nasser al-khelaifi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1628698651474.png

orijinal ve tam adıyla nasser bin ghanim al-khelaifi, 47 yaşındaki katarlı iş adamı ve eski profesyonel tenisçidir. 1992-2004 yılları arasında aktif tenis oynamıştır.

aralarında türkiye süper ligi'nin de olduğu birçok ligin yayıncı kuruluşu olan bein medya grubu'nun ceo'su, katar spor yatırımları (qatar sports investments)'nın genel müdürü, paris saint-germain kulübünün ve katar tenis federasyonu'nun başkanıdır. aynı zamanda asya tenis federasyonu'nun batı kolunun da başkan yardımcısıdır.

1 şubat 2019'da nasser al-khelaif, uefa'nın icra komitesine seçildi.

avrupa süper ligi girişiminden sonra avrupa kulüpler birliği'nde (eca) değişen yönetim yapısında yeni başkan olarak seçilen paris saint-fermain kulübü başkanı nasser al-khelaifi, kulüplerin içinde olduğu maddi krizi ve likitide kıtlığını hafifletmek için avrupa kulüplerine yönelik bir dizi acil mali destek önleminin geliştirilmesini de içeren ve uefa ile avrupa kulüpler birliği'nin işbirliğini güçlendirmeyi amaçlayan yeni bir mutabakat sağladı.

1628697878059.png

lionel messi, dün psg'ye iki yıllık resmi imzayı atmıştı. arjantinli yıldız, kulüp başkanı nasser al-khelaifi ile birlikte basının karşısına çıktı.

al-khelaifi:

"çok mutluyum. lionel messi'yi sizlere tanıtmaktan gurur duyuyorum. bugün kulübümüz için tarihi bir gün. dünya futbolu için de taihi bir gün. herkes leo'yu çok iyi tanıyor. kendisi ballon d'or'u 6 kez kazanan tek futbolcu. futbolu sihir gibi oynayan bir futbolcu. taraftarımız onu izlemekten büyük keyif alacak. leo ile, kulüple ve taraftarımızla birlikte başarmaya çalıştığımız şeyler inanılmaz. bugün messi'nin ilk gününü kutluyoruz. buraya geldiğimizde nasıl bir projemiz olduğunu soruyorlardı. biz futbol projemiz olduğunu söyledik. bugün geldiğimiz noktadan büyük gurur duyuyoruz. hem biz, hem de messi bu anlaşma için çok istekliydi. hem sana, hem eşine ve babana teşekkür ediyorum. kendi takımıma da, sportif direktörümüz leonardo'ya teşekkür ediyorum. onunla da gurur duyuyorum. konuşma hazırlamadım, kalbimden konuşuyorum şu anda. kulübümüzün tarihi için çok önemli bir anlaşma. emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. ticari partnerlerimize de teşekkür ederiz. ilk günden bu yana bizim yanımızda oldular. henüz bir şey kazanmış değiliz, asıl şimdi işimiz başlıyor. leo'yu bir an önce saha içinde görmek istiyoruz. umarım onunla birçok kupa kazanacağız. elimizde çok iyi oyuncular var ve dünyadaki en iyi oyuncuyu da kulübümüze kattık. psg'ye hoş geldin leo. umarım sen, ailen ve çocukların paris'te mutlu olursunuz.'

muhabir: finansal fair play kurallarına uygun mu bu transfer?

al-khelaifi: "bunu çok net bir şekilde ifade edeyim. bu soruyu bekliyordum. finansal fair play kurallarını ilk günden beri takip ediyoruz. biz buna her zaman uyacağız. bir şey yapmadan önce, her zaman ticari departmanımız olmadan bakarız. durumumuzu kontrol ettik ve messi'ye imza attırabileceğimizi gördük. leo'yu transfer edebiliyorsak, bunu yapabilecek kapasitemizin olduğunu biliyor olmanız lazım."

şampiyonlar ligi'yle ilgili gelen soruya al-khelaifi:

"amacımız her maçı kazanmak. eğer kupa kazanmak istiyorsanız, öncelikle maçları kazanmalısınız. bunun için de disiplinli olmalısınız. amacımız bu. messi bana kupalar kazanmak istediğini, iyi bir takımda oynamak istediğini ve en önemlisi mücadeleli takımlarla oynamak istediğini söyledi."

muhabir: mbappé takımdan ayrılacak mı?

al-khelaifi: "herkesin bildiği gibi mbappé psg'nin oyuncusu. takımdan ayrılmak istemediğini açıkça bana söyledi. mbappé rekabetçi bir takım istediğini söylüyordu, şimdi bu takımdan daha rekabetçisi yok, bir bahanesi olamaz"

o cümleyi nasil yüzü kirmizi olmadan kurmus. adamlar messiyi almadan, baya zarar yaptilar diye oyuncu satmalilar diye haberler vardi.

sıçtılarsa avrupa futboluna sıçmışlardır türkler olarak bizim ligimize gram zararı olmadı bu adamların hatta bir ara öyle yayın geliri verdi ki bein olarak dünyada ya da avrupa’da 6. sıradaydı sonra ali koç ve avareleri savaş açtılar be fair diye
La yayın geliri verseler ne olacak. Kendileri her sene üzerine bindirip kur farkını öne sürerken kulüplere sabit kürdan parayı ödeyip her sene ayrı bahanelerle para ödemiyorlar. Odemeyiz diye rest çekip federasyona(onlar da hükümete yani bizim cebimize) yasladilar.

Baya baya zarar etti türk futbolu.

Üst Alt