Neden 4-4-2? Bilardisimo.com Analizi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Neden 4-4-2? Bilardisimo.com Analizi

Niyet okumuyorum adam fatih hocanın taktiğini eleştiriyor ben de bunu ikrar ediyorum yalan mı? O eleştirebilirse ben de bunu dile getirebilirim... Saçma sapan bir şekilde beni stalklamayı bırakmaya ne dersin üstat :) hürmetler güzel renktaşım...
Adam eleştiriyor ve bu eleştiri seni kudurttuğu için herife iftira atıp niyet okuyorsun ustat adını doğru koyalım. Post okumak da stalklamak oldu ha yöntemlerini geliştirmiş gibisin son seferden beri..

Çare 3-5-2 yada 3-4-3

Fatih hoca da hücum futbolunu benimseyen bir hoca. Top rakipdeyken 5-3-2 top bizdeyken 3-5-2 ve kalabalık orta saha.

Pas oyunu diyoruz ama o pasları nerede yapıyoruz ? Önemli olan hücumda etkili bölgelerde isabetli paslarla oynayıp Falcao ya pozisyon hazırlayabilmek.
Bu beklerle 3-5-2 ya da 3-4-3 oynamanın mümkün olduğuna inanıyor musun cidden?

Okumadım ama 3-5-2 yerine 4-4-2 önermesi kafi. Olması gereken de o.

Avrupa'da bu bek-kanatlarla hacamat ederler bizi 4-4-2'de. Ayrıca en yoğun oyuncu kalitemiz orta sahada. O bölgeden 11'e ne kadar oyuncu atabilirsek bizim karımıza. Arkada Yuto-Mariano'dan birini kesecek her türlü formüle okeyim ben. 5'li orta saha da bunu vaat ediyor. Mariano'nun hoca ve takım için değerini anlıyorum, en azından sol tarafta bir Ömer Bayram riski almak durumundayız. Yuto'nun rakip kaleye yaklaştıkça savunmada yarattığı fark da nötrleniyor, sırf istikrarlı geri koşuyor diye takımı hücumda 1 kişi eksik oynatmanın manası yok artık. Hele de bizim gibi kısırların kısırı bir hücum takımı için.

Bu beklerle 3-5-2 ya da 3-4-3 oynamanın mümkün olduğuna inanıyor musun cidden?

Bu beklerle 4-2-3-1 yada 4-1-4-1 oynamaktansa 3-5-2 yada 3-4-3 oynamayı tercih ederim.

3 lü savunma ile hücumda daha kalabalık orta saha ve önde oynayabiliriz. Devre arası bekleri gönderirsek yeni oyuncularla yeni sistemle oyunumuz oturur diye düşünüyorum. Falcao da yeni sistemde daha çok topla buluşacaktır.

Adam eleştiriyor ve bu eleştiri seni kudurttuğu için herife iftira atıp niyet okuyorsun ustat adını doğru koyalım. Post okumak da stalklamak oldu ha yöntemlerini geliştirmiş gibisin son seferden beri..
Kudurtma filan hoş değil ama artık şerbetliyim :) farklı ses istemediğin için böyle kendince tahrik ediyorsun ama demek ki sen "kudurmuş"sun ki yaptığım eleştiriye tahammül edemiyorsun. Seninle muhatap olmadım ki... İstersen eleştirini yap ama uzatma ben artık tuzağınıza gelmem bro eleştir ağzını bozma yahut engelle bana ne nasıl keyfin gelirse... Sen istediğini yazıyorsan ben de istediğimi yazar ve GALATASARAY KİN'DİR!!! derim Fatih Terim bir daha bu takımdan gitmeyecek o güzel çenenizi ve parmacıklarınızı yormayın derim... Sana ne bana ne ona ne :) Hürmetler...

Bu beklerle 4-2-3-1 yada 4-1-4-1 oynamaktansa 3-5-2 yada 3-4-3 oynamayı tercih ederim.

3 lü savunma ile hücumda daha kalabalık orta saha ve önde oynayabiliriz. Devre arası bekleri gönderirsek yeni oyuncularla yeni sistemle oyunumuz oturur diye düşünüyorum. Falcao da yeni sistemde daha çok topla buluşacaktır.
3'lü savunmada orta saha ve ileri hat daha kalabalık olur ama kanatlar tamamen verimsiz hale gelir özellikle hücum açısından. He 4lü savunmada ne kadar verimli oluyor sanki dersen verecek cevabım yok ama 3-5-2'den daha iyi durumda olacağı kesin gibi.

Uzun uzun yazıyı okudum. Adam Mehmet demirkol misali güzel anlatmış ama bana bu denli detay boş geliyor hayali geliyor.
4-4-2 nin orta sahasını belhanda-seri - nzonzi - lemina yapılmalı, forvette falcao ve andone oynamalı diyor. Marcao nun tamamen iflah olmaz bir dengesiz olduğunu ispatlayacak örnekler vermiş keyifli bir yazı.

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Kudurtma filan hoş değil ama artık şerbetliyim :) farklı ses istemediğin için böyle kendince tahrik ediyorsun ama demek ki sen "kudurmuş"sun ki yaptığım eleştiriye tahammül edemiyorsun. Seninle muhatap olmadım ki... İstersen eleştirini yap ama uzatma ben artık tuzağınıza gelmem bro eleştir ağzını bozma yahut engelle bana ne nasıl keyfin gelirse... Sen istediğini yazıyorsan ben de istediğimi yazar ve GALATASARAY KİN'DİR!!! derim Fatih Terim bir daha bu takımdan gitmeyecek o güzel çenenizi ve parmacıklarınızı yormayın derim... Sana ne bana ne ona ne :) Hürmetler...
Farklı sese ve eleştiriye tepki gösteren sensin ustat ben de tepkinin haklı bi sebebi var mı diye öğrenmek istedim ama gördüğüm kadarıyla yokmuş hürmetler bizden..

Ne terim eleştirisi yav o elaman baya baya terimist gibi birşey.Hatta guzel bir yazısı vardı hoca ile alakalı.Biraz 442 saplantısı var ama kalemi gayet iyi.kraker boy da evren göz.

Üst Alt