Ne Goldü Ama: Rivaldo | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ne Goldü Ama: Rivaldo

41569

Efsane Brezilyalı Rivaldo, La Liga’da 2001’de Valencia’ya attığı muhteşem golü anlatıyor
2001 yılının temmuzunda bir pazar akşamıydı ve Barcelona’nın Şampiyonlar Ligi’nden elenmesine saniyeler vardı. Barça’nın Valencia’yı yenmesi gereken maçta Nou Camp’ta skorboard 2-2’yi gösteriyordu. Frank de Boer’un uzun pasını ceza sahasının hemen önünde alan Rivaldo, o dakikaya kadar harika bir frikikle ve uzaktan nefis bir şutla iki gol atmıştı.
Oyuncu bu kez savunmacıların kuşatması altındaydı, topu göğsüyle kontrol etti ve havalandırdı. Topu köşeye gönderen röveşatayı attığındaysa tüm taraftarlar çılgına döndü. Öyle ki Barcelona başkanı Joan Gaspart, maçtan sonra abartılı sevinci nedeniyle Valencia’lılardan özür diledi.Rivaldo’nun sihirli golü Barça’nın bir sezonluk emeğini kurtarmıştı.​

Rivaldo, kendisine golü soran FourFourTwo’ya gülen bir suratla “O golü atmak inanılmazdı. Birincisi harika bir goldü (savunmacının üstünden geçmişti). İkincisi bu gol maçın son anlarında bizi öne geçirmişti. Üçüncüsü ise bu golle Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanmıştık” diyordu.​
Pek çok gol attım ancak bu gol taşıdığı önem nedeniyle en güzel olanı. Hayatım boyunca bir daha tekrarlanmayacak bir deneyimdi.

İllüstrasyon Alper Yavuz​

Gol süper zaten de öyle bir golü öyle bir dakikada ve CL'ye gitmeyi sağlayacak şekilde atmak muhteşemdi. Topu ayağına en yakıştırdığım adamlardan biriydi. Fenerbahçe'ye saplaması da ayrı bir bonus tabi.

Ne yazık ki Brezilya-Türkiye maçında yaptığı i..eliği bir türlü hafızamdan silemiyorum.

Canlı izleme fırsatı bulduk.Hem fenere hemde Valenciya’ya attığı golü. Şimdi ki nesil yıldız diye sadece Ronaldon ve Messi’yi biliyor. Ama bizim zamanımızda kimler yoktu. En iyileri de Denis Bergkamp,Hagi,Zidane,Figo ve Rivaldo’ydu.

Üst Alt