada biat mi etti ? Düzeni mi desteklemis oldu ?

Büyük ligler Hoca konusunda temel olarak dil ve kültür meselesini önemli müezesseye yerlestirip, ona göre Teknik Direktör secimlerini yaparlar. Hoca tercihlerini yaparken de ya kendi ligi, ülkesi, ve kültüründen cikma hocalara tercih ediyor, diger taraftan da futbolcu havuzu büyük olan ülkelerin hocalarini tercih ediyorlar, bunun arkasindaki mantigi muhtemelen kendin de cikarabilirsin... Manchester United takimin yarisini Trabzondan mi kuruyor ki Senol´u getirsin ?

Onun disinda iki sene bundesligada top oynadiysan, bir sene alt yapi hocaligi, yarim sene yardimci hocalik yaparsan, camurdan da olsan Bundesliga hocasi olma sansin olur. Yani öyle cok birsey gerektirmiyor.

Hocam ve Arda Turan birlikte TFF binasini basmali
Alpay Y. Alar
de gelsin mi

Üst Alt