NBA 2010-2011 Transfer Sezonu - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

NBA 2010-2011 Transfer Sezonu

Cevap: NBA 2010-2011 Transfer Sezonu

Miami'nin MLE hakkı yok. Salary cap'in altındalardı transfer dönemi başlarken. Ilgauskas, Pittman falan idare edecekler artık.

Free agent Brad Miller Houston'ın yolunu tutmuş. Chicago'da enteresan olaylar oluyo bu sezon, hinrichi salary cap uğruna bedavaya gönderdikten sonra sadece boozerla yetinebildiler ve joe johnsonı bile getiremediler takıma. Yine de utah'tan 3 tane oyuncu getirttiler ve takıma iyi derinlik kattılar. İlk beş için şutör buldukları durumunda çok sağlam bir ilk beşleri olucak gibi gözüküyor.

Houston ise Yao'ya bakıyor,büyük ihtimalle Brad Miller'ı da onu yedeklemek,işi garantiye almak için almışlardır ama Yao-Scola-Miller üçlüsü korkutucu bi uzun rotasyonu gibi geliyor.

İlk mesajımız buraya nasipmiş ,hayırlı olsun :)

Sadece smaç basıyor diye Shannon kadroda tutuldu.Keşke Bell alınabilseydi.Shannon basketbol zekası kısıtlı ve bencil bir oyuncu.Memnun değilmi bu tercihten.Gerçi Vujacic'in kontrat senesi umaırm iyi oynar da kendini kurtarır hem hem de bizi.

Sadece smaç basıyor diye Shannon kadroda tutuldu.Keşke Bell alınabilseydi.Shannon basketbol zekası kısıtlı ve bencil bir oyuncu.Memnun değilmi bu tercihten.Gerçi Vujacic'in kontrat senesi umaırm iyi oynar da kendini kurtarır hem hem de bizi.

Takimdaki tek slasher nerdeyse Shannon. Hem adam simit+çay parasina oynuyor :D

Keske Bell veya Miller alinabilseydi 100% katiliyorum.

Triangle offense cuk diye otururlardi.

Takimdaki tek slasher nerdeyse Shannon. Hem adam simit+çay parasina oynuyor :D

Keske Bell veya Miller alinabilseydi 100% katiliyorum.

Triangle offense cuk diye otururlardi.

Ama şu da gerçek Blake hamlesi ile geçen yıldan daha iyi bir takım olduk.Drafttan gelen elemanlar steal olacaklar.Derrick Carracter ve Devin Ebanks benchte rol kapabilir.Seneye 3 peat gelecek ben inanıyorum

Ama şu da gerçek Blake hamlesi ile geçen yıldan daha iyi bir takım olduk.Drafttan gelen elemanlar steal olacaklar.Derrick Carracter ve Devin Ebanks benchte rol kapabilir.Seneye 3 peat gelecek ben inanıyorum

Bu sezon yine Lakers alacak gibi gözüküyor. Miami'nin centerları Ilgauskas, Joel Anthony ve Pittman olacak. Bu isimleri gördükten sonra, Lakers'a daha çok şans veriyorum ben. Bynum, Gasol ve Odom'un yanına en az bir uzun daha alacaklar. Kwame Brown(1.7 milyon $'ı kabul eder mi bilmiyorum) ve Kurt Thomas(veteran's minimum alacaktır) isimleri geçti şimdilik. Derrick Caracter'ı da izledim ben Summer League'de. Fena bir şey. Oldukça agresif bir oyun stili var. Powell gibi kenarda oturmaz bütün maç. Kwame Brown ve Kurt Thomas olursa, Miami'yi domine ederler pota altında.

Lakers'ın üçlemesi bence Artest'e ve Bynum'a bağlı olacak. Kobe'nin ne kadar fazla haz etmesem de ligin her yönden en iyi oyuncusu ve lideri olduğu bir gerçek. Ne kadar 2 kere üst üste kazanmış olup diğer takımlar kadar aç olmayacaklar denilse de Kobe'nin olduğu yerde o tür bir motivasyon sorunu yaşayacaklarını zannetmiyorum.

Bynum'ın sıkıntısı daha küçük bir problem çünkü sanırım dizinden ameliyat geçirdi ya da geçirecek ve yeni sezona daha fit olarak girecek. Yalnız ameliyatta sorun olur ya da dizi tekrar su toplamaya başlarsa işte o zaman Lakers için sorunlar başlar çünkü Gasol-Bynum ikilisi kadar içeriyi karartıcak bir ikili bulmak zor şu anda ligde.

Artest'teki sıkıntı ise hala güvenilemiyor olması, bi maçta çok iyi, bi maçta berbat oynayabiliyor ve Ariza gibi düzenli bir performans göstermiyor şahsen. Yine de Kobe onu adam ederse Lakers'ın önünde durması diğer takımların gerçekten zor.

Steve Blake hamlesi ise takımın ne kadar iyi yönetildiğinin bir göstergesi. Farmar gitti,Blake geldi. Ben Blake'in Fisher'ı kesebileceğini düşünüyorum, aslında ikisi de çok benzer point guardlar ; ikisi de üçlük tehdidi yaratabilen,gerektiğinde oyun kuran(ki blake fisherdan daha iyi bir oyun kurucu),kobe'nin yanında kobe topu eline aldığında dış şut tehdidi oluşturacak oyuncular.

38412_417216533825_658303825_4513154_5537055_n.jpg

Lakers'ın üçlemesi bence Artest'e ve Bynum'a bağlı olacak. Kobe'nin ne kadar fazla haz etmesem de ligin her yönden en iyi oyuncusu ve lideri olduğu bir gerçek. Ne kadar 2 kere üst üste kazanmış olup diğer takımlar kadar aç olmayacaklar denilse de Kobe'nin olduğu yerde o tür bir motivasyon sorunu yaşayacaklarını zannetmiyorum.

Bynum'ın sıkıntısı daha küçük bir problem çünkü sanırım dizinden ameliyat geçirdi ya da geçirecek ve yeni sezona daha fit olarak girecek. Yalnız ameliyatta sorun olur ya da dizi tekrar su toplamaya başlarsa işte o zaman Lakers için sorunlar başlar çünkü Gasol-Bynum ikilisi kadar içeriyi karartıcak bir ikili bulmak zor şu anda ligde.

Artest'teki sıkıntı ise hala güvenilemiyor olması, bi maçta çok iyi, bi maçta berbat oynayabiliyor ve Ariza gibi düzenli bir performans göstermiyor şahsen. Yine de Kobe onu adam ederse Lakers'ın önünde durması diğer takımların gerçekten zor.

Steve Blake hamlesi ise takımın ne kadar iyi yönetildiğinin bir göstergesi. Farmar gitti,Blake geldi. Ben Blake'in Fisher'ı kesebileceğini düşünüyorum, aslında ikisi de çok benzer point guardlar ; ikisi de üçlük tehdidi yaratabilen,gerektiğinde oyun kuran(ki blake fisherdan daha iyi bir oyun kurucu),kobe'nin yanında kobe topu eline aldığında dış şut tehdidi oluşturacak oyuncular.

Simdiki tek eksik takimda spot-up sutor ve slasher. Miller yada Bell keske gelseydi. Artest'in ne kadar üçlük kacirdigini görduk finallerde. Onlari atabilen biri lazim benche. Su Vujacic ve Walton'u elden çikarabilsek keske.

Shannon'un takima etkisi bunlardan fazla ama 1/10 para aliyor. Thomas'in gelmesiyle Bynum'a yedek olacak birini aldik. Dkksi azalir ve saglikli girer umarim post-sezonuna

Caracter ve Ebanks hakkindada hiç fikrim yok açikcasi.

Şahsen daha rookielerin summer league maçlarından hiçbirini izlemedim,yaz zamanı izlemeye fırsat da bulmak zor olucak sanırım ama Lakers'ın rookielerinden bi tanesinin en az iyi performans göstermesi lazım çünkü dediğiniz gibi Walton/Vujacic gerçekten çok kötü performans gösterdi geçen sezon ve bu sezon için de ikisinden de pek umutlu değilim. Yalnız Vujacic'in bu kontrat senesi sanırım,o yüzden hem kendisi için hem de Lakers için iyi oynaması kritik bir durum.

Yine de daha sezon başlamadan şampiyonu belirlemek çok doğru olmaz ama lebron new york veya chicago'ya gitseydi doğunun çok daha renkli olacağı ve şampiyon adaylarının artacağı kesindi.

Miami'nin 1 Temmuz günü 2 tane sözleşmeli oyuncusu vardı. Mario Chalmers ve Michael Beasley. Beasley'i takas ettiler Minnesota'ya daha sonra ve tek adamları kaldı. O halleriyle her türlü max. alabiliyorlardı çünkü 3 tane max = %90 edecekti ve 5804400'ün %90'ını 52 milyon civarında bir şeyler yapıyor. Yine de o adamları almak için S & T yaptılar. Cavs ve Raptors önce yeniden imzaladı bu adamlarla, sonra da takas etti. Sözleşme daha az başlıyor ve bird hakları sayesinde yıllık daha çok yükselebiliyor. Böylece 5 yılın sonunda daha çok kazanmış olacak Bosh ve LeBron. Wade ise fedakarlık göstererek az paraya oynamayı kabul etti. Miami'de kalıyorsa çok daha fazlasına imzalayabilirdi. Bu adamların max. imzalamamış olmaları, takımın geri kalanının saçma insanlardan oluşmaması içindi. Mike Miller geldi bu sayede ve Haslem'le sözleşme yenilediler.

Ayrıca oyuncu istemediği takıma gider. En canlı örneğini bu hafta içinde Hedo'da yaşadık zaten. Oyuncunun sözleşmesi yeter ki "tradeable" olsun ve iki takım takas konusunda anlaşsın.

Benim söylediklerimi söylüyosun farkındasın demi :D

Lakers finalde gebertir Heat'i. (eger final yüzü gorurlerse)

Olasi bir Magics ECF'inde Howard'i kim savunacak merak ediyorum dogrusu. Prime'ini geçmis KG bile darmadagan eder pota altini.

Haslem disinda pis isleri yapabilecek oyunculari yok. Oda Center oynamak icin kisa kalan biri.

Z ve Bosh ligin en yumsak oyuncularindan biri zaten.

PG:Blake>Chalmers

SG:Kobe>= Wade

SF:Artest<Lebron

PF:Gasol>Bosh

C:Bynum>Pittman

6ci adam: Odom =< Miller

Bench: LA>MIA

Phil Jackson>Riley

Salary Cap'leride doldu. kimi alacaklar MLEyle uzun olarak?

Gasol Bosh bence eşit.Yani Gasol = Bosh olmalıydı kanımca.Bence Bench de çok iyi değil Lakers'da.Daha iyi bench oluşturuabilirdi.

Blake transferi (Ve o paraya) Lakers'ın nasıl tam anlamıyla bir takım olduğunun kanıtıdır.

Şimdi Fısher'a gelelim.Yılların tecrübesi var ama nedense adam gibi bi oyun kurduğunu görmedim ben.Ne biliyim bi Kidd'in bi Nash'in tecrübesine sahip ama yarıları kadar katkısı yok.3 lüklerini göz ardı edemeyiz çok kritik zamanlar atıyor ama onun dışında... Koca bi boşluk var benim görüşüme göre Lakers'da.Blake orayı kapatırsa Miaminin diğer sezonu düşünmesi gerekir.

Benim söylediklerimi söylüyosun farkındasın demi :D

Gasol Bosh bence eşit.Yani Gasol = Bosh olmalıydı kanımca.Bence Bench de çok iyi değil Lakers'da.Daha iyi bench oluşturuabilirdi.

Blake transferi (Ve o paraya) Lakers'ın nasıl tam anlamıyla bir takım olduğunun kanıtıdır.

Şimdi Fısher'a gelelim.Yılların tecrübesi var ama nedense adam gibi bi oyun kurduğunu görmedim ben.Ne biliyim bi Kidd'in bi Nash'in tecrübesine sahip ama yarıları kadar katkısı yok.3 lüklerini göz ardı edemeyiz çok kritik zamanlar atıyor ama onun dışında... Koca bi boşluk var benim görüşüme göre Lakers'da.Blake orayı kapatırsa Miaminin diğer sezonu düşünmesi gerekir.

Yapma bunu bana haci.

Bosh ligin en soft adam'i.

Ölmus Shaq bile 45 sayi atiyorsa Bosh'un uzerinden gerisini sen düsün. Perimeter savunmalari ligin en iyisi Heat'in ama pota altinda ne yapacaklar merak ediyorum.

Fisher konusunda katiliyorum. Rakip takimlarin PG'leri Magic Johnson kesiliyor Fisher'e karsi oynayinca. 20-30 sayi rahat buluyorlar. Onun içinde Blake getirildi zaten.

Blake/Fish/Brown.

Fena degil.

Su Walton ve Vujacic'tende kurtulsak super olacak.

Fisher kenardan gelir her türlü atar o kritik üçlükleri.Yaşına rağmen Nash ve Rondo'ya karşı elinden geleni yaptı Fisher.Büyük bir Winner kim ne derse desin.

Yapma bunu bana haci.

Bosh ligin en soft adam'i.

Ölmus Shaq bile 45 sayi atiyorsa Bosh'un uzerinden gerisini sen düsün. Perimeter savunmalari ligin en iyisi Heat'in ama pota altinda ne yapacaklar merak ediyorum.

Fisher konusunda katiliyorum. Rakip takimlarin PG'leri Magic Johnson kesiliyor Fisher'e karsi oynayinca. 20-30 sayi rahat buluyorlar. Onun içinde Blake getirildi zaten.

Blake/Fish/Brown.

Fena degil.

Su Walton ve Vujacic'tende kurtulsak super olacak.

Ben Soft değil demedim ki :) Bosh boş adam deil.Def konusunda sert değil evet ama hucumdaki katkisi (Top elinde vaya değilken) tartışılamaz.Gasolda çok iyi oyuncu ama bence eşitler.Benim görüşüme göre

Fisher kenardan gelir her türlü atar o kritik üçlükleri.Yaşına rağmen Nash ve Rondo'ya karşı elinden geleni yaptı Fisher.Büyük bir Winner kim ne derse desin.

Ben beğenmiyorum Fısherı.O kadar tecrübe edinmiş ve yüksek takımlarda ilk 5'e çıkmış bir ismin daha iyi oynamasını beklerim.Nash şuan NBA deki en iyi PG dir.Rondoda CP3 ve Derrick Rose'la beraber NBA'in yükselen PG leri arasındadır.Yani Fisher şu yükselenlerin yükselmemiş hali kadar oynasa ne kadar rahatlar Lakers farkında değilmisiniz ? (PG oynamak yani oyun kurucu olmak yeri gelince 3 lük atıp sorumluluk almakdan ziyade takımı rahatlatmak ve yanındaki adamları oyuna sokmaktır.İyi bir PG nin istatistik olarak FG,Assist,Steal,Turnovers'ına bakılmalıdır.Fıshera bakınca . . .)

Fısherın yetenekleri kısıtlı zaten. Ama öyle yerlerde öyle 3 lükler sallıyorki. Çok can yakıyor.

Büyük bir CP3 hayranı olarak son sakatlıklar sonrası bence de Deron Williams ligin en iyi PG'si haline gelmiştir.

Miami Heat, Jamaal Magloire'le yeniden anlaşmış. Carlos Arroyo'yla da yenileyeceklermiş. Geçen sezondan pek farklı bir bench'leri olmayacak bu adamların gözüktüğü kadarıyla. 7 adam aynı geçen sezondan.

CP3 Takasını teklif etti ve yarın son karar açıklancak :rolleyes: ~ ~

Takımdan ayrılmak istediğini açıkladı ancak istediği takıma gidemez. Şu anda Miami'ye gitmek istese mesela gidemez. Miami ne teklif edebilir NOH'a? Portland, Magic, Knicks takımlarının isimleri geçiyor. En iyi takas teklifi kimden gelirse, Chris Paul oraya gidecektir. Bir de takasın diğer tarafını düşün. New Orleans şu anda NBA'de en istenmeyen takımlardan birisi oyuncular tarafından. Ancak takas gerçekleşirse, istemeden de olsa oraya gidecek bazı isimler.

Üst Alt